| Crs a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi...
Este un baiat C., care se tine dupa mine cred ca de vreo 2 ani. Mereu l-am respins si nu am vrut sa fiu cu el, deoarece el este... cam golan si ma gandeam ca o sa ma dezamageasca. Ieseam cu el la o vorba pe afara, dar nimic mai mult. Pot sa spun ca il cunosc destul de bine. Acum o saptamana, mai exact sambata am fost amandoi la un majorat unde ne-am sarutat si de atunci am ramas impreuna. Vreau sa spun ca felul lui de a se comporta cu mine m-a surprins oarecum. Se poarta foarte frumos, ma pupa mereu, ma ia in brate, ma arata prietenilor lui. M-a uimit si faptul ca atunci cand iese cu mine nu fumeaza deloc, sau foarte putin, ca sa nu ma deranjeze pe mine. De baut, nu bea cand iese cu mine, decat suc. Ma suna mereu.
Ce credeti, ar fi bine sa pastrez o astfel de relatie, stiind ca el este mai vagabont, dar cu mine se poarta foarte frumos, si tinand cont si de faptul ca de vreo 2 ani se tine dupa mine? Este cu 2 ani si ceva mai mare decat mine.

1 răspuns:
| Alisa a răspuns:

Pai da, continua relatia. este un inceput foarte bun, pentru ca el deja se schimba pentru tine, pentru ca te vrea pe tine. incetul cu incetul va renunta si la tigariwinking, fii sigura de asta. si tu accepta-l asa cum e, si ajuta-l sa se lase de anturajul lui, daca vezi ca ii face rau, si ii afecteaza comportamentul.

vorbesc din proprie experienta. happy

tu sa ramai asa cum esti, si chiar daca incepi sa ii iubesti mult, sa nu ii arati acest lucru pana nu esti tu sigura ca el tine la fel de mult la tine. sa ai grija, sa nu te inseli. sa fii atenta.

bafta:*