| everytimeeverything a întrebat:

Buna :*. Am nevoie de ajutorul vostru :-s. Am 14 ani jumate si acum de curand m-am despartit de prietenul meu, mai mare decat mine cu vreo 2 ani. Problema e ca eu inca tin la el, dar el spune tuturor prietenilor mei ca nu mai simte nimic pentru mine, atunci cand este intrebat de mine. Acest lucru este total opus fata de comportamentul sau. Mai mereu imi ia telefonul si zice sa i-l dau doar daca il pup pe obraz si mereu se intoarce cand il pup si ma pupa pe buze, ma ia mereu in brate, si de multe ori l am surprins cand se mai uita la mine.Aaa, si am uitat sa mentionez..Azi a zis ca vrea sa ne plimbam noi doi singuri si ne-am si sarutat [ mare greseala cred eu laughing ].Nu stiu ce sa cred, chiar nu ii mai place de mine si face chestiile astea ca sa ma amagesc eu? Desi nu inteleg scopul. Sau mai simte ceva si el? [funda:*]

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E evident ca tine la tine. Daca nu ar fi tinut, nu te-ar fi sarutat, poti fi sigura de asta.

De ce nu incepi tu o conversatie legata de impacare? Pana la urma amandoi aveti sentimente unul pentru altul si nu pierzi absolut nimic daca incerci.

Mult succes si ia initiativa!

| liliacALB a răspuns:

De ce v-ati despartit? Poate a fost o greseala despartirea. Sau nu? Eu cred ca mai tineti unul la altul.

| everytimeeverything explică (pentru liliacALB):

S-a despartit pentru ca incepuse sa ii placa de o alta fata.
Nu stiu ce sa zic despre el. Mereu spune ca daca ii placea dde mine se impaca cu mine chatterbox. Asta spune persoanelor cu care ma inteleg eu mai bine thinking

| liliacALB a răspuns (pentru everytimeeverything):

Deci el a initiat despartirea. atunci prietenul tau nu prea pare sa stie ce vrea. E bine sa aprofundezi o relatie, nu sa treci de la una la alta ca o albinuta. Discuta cu el mai transant ia-l un pic mai tare ca sa vezi ce spune. Daca incepe sa oscileze si sa se gandeasca ce zice, mai bine las-o balta, nu se merita sa te mai gandesti la el. Parerea mea.

| everytimeeverything explică:

Ceea ce nu inteleg este de ce prefera sa spuna ca sunt glume sau ca nu ii mai place de mine.

| Dya_Dyanyta_1995 a răspuns:

Hmm eu cred ca el inca tine la tine inca te iubeste sigur despartirea a fost o greseala...