| babygyrl a întrebat:

Am nevoie de ceva idei si as vrea sa scriu o carte ceva de dragoste. Daca aveti o poveste ceva interesanta va rog din suflet sa o scrieti aici. Nu prea am multe idei si vreau sa vad cum sunt alte persoane in viata de cuplu. Va rog ajutati-ma. mersi mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o poezie daca Iubire(Love)
Asa cum stelele stralucesc,
Eu te iubesc.
Asa cum soarele e orbitor,
Eu te ador.
Asa cum ochii tai stralucesc,
Eu te doresc.
Asa cum tu ma iubesti,
Eu stiu ca tu ma doresti.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Acele alte persoane sunt extrem de diferite, ca si degetele unei maini. Viata fiecaruia e un roman. esti atat de coapta incat sa scrii?! cei care au scris de tineri, aveau o imaginatie fecunda, debordanta. altmiteri, trebuie intai sa traiesti, ca sa acumulezi, experimentezi, apreciezi, decantezi si filtrezi, concluzionezi, etc, si abia apoi sa scrii.

| gabriela a răspuns:

Acum ori scrii tu carte aia, ori noi.colaboratorii happy

| ruginiz a răspuns:

Benjamin Franklin a spus ceva de genu: ori scrii ceva care merita citit, ori faci ceva ce merita scris. Acuma tu si daca iti scrie cineva povestea vietii lui, tot nu poti sa scrii o carte pe baza povestirii aleia. Probabil nu esti nici foarte mare. O sa intelegi mai tarziu ce si cum. Implica mai multe procese. Trebuie sa respecti anumite procedee, sa intri in pielea personajelor etc etc. Daca nu ai idei, nu te apuca. E exact asa de simplu. Cred ca fiecare a vrut sa scrie o carte la viata lui, important e sa fie interesanta, sa merite citita si sa dupa ce o termini sa simti ca s-a rupt ceva din tine cand ai ajuns la ultima pagina.

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Tu vrei sa scrii o carte cu ajutorul nostru? Daca vrei ceva din viata reala; din tot ce am trait eu pana acum, desi am o varsta ''frageda''as putea sa-ti zic destule ''povesti''winking... daca vrei lasa-mi id-ul tau pe privat si cred ca te-as putea ajutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea sa-ti dau doar poezii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Never alone (titlul) 2 prieteni de o viata care se iubesc pe ascuns nuciunul dintre ei un avea curajul de a recunoaste asta pana cand el pleaca. Peste cateva luni ea primeste o scrisoare de la el in care scrie ca a murit si unde el recunoaste iubirea pe care ia poartat o... A fost o idee de-a mea scriu si eu o carte si iti urez succes! ps a fost ideia mea de a pune titlul never alone - niciodata singur pentru ca vroiam ca scrisoarea pe care o trimite el ei sa contine ceva de genul '' oriunde as pleca, intr-o lume diferita voi ramane cu ceva de aici si stiu ca nu voi fii niciodata sg deoarece voi pleca alaturi de iubirea pe care ti o port''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bxsgbnjj