| cristiyana a întrebat:

am si eu nevoie de sfatul vostru sadam o poveste de dragoste incredibila.toata lumea imi zice ca as putea scrie o carte in care sa spun toata povestea mea de iubire...intr-adevar imi place ideea si as vrea sa scriu o carte despre mine si primea mea iubire care va fi si ultima.nu vreau sa mai iubesc.in sfarstt sa ajungem la problema, nu stiu ce titlu sa-i pun cartii. m-ati putea ajuta? daca nu aveti idei macar alegeti din urmatoarele: ce ziceti de "prima si ultima iubire" sau "de la iubire la ura e un pas" sau poate "o inima indurerata" sau "adevarul doare" sau"plangi dar e mult prea tarziu" care credeti ca suna mai bine?

Răspuns Câştigător
| CosminRo a răspuns:

Deci sa inteleg ca ai suferit din relatia asta foarte mult eu m-as gandi la urmatorul titlu "Iubirea, fericire sau suferinta" sau "Lacrimile de la sfarsit" sau "Acum urasc a iubi"...big grinbig grinbig grinbig grin daca iti plac da si mie o fundita.

Ai grija de u

16 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

"de la iubire la ura e un pas" e prea pedagogic
o inima indurerata prea dramatic
adevarul doare stie toata lumea
prima si ultima iubire merge

| Ana a răspuns:

"prima si ultima iubire"

| adi4ever a răspuns:

E carte sau roman? Eu zic s-o scoti la un pret bun ca altfel n-o cumpar.

| tim a răspuns:

Hmm, stiu eu?! ce-ai zice de,, Suferinta Fericirii"

| poesia a răspuns:

Prima si ultima iubire ar fi cel mai potrivit.

| Aly07 a răspuns:

Eu zic "iubirea stinsa de lacrimile amarului", suna mai interesant, nu ca ideile tale nu ar fi bune tongue.
Succes happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unica. Dar daca pana la editare te razgandesti, poti sa-i spui simplu Prima! Asa, potentialul lector va fi atras de ambiguitatea titlului, intrucat nu explici adjectivul, respectiv numeralul din el. Daca va fi jalnic continutul, greseala lui! A lectorului, zic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar merge si "o singura viata o singura iubire","dragostea noastra e pura", si din ce ai spus tu cred ca s-ar potrivi "prima si ultima iubire" pentru ca ai spus ca e prima ta iubire si nici nu vei mai iubii pe altcinevahappy. dar daca inca nu esti sigura de titlul poti sa te incepi de scris, iar poate pana termini de scris iti va veni o idee minunatabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul din titlurile sugerate de tine nu suna literar, nu transmit nimic, nu suscita interes. Sunt banale. Un titlu trebuie sa spuna ceva. Sfatul meu: tu stii cel mai bine detaliile povestii tale. Incepi si scrie-o iar la sfirsit sau pe parcurs iti va veni si ideea unui titlu potrivit. In orice caz, nu trebuie sa stai pe loc din cauza unui titlu. Apuca-te si scrie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie cartea si titlu apare dupa, happy; (da scrie nu-ti plange de mila happy ) ca deh...prima dragoste crezi ca-i ultima si ultima iti dai seama c-a fost prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de "linia intre iubire si ura e mai subtire decat ai crede"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calma, nu vei scrie nicio carte. Dau scris, imi pariez viata, fac orice. Pa, pa, pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"plangi dar este mult prea tarziu"...cred ca vei reusi sa publici cartea aceasta.ai incredere in tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inima-n durerata sau sa iubesti este frumos dar vezi pe cine

| maria98 a răspuns:

Lacrimi de iubire

| cristiyana explică:

Sau mi-a mai venit o idee.cum suna "lacrimi amare "?