| Anonima22042020 a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat...mă întâlnesc cu un băiat, îl plac foarte mult și suntem buni prieteni. Nu este o relație oficială intre noi însă am mai încercat odată să fim împreuna și acum am reluat. Am o mică problema însă. Ne-am văzut la mine și fiind singuri am început sa ne sărutăm și atingerile lui și săruturile mă făceau să mă excit foarte tare. A vrut să mă atingă în zona intimă, va rog sa nu mă judecați prin prisma faptului ca nu e încă ceva stabil intre noi, însă îmi era foarte rusine pentru ca eram uda. Și nu știu ce ar putea crede despre mine știind asta. E primul băiat de care mă simt atât de atrasa și el mă întreabă mereu dacă îmi place ca mă săruta pe gat sau ce anume as vrea sa mai facă când suntem noi doi. Credeți că ar părea aiurea dacă și-ar da seama ca mă excit? Sau din contra i-ar plăcea sa știe asta? Fără răspunsuri la mișto sau răutăcioase va rog, îmi e deja un pic jena de cum mă simt deși cred ca e ceva normal...doar ca încerc sa scap de rușinea asta pentru a nu-i da lui impresia ca nu îl plac cu adevarat, dat fiind faptul ca pana de curând am fost și foarte distanta adică practic fiind primul băiat cu care încerc sa am o relație nu prea știu sa mă comport

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E perfect normal și natural să te exciți, așa suntem făcuți, ar fi o problemă dacă nu te-ai excita, și el dacă ar crede că nu te excită și-ar pune probleme și nesiguranțe de genul ce nu face bine

| NotNamed a răspuns:

Nu te ascunde. Orice bărbat s.ar bucura sa stie ca persoana de sex feminin de lângă el se excita la atingerile lui tandre. Rupeti.va data viitoare cand va vedeti dar n.o face fara un prezervativ.

| MValentin a răspuns:

Uite 99% dintre băieții de pe lumea asta ar trebui sa stie cand o fata este excitata,, se udă,, si asta ar fi un semn clar pentru el ca sentimentele tale pentru el sunt adevărate. Nu ai de ce sa iti fie rusine sau naspa, daca simti ca el este alesul si il placi asa mult atunci va fi totul bine.
Totul vine de la sine, ar fi impropriu sa iti dai un sfat subiectiv de relatie tot ce pot sa iti zic este sa dai ce ai mai bun.