| mantheman a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la voi. Problema mea e urmatoarea:anul trecut m-am despartit de prietenul meu dintr-o prostie si m-am combinat cu un prieten de-al lui cu care sunt si acum. El nu stie de asta. Dar eu am inceput sa vorbesc din nou cu fostul si suntem impreuna. Eu sunt cu el dar si cu prietenul lui, dar ei nu stiu unul de altul. Problema e ca eu il iubesc pe fostul, dar tin si la actualul. Fostul ma iubeste enorm si mi-a demonstrat asta de mai multe ori, doar ca nu am vazut. Si actualul ma iubeste, mai discret, in felul lui. As vrea sa aleg pe unul dintre ei inainte sa afle despre existenta celuilalt, dar nu stiu pe care... pleaseeeee help meeee!

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Alege-l pe primul. Daca si combinata te-ai intors la el, inseamna ca il iubesti mult mai mult. Alege cu inima, nu cu capul.

6 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

To be continued... just at AcasăTV.

| Hαppiηеss a răspuns:

Sincer situatia nu e tocmai ok dar alege-l pe cel care crezi tu ca te-ar face fericita si pentru care ai sentimente mai puternice, evident.

| WildDream a răspuns:

Urat din partea ta. Eu cred ca esti cam egoista, daca il iubeai pe primul asa mult cum zici atunci nu te-ai fi combinat cu un prieten de-al lui si in nici un caz nu l-ai fi pus in postura de acum. Stiu ca iti place ca ambii te iubesc dar nu e frumos sa te joci cu sentimentele lor. Mai bine esti corecta si inchei cat mai repede relatia cu unul dinte ei (mai mult ca sigur cu prietenul fostului/actualului, ce mai telenovela laughing ), asa cum trebuia sa o faci inca de atunci de cand ai acceptat sa te impaci cu fostul.
Daca afla unul de altu ii pierzi pe amandoi.
Raspunsul la intrebarea "pe care?" il cunosti in inima ta dar cred ca iti e frica sa nu-l ranesti pe celalalt; dar daca mai continui asa o sa-i ranesti pe amandoi.

| C26 a răspuns:

Buna. Eu zic sa te gandesti bine inainte sa faci o alegere, si sa-l alegi pe cel cu care te simti bine, care te poate face fericita etc. happy

| Killa93 a răspuns:

Urata situatie, ramai cu actualul. pentru ca, "ciorba reincalzita numai are acelasi gust " :s

| D3ZIS a răspuns:

Daca il iubeai pe primul, al doilea nu apareawinking