| anonim_4396 a întrebat:

Deci povestea e cam asa:

Eu si prietenul meu avem 6 luni impreuna, si suntem fericiti, adica nu sunt certuri sau ceva de genu! Ma iubeste enorm, simt asta, imi indeplineste orice capriciu sau pofta! Da problema e ca inca au mai ramas sentimente pentru fostul prieten, si nu stiu cum sa-l scot din cap! Vreau sa uit de el, ca sa pot fi fericita! Eu sunt genul de fata, care iubeste aventurile, mai stiu eu...dar la noi am impresia ca-i prea simplu... Uneori cred ca-l plac mai mult pe fostul decit pe actualul! Deci vreau un sfat!
Va rog fara cuvinte vulgare, cit se poate de serios!

3 răspunsuri:
| shnowmen a răspuns:

Parerea mea e ca ai stat 6 luni degeaba cu baiatu asta.

| tellmedontgiveup a răspuns:

Buna. Si eu sunt in aceeasi situatie..Incearca sa nu te mai gandesti la fostul si daca se poate sa-ti redirectionezi iubirea pentru fostul spre actualul rolling on the floor Stiu ca suna ciudat dar la mine merge uneori cand ma mai apuca melancolia. Se spune ca "timpul le vindeca pe toate"..la mine nu a mers desi inca sper sa-l uit. Sper ca tu sa ai mai mult noroc! Bafta! :*

| lovelady a răspuns:

Pai intai trebuia sa astepti o perioada(cand te-ai despartit de fostul')si sa lasi trecutul in urma apoi te aruncai cu capul intr-o noua relatie ....acum nu stiu ce-ai putea face.dk te desparti de actualul vei realiza ca ai pierdut poate un baiat da care esti indragostita nebuneste si poate nu-ti dai seama dar totodata poate, dk te vei despartii de el vei realiza ca fantoma trecutului inca te bantuie iar pentru bietul baiat nu simti nimic.greu de zis...nu mi-ar placea sa fiu in pielea ta! gandeste-te de doua ori inainte de a face vreun pas! succes