| LadyMm a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat..Sunt cu un baiat de 5 luni, ne intelegem destul de bine ( ca in orice relatie), de curand, am inceput sa vorbesc cu fostul meu prieten ( dupa 1 an de la despartire) cu, care am fost timp de 2 ani. Sunt foarte confuza avand in vedere sentimentele mele fata de fostul prieten, pur si simplu, am impresia ca inca il iubesc, dar in acelasi timp ca ma mint singura..imi spune ca ma iubeste si nu m-a uitat chiar daca a fost cu mai multe fete ..in ceea ce il priveste pe actualul meu prieten, nu pot sa spun ca il iubesc, dar nu pot sa ma vad fara el ..cu toate ca am mai multa tendinta de afectiune fata de fostul ..Chiar nu stiu ce sa fac in situatia asta..Ar trebui sa renunt la fostul prieten? La amandoi? Sau la actualul?

Răspuns Câştigător
| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Eu te/asi sfatui sa ai grija cum hotarasti. Poti sa il ranesti pe actualul daca te desparti de el! Sa nu iti para rau mai tarziu. Daca celalalt nu te/a apreciat pentru ceea ce esti tu nu merita. Acum si/a dat seama ce a pierdut dar tu esti doar confuza acum. Gandeste/te bine si fa ce iti spune inima. Ea are raspunsul potrivit! P.S. Nu te lasa influentata de nimeni! Peace!

6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Asculta-ti inima si fa ce crezi ca e mai bine dar ai grija sa nu regreti mai tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii iubesti pe amandoi renunta la ei dar nu fa neaparat ce-ti zic ascultati inima ea iti va zice ce sa faci.

| Vanqu1sh a răspuns:

Practic urmeaza sa iti bati joc de actualul daca il lasi laughing, e incurcata treaba, tu stii ce a fost in trecutul tau cu celalalt

| madamme a răspuns:

De ce te-ai despartit de fostul? conteaza tare. daca baiatul era ok si nu v-ati despartit din cauza ca nu prea statea doar cu tine ar cam trebui sa il uiti. Te va lasa cu prima ocazie. Legat de actualul nu prea cred ca ai atat de multa iubire pentru el atata timp cat te gandesti la fostul. Sfatul meu? Niciunul nu e potrivit.

| LadyMm explică (pentru madamme):

Ne-am despartit pentru faptul ca sora lui l-a influentat negativ in priviinta mea, si astfel si-a facut prieteni noi, iar in loc sa-si petreaca timpul cu mine imi spunea mereu : " lasa acuma sa mai stau si cu ei, ca, cu tine stau tot timpul ".

| DarinaFaraPunct1 a răspuns:

Cred ca te va ajuta acest proverb,, daca il iubeai pe primul nu te indragosteai de al doilea'' ...succes