| deea31dutzy a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Oare am vreo sansa sa fiu cu baiatul pe care il plac dupa ce am avut o relatie de prieteni cu beneficii? aceasta relatie a durat un an universitar, acum ne-am distantat datorita vacantei. Oare simte ceva pentru mine sau ar fi cazul sa renunt la el? Desi nu am avut o relatie uneori simteam ca ii pasa de mine, intotdeauna avea grija de mine cand eram bolnava, am suferit un accident rutier si el a fost primul care s-a interesat de starea mea si a stat langa mine in perioada aia, el era cel care imi zicea noapte buna in fiecare seara, dar la un mometdat s-a cam distantat si imi reprosa faptul ca eu sunt nepasatoare si nu il caut si ca nu o sa ma mai caute nici el. Mi-e foarte drag baiatul asta si nu stiu cum sa ma apropiu iar de el.

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Pai daca pana acum ati fost in regim de cartela prepay, e timpul sa faceti un abonament.

Suna-l si spune-i ca esti pregatita sa ai mai multe beneficii din relatia asta.
Sigur si el vrea dar se pare ca pana acum doar tu ai avut cu adevarat beneficii si de gen emotional.
El doar sexual.

| cllaudDia a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu el acum in vacanta si sa vorbesti deschis cu el. Spune-i ca tu tii la el si ca ti-ai dori ceva mai mult decat o prietenie cu beneficii, ca iti pasa de el si vrei sa iti fie aproape. Iar dupa raspunsul lui o sa iti poti da seama ce o sa mai fie pe viitor.
Bafta!tongue

| Achtor a răspuns:

Nu renunta pentru ca niciodata nu stii cat de aproape esti de a reusi. Daca il placi si crezi ca si el simte ceva pentru tine chiar daca e un mic sentiment cu fiecare zi acel mica scanteie poate devenii un foc aprins. Poti sa ii propui sa incercati o relatie timp de o saptamana sa vedeti daca merge sau daca poate fi ceva. Succes big grin

| Achtor a răspuns:

Incearca big grin si poate vei reusi :*