| anonim_4396 a întrebat:

Salut Recent am fost parasit de iubite pentru ca si-a gasit pe altcineva. in momentul in care am aflat, am simtit ca s-a prăbușit totul in jurul meu pentru ca am avut incredere maxima in ea. am 23 de ani dar nu am patit niciodata asa ceva cu cele dinaintea ei. m-a facut sa ma simt ca ultimul om dupa una si alta m-am simtit si umilit trimitandu-mi poze cu ala si ca e cel mai frumos băiat pe care l-a întâlnit si ca ar face orice pentru el. Inainte de toate astea era totul foarte frumos între noi discutam orice unul cu altul, radeam, glumeam. aveam o relație foarte deschisă imi zicea ca ma iubeste si ca nu vrea sa-mi mai dea drumul vreodată. la început cand ne-am cunoscut recunosc ca nu eram prea interesat aproape deloc eram indiferent, arogant nu o prea băgăm in seama si ea vedea aceste lucruri la mine si imi zicea ca o afectează si sa fac ceva in legatura cu asta Dar tot nu o luam in seama. dar dintr-o dată brusc parca am fost orbit de ea m-am îndrăgostit ca un nebun de ea si relatia noastra a început să meargă perfect între noi până acum 2 saptamani cand am vazut o schimbare in comportamentul ei ( eu credeam ca e ceva de moment Și o sa treaca Dar nu a fost asa ) totul s-a intamplat foarte repede mi-a recunoscut dupa ce mi-am dat seama ca ma minte si imi ascunde lucruri, iar din acel moment nu pot sa-mi revin imi vine sa ma tavalesc pe jos si sa urlu până nu mai pot. simt ca nu am aer, Nu pot sa mănânc Nu am somn simt că nu mai pot... am stat de vorbă cu multe persoane si ma ajuta cu sfaturi care imi schimba starea pentru moment dar imediat după revine. chiar nu stiu ce sa fac nu am suferit niciodată atât de mult ca acum simt ca mor Oare o sa-i pară rau ca m-a facut sa sufăr atat de mult si ea stie destul de bine asta. Si daca prin absurd ar vrea sa se întoarcă la mine simt ca as ceda desi stiu ca as face o mare greșeală numai cand ma gandesc ca m-a lasat pentru ala si la felul cat de urat s-a comportat si vorbit cu mine in momentul in care ne-am despărțit
Ce ma sfătuiți să fac mai departe, cum sa uit de tot raul pe care mi l-a făcut?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te readaptezi la viata de singuratic, media barbatiilor cu o femeie casatoriti sau nu e mica in comparatie cu cea a celibatariilor. Iti arat eu calea cea buna pentru a uita de fosta rapandula, o inlocuitoare ieftina care nu stiu cat va dura dar cu o intretinere buna te va face fericit cu orice fetish si pozitie doresti... eu am una https://www.ovdoll.com/......ion-163cm/ varianta transgender e optionala nu recomand.

| RAY a răspuns:

Asa sunt romancele ( majoritatea ) ce sa spun, ai fost fraier,prost ca ai crezut in ea,acum te si plangi,faci drame, nu te implica in alte relati, stai singur si vezi de pasiunile tale si nu fi fraier pe viitor, in femei niciodata sa nu ai incredere ca te frigi, sanatate

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Tu ai pe una inainte ziceai ca nu ai esti ciudat informaticianule

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Era un experiment

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa fii barbat si sa lasi dramatismele si orgoliul.
Asat este viata, te ridici de jos si mergi inainte.
Sunt convinsa ca si tu ai parasit la randul tau si ttusi nu a murit nimeni.
Este clar ca nu a fost dragoste sincera intre voi, daca i-a fost atat de usor sa te inlocuiasca.
Tu de ce plangi? De ciuda, de frustrarem, din orgoliu, de mandrie ranita sau de ce?
Viata merge inainte si fara ea!
Alta, ca mai sunt inca vreo cateva milioane de fete disponibile.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil esti vreun labar ori impotent, incapabil sa satisfaca vreo femeie, de aia ai atata frustrate in tine.
Dar n-am sa ma cobor la nivelul tau... ca-ti va da soarta, cu varf si indesat.

| Hammurabi a răspuns:

Teoretic nu e prea greu.
Dacă te gândești și analizezi ce fel de om e și ce ți-a făcut, nu ai cum să suferi după ea.
Tu suferi mai mult pentru orgoliul tău rănit și pentru că ai rămas fără ceea ce credeai că îți aparține (toți facem prostia asta când ne implicăm sentimental).
Dacă ești puternic mental, vei trece repede peste chestia asta. E imposibil să nu realizezi că suferi pentru cineva care oricum nu merita.

| Emma30555 a răspuns:

Tu vezi ce răspuns ai dat? Asa se vorbește? Cata frustrare și nervi zac în tine. Femeia a încercat sa l încurajeze, pentru ca dacă te uiți atent la ce a scris el, suferinta lui e mai mult din orgoliu, nu se aștepta ca ea sa facă asta. Foarte urata replica ta. Și dacă era fata la fel i ar fi răspuns. Uneori trebuie sa fim puternici altfel o luam razna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-a facut un rãu laughing vai de capu tau. Un bine nu putea sa-ti faca mai mult de atat, treci peste si fa ceva cu viata ta pe planurile care lipsesc, daca esti barbat si nu mai plange ca o Muiere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Adica sa fie indiferent? Sa nu aiba sentimente? Sa nu iti afiseze sentimentele? Rata de sinucidere la barbati este de 4 ori mai mare decat la femei, "
Tu cum iti imaginezi pe strabunicatu/bunatu daca l-ai prins, exteriorizand emotiile? Aia au fost barbati, acu toti mai ca isi dau foc si se arunca de pe cladiri daca se desparte prietena de ei. Sunt slabi, in ziua de azi multi sunt niste piz.de trebuie intariti. Ca si Femeile sunt mai indiferenta ca ei.

"oameni de nimic care nu se pun si in locul altuia"
Stai linistit ca nimeni nu scapat in viata de inima franta, da aia e, inveti din greseli/ experiente si mergi mai departe.

| Eduard196 a răspuns:

Fata i-a dat cel mai bun raspuns. Dupa reactia ta imi dau seama ca esti un tip caruia i-au facut fetele chestii din astea, dar hai sa iti zic o chestie. Baietii sunt cei care activi iar fetele reactive, adica reactioneaza si se comporta cu tine in functie de cum te vede. Daca vede ca faci tot ce vrea ea, subconstientul ii zice ca nu esti ce ii trebuie pentru ca esti moale si nu ai avea cum sa ai grija de ea. Daca in schimb esti oricand in stare sa ii dai papucii daca nu se conformeaza cerintelor tale, ea o sa vada asta foarte interesant. Ii arata ei ca te respecti si esti in stare sa ai grija de ea si sa o conduci iar ea sa te urmeze. Asa a lasat Dumnezeu.

| Eduard196 a răspuns:

Te sfatuiesc sa stai un timp sa te linistesti, sa te descarci, sa plangi daca asta simti, apoi sa te ridici si sa mergi mai departe. Si sa nu o accepti daca vreodata te cauta. Oricum o sa te caute cand tu o sa te obisnuiesti fara ea si o sa poti sa o refuzi