| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, un mic ajutor. Suntem impreuna de mai mult de 9 luni. Ultima perioada (o saptamana) ne certam serios, niciodata nu ne-am certat asa ca sa duca la despartire. Insa s-a rezolvat, am decis sa fim mai sinceri si mai deschisi. Apoi, intr-un context, mi-a spus ca a avut pe alta/altele in prima luna cand ieseam, deoarece eu eram deranjata de fosti, si aveam probleme nerezolvate. M-a durut si ma doare faptul ca m-a inselat, chiar daca eram abia la inceput si nici nu credeam ca o sa ajungem la 9 luni vreodata. A spus ca de atunci i-a placut de mine si a mers la principiu, ca sa fie reciproc a devenit corect. Deci, problema e ca sunt ingrijorata si nu pot sa fac sa revenim la normal, si pe el il doare, se simte. Ce sfat imi poti da?

Răspuns Câştigător
| DroGhys a răspuns:

Se vede ca acum te iubeste, a decis sa iti spuna ceva ce alti baieti poate nu spuneau niciodata. A inceput sa te iubeasca si dupa s-a simtit vinovat.
Nu toti baietii dar unii dintre ei daca iubesc o fata si au secrete ii roade si nu se simt bine. Eu zic sa fii multumita ca a fost sincera cu tine. Este o dovada de iubire care ti-o poarta acum fata de la inceput.
Cu timpul va trece mai ales daca veti fi sinceri unul cu celalat mereu, trebuie sa fie comunicare. Fara comunicare o relatie nu merge.

Ca sa treci peste asta mai usor cerei ajutorul dar nu inainte sa il ierti. Cu multe momente impreuna de tandrete si iubire va trece.

Acum e timpul sa iei relatia mai in serios pentru ca ati trecut la un alt nivel in relatia voastra.

Stai linistita totul este bine!

Aveti grija de voi si iubiti-va mult!

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fi sigura ca daca te-a inselat odata recunoscut de el, dar nu se stie daca a fost o singura data, el te poate insela in continuare.

| SkyPilot a răspuns:

Sa treci peste ce ti-a spus. In prima luna nu era aproape nimic concret. A fost sincer cu tine. Ingroapa ce a fost, spune-i ce ai hotarat si bucurati-va unul de celalalt.

| ywar a răspuns:

Il mai inseli si tu de ciuda o data. Cand vine la tine sa auda din dormitor sunete d'alea si daca se poate destul de tare, coroborat cu miscarea tabliei de la pat. Si sa vezi ce bine se simte... numai la 9 luni se gandeste happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El trebuia să te respecte de pe atunci, dacă se simțea deranjat trebuia să-ți spună asta, astfel încât să decideți dacă are vreun rost sau nu să continuați. Timpul a trecut, acum el a fost sincer...iar pe lângă asta, după un timp, oricât de bine ar fi mereu vor apărea mici certuri, depinde doar de voi cum treceți de ele. Știu că te deranjează și acum poate nu mai ai încredere în el ca înainte, însă trebuie să treci peste asta și să-ți alungi gândurile urâte legate de „ieșirile"lui la început, altfel nu vei putea merge mai departe. Ce-a fost a fost, contează ce va fi de pe acum. Toțul ține de voi, sper să aveți grijă de relație.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna!
Ceva de genul am patit si eu. Am fost cu un baiat 1 an si ceva. Dupa o luna de relatie am vazut pe facebookul lui ca vorbea cu o gramada de fete, printre care si fosta ( ii spunea ca ii e dor de ea si ca vrea s-o sarute, etc).
Si acum ghici ce? m-a parasit pentru fostalaughing)

| Amerilyse a răspuns:

Atata timp cat el a decis sa-ti spuna chestia asta, e o dovada ca e sincer cu tine si tine la tine. Cred ca ar trebui sa treci peste, atata timp cat a putut sa recunoasca ca a facut acest lucru, e o dovada foarte clara ca tine la tine si vrea sa fie sincer. Daca nu era, il durea la "patina" si nu-ti spunea, poate chiar continua. Dar atata timp cat a recunoscut, merita sa treci peste si sa continuati fara probleme. ^.^

| Roxanaaaaaaaaa a răspuns:

Pai dacă a avut curaj sa îți zică, înseamnă că acum te iubește și vrea sa îți spună orice, ceea ce e bine. Și dacă ați fost împreună 9 luni înseamnă că e ceva serios și nu ar trebui sa se încheie...