| Alinaasdff a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati. Acum un an am cunoscut un baiat neam inteles foarte bine ieseam mereu afara, radeam eram ca un cuplu numai ca nu am fost impreuna. era gelos pe baietii cu care vorbeam eu cand ne certam era suparat ..in fine. De 4 luni nu mai vorbim din cauza ca s`a luat dupa gura lumii care ma face pe mine fitoasa si arfista dar nu este asa. ma doare nespus de mult faptul ca nu mai vb el e orgolios eu sunt orgolioasa ..nu stiu ce as putea face macar sa ne impacam ca prieteni pentru ca tin enorm la el ..Cand trecem pe strada unul pe langa altul nici macar buna nu ne zicem oh go on.dar cand sunt singura se uita la mine sau face ceva ca sa imi atraga atentia si sa ma uit la el.el sta cu baieti, cu prietenii lui cu fete nu sta... ne-am mai certat noi dar niciodata nu am stat suparati 4 luni. Dati-mi un sfat as face eu primul pas dar daca gresesc? tin sa mentionez ca eu l`am iertat pentru toata suferinta pe care am indurat`o dar nu stiu daca si el mai tine la mine ca prietena macar.

Răspuns Câştigător
| Dellyutsa2218 a răspuns:

Te sfatuiesc sa lasi orgoliul de-o parte si sa te duci sa discuti cu el, sa-i spui ce simti. Nu e bine sa tii in tine si dupa cate am citit observ ca el te place si ca nu vrea sa stai in preajma altor baieti.
Ia-l de-o parte cand este cu prietenii lui sau cand sunteti singuri si explica-i. Crede-ma baietii sunt mult mai sensibili ca noi. :*
Sper ca te-am ajutat

| Alinaasdff explică (pentru Dellyutsa2218):

Multumesc mult pentru sfat :* Imie frica ca poate el o sa zica pleaca si lasa-ma sau mai stiu eu ce. dar am sa incerc eu sa ii zic buna si sa vb cu el cand il voi mai vedea.

| Dellyutsa2218 a răspuns (pentru Alinaasdff):

Sti vorba aia " Incercarea moarte n-are " :* Succes!

3 răspunsuri:
| ClauA17 a răspuns:

Pai totusi daca tinea la tine nu putea sa stea 4 luni fara sa vorbiti. si daca era asa nu s-ar fi luat dupa gura lumii ci ar fi vrut sa se convinga singur cum esti, numa asa din senin sa nu vorbeasca ca ce o zis lumea e cam ciudat. eu zic totusi sa vorbesti cu el si sa il intrebi ce are si sa ii spui ca inca tii la el si nu iti place sa stati certati.