| Emmmaaammeeema a întrebat:

O sa spun poveste pe scurt ca sa ma puteti intelege.
Acum 1 an si jumatate am decis sa o aduc pe mama din Italia eu fiind in Anglia cu iubitul, dupa 2 luni in care ea venise am schimbat locul de munca si ne-am mutat la alt magazin, nu ne-a fost greu deoarece pe baieti ii stiam dinainte.
Dupa cateva luni am aflat ca mama mea se culca cu unul dintre baieti, m-am certat cu ea si i-am reprosat cum poate sa faca asa ceva cand are acasa barbat?(iar asta cu care se culca are 33 de ani si ea 50).
Pentru ca nu am vrut sa afle nimeni de acasa am ales sa tin in mine tot in schimb toti nervii mi i-am varsat pe iubit asta s-a intamplat 5 luni, dupa astea 5 luni el m-a inselat.
Am fost terminata si cand am vorbit cu el mi-a spus ca eu l-am impins sa faca asa ceva, am ales sa il iert pentru ca eu eram de vina.La 2 luni dupa ce l-am iertat ma cerut in casatorie, toate bune si frumoase cand am inceput sa ne certam iar din ce in ce mai des, acum 1 saptamana jumatate ne-am certat iar foarte rau si a zis ca ne despartim, eu am insistat si a venit inapoi, la 3 zile dupa asta gata a pus punct a zis ca el nu mai poate si ca e definitiv.
A inceput iar sa vorbeasca cu aia, a plecat de acasa, doarme in masina dar il vad in fiecare zi pentru ca si el lucreaza in acelasi loc, de 1 saptamana vorbesc cu el si ii spun ca o sa facem sa fie bine ca eu il iubesc (si el imi tot zice ca in momentul asta el nu mai simte nimic pentru mine) i-am spus ca stiu ca vorbeste cu aia iar dar ca nu ma deranjeaza prea tare pentru ca nu e important.
Toata lumea imi spune sa il las sa plece ca bun i-am gresit eu varsandu-mi furia pe el si ca faptul ca m-a inselat nu trebuia facut.
Gandul meu acum nu e decat la el sa fac ceva sa ne impacam dar nu imi da nicio sansa nimic, mai vorbim la telefon sau prin mesaj dar nu raspunde ca vrea el, de asta mi-am pus sufletul aici ca sa aud un sfat sau o parere si din exterior.

13 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Care băieții, și cum i-a cunoscut mama ta? Ce treabă ai tu cu acei băieți, fapt ce a legat-o și pe mama ta făcându-si o relație?

| Emmmaaammeeema explică (pentru Legion7X):

Magazinul la care lucram sunt 4 parteneri ia s-a culcat si se culca cu unul dintre ei, de aia am fost nervoasa si mi-am varsat toti nervi pe el din cauza ei pe teu ca eu cand i-am spus ei ca stiu ce face mia ras in nas,

| Legion7X a răspuns (pentru Emmmaaammeeema):

Probabil mama ta a fost tot timpul în căutare, fie ca ai chemat-o, fie că nu o chemai.De vina nu esti tu ci ea, măcar nu cu prieteni din anturajul tău sau cu persoane de la locul tău de muncă. Asta duce la zvonuri de statut degradant printre colegi, daca tipul cu care este mama ta, este un lăudăros fară margini. Vorba proverbului, În Oala acoperită, nu cad gunoaie.

| Emmmaaammeeema explică (pentru Legion7X):

Eu stiu ca e vina ei, chestia e ca eu cand i-am zis ei imi vorbea in nas, a durut-o in dos, de aia vreau sa fac tot ce pot sa il aduc inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă l mai fata. dacă el se joaca cu tine in halul asta și nu suferă după tine la ce bun? Vezi ți de viața ta și nu i mai da i perioada atentie sa vedem el vine la tine?

| Emmmaaammeeema explică (pentru anonim_4396):

Daca as putea sa il las l-as lasa, il iubesc foarte tare si nu ma gandesc decat ca din vina mea sa ajuns aici, de suferit mi-a spus ca nu sufera si nici nu ii pare rau ca ne despartim chestia e ca i-am spus ca inteleg tot ce spune numai ca singura chestie care nu il lasa e faptul ca nu a indurat pentru el ci pentru alti.si sunt aproape 3 ani si i-am spus sa se gandeasca si la momentele frumoase pe care le-am avut impreuna inainte de asta, si mi-a spus ca acum conteaZa mai mult tot ce i-am facut eu rau.

| Emmmaaammeeema explică (pentru anonim_4396):

Gandeste-te ca ieri i-am spus ca stiu ca vorbeate iar cu aia si problema nu a fost ca vorbeste el cu aia ai nu e corect nici macar nu stiu de cand vorbeste cu ea sau daca a incetat vreodata sa vorbeasca cu ea, problema a fost de ce m-am uitat iar la el in telefon si i-am spus ca nu m-am uitat in telefon am vazut acolo la notificari si dupa asta noi vorbeam si el ii trimitea mesaje lu aia.adica bun am inteles si i-am si spus macar respect ai putin si lasa dracu telefonul si imi tot spunea ca nu virbeste numai cu aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emmmaaammeeema):

Tu greșești ca te gândești doar la momentele frumoase. El își bate joc de tine. Nu din vina ta te a înșelat. Ca și tu ai perioade proaste și tu suferi și le ai pe ale tale, asta nu înseamnă ca te duci la alt bărbat. E greșeala lui și nici măcar nu e bărbat sa și o asume. Da vina pe tine. Nu merita sa stai cu el. Din punctul meu de vedere ți a găsit punctul sensibil, știe ca faci orice pentru el și se joaca cu tine. Ia mai da l naiba și arată i ca tu treci peste sa vezi te cauta? Dacă te cauta înseamnă ca mai tine la tine, dacă nu înseamnă ca nu i pasa. Nu trai lângă un om ca el pentru ca îți mănânci toată viața. Băieți mai sunt stai liniștita, chiar dacă in capul tău e doar el acum, cu timpul o sa ți revi și vei realiza ce fraiera ai fost.

| Emmmaaammeeema explică (pentru anonim_4396):

Da poate gresesc eu dar nu pot renunta la el ma gandesc si ca daca nu las fi facut eu cu capul din cauza mamei si la ce face ea poate nu eram aici, pentru ca noi nu am avut nicio problema pana sa inceapa mama sa se culce cu ala,
Deaia nu ma gandesc sa renunt la el chiar daca el a renuntat la mine momentan sau pentru totdeauna.

| Emmmaaammeeema explică (pentru anonim_4396):

Si in legatura cu mama ce sa fac ca de fiecare data cand o vad imi aduc aminte de ceea ce face cu ala si de tot ce i-am facut eu iubitului meu din cauza ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că ar trebui să te muți de unde stai sau să o trimiți pe mama ta de acolo și să îți începi o viață nouă, deoarece mereu vei avea o ciudă când o vei vedea pe mama ta poate chiar toată viața.
Cât despre el. dacă el nu suferă pe tine de ce să te intereseze? Lasă-l în pace, fii puternică și fă-ți altă relație. Dă-ți șansa de a fi fericită?
Ține minte. dacă te-ai fript odată nu sufla și în înghețată când vine vorba din nou de iubire. Trebuie să mergi mai departe..fii puternică.te pup și sper să treci cu bine peste toate acestea?

| Emmmaaammeeema explică (pentru anonim_4396):

Tocmai de aia am avut atatia nervi si mi i-am varsat pe el pentru ca daca o trimit acasa o sa intrebe tata de ce si iti dai seama ca nu ii pot spune ca mama e o panarama si se culca cu altul, as fi plecat cu el tocmai de aia nu renunt la el deocamdata chiar daca el imi zice ca nu mai vrea nimic, de mine il mai intereseaA cand de cat ca imi tot zice mananca dormi nu mai fuma mult adica nu stiu de ce lear zice daca nu iar pasa deloc, i-am spus si mai inainte ca nu renunt la el si ca tot ce i-am facut si ca sa ii treaca i sa am eu grija pentru ca eu i le-am provocat si mia zia ca nu e vorba de ce vrei tu e vorba ca eu nu mai vreau, acum o incerc macar

| Emmmaaammeeema explică:

Sa terminat, mi-a spus acum 3 zile ca se mai gandeste la noi el tot a vorbit cu tipa respectiva si s-a schimbat de alaltaieri pe ieri, m-a mintit acum 2 Zile ca pleaca undeva cu niste baietii el a fost cu aia si cu altii 2 la mare.
Eu nici nu am vrut macar sa ii spun ca stiu pentru ca eu vazusem pe Facebook de la prietena mea dar cand m-am intalnit cu el si i-am vazut atitudinea i-am spus si ne-am certat chiar m-a amenintat ca il suna pe tata si ii spune ce face mama dupa ce i-am spus eu ca o sa o pateasca aia pentru ca nu si a vazut de treaba chiar daca noi aveam probleme, ne-am certat si ieri cand m-am trezit am zis sa nu ii arat ca sunt prost crescuta l-am salutat si m-a luat la misto si i-am spus ca daca ii mai gasesc hainele cand vin acasa i le arunc pe geam langa ghena de gunoi.
Si le-a luat si a plecat si omul este foarte indragostit de parca nu ar fi existat 2 ani si.7 luni