| BubulICciS a întrebat:

Am nevoie de un sfat
va rog frumos sa ma ajutati am nevoie de un sfat si nu stiu unde sa ma duc, am varsta de 22 de ani, am relati sexuale cu un baiat dar nu ma simt bine cu el, mai exact nu am ajuns la orgasm cu el, ma intreb oare e vina mea, sau a lui? ce sa fac? m-ar ajuta enorm sfatul vostru :-s

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ceea ce vrei tu, nu e usor. Exista multe femei care nu au ajuns niciodata in viata lor la asta. Absolut totul conteaza, de la prima imbratisare pana la tigara de dupa.Participa atat mintea cat si corpul tau, impreuna si impreuna cu ele si partenerul.Fiecare cuplu are ritualul sau,cauta, experimenteaza, pana ajunge la rezultatul dorit.Citeste putin asta, te rog.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Orgasm
Nu pot stii ce poate fi de vina in relatia ta, dar sfatul meu e sa nu te grabesti si sa te lasi in voia simturilor.Mult noroc!

| MMihai a răspuns:

Nu cred ce spun ei. Orice femeie, ajunge la orgasm, cu un partener sexual, cu suficientă experiență, și dexteritate in domeniu. Este vorba și de compatibilități dimensionale și de găsirea pozițiilor sexuale, mai favorabile ție, în funcție de dispunerea la tine, a zonelor erogene interne, nu pot scrie mai multe, pe un site, frecventat și de copii...

| Allexis a răspuns:

Ori nu stie el ce sa iti faca, ori esti tu prea stresata atunci cand faceti sex, ori te gandesti la alte lucruri in acele momente, ori te gandesti prea mult ca trebuie sa ajungi la orgasm si "ratezi" momentul. Daca atunci cand te masturbezi ajungi la orgasm, e posibil ca el sa nu stie ce sa iti faca. Daca nici cand te masturbezi nu reusesti sa ajungi la orgasm, problema e la tine. Iar daca ai facut sex cu altii si ai ajuns la orgasm, e clar a cui e problema: a lui.

| hoinaru a răspuns:

Pentru voi fetele din pacate orgasmul este ca o stea cazatoare happy Glumesc. Nu te speria, fetele vor confirma ce spun eu acum, dar sunt fete/femei care au orgasm foarte rar sau deloc in viata (prin act sexual ma refer). Acum revenind la problema ta, de ce nu te simti bine cu el? E doar de orgasm sau nu iti creaza placere sa faci sex cu el? Daca nu simti placere e si normal ca orgasmul sa se lase asteptat. Fetele sunt sensibile si trebuie tratate ca atare mai ales in viata intima. E posibil ca baiatul sa nu isi dea tot interesul