| eubahhh a întrebat:

Am nevoie de voi crying. nu m-am sinucis aseara pentru ca v-am ascultat. dar acum chiar nu mai rezist.crying.

il sun si imi vorbeste ca la un gunoi, o zis ca nu-i mai pasa de mine, si ca el isi vede de viata lui, ca eu tot il stresez.3 ani de zile s-au dus.

aaaaa si a fost la majorat a zis ca merge numa sa imi faca mie ciuda.si eu am un majorat in seara asta, dar nu ma simt capabila sa merg crying

cum sa trec peste asta? in momentul asta pentru mine, singura solutie e pumnul de medicamente care l-am pregatit.

41 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Pariu pe 50 de euro că povestea e "la mişto". Şi eu (şi în general cam toată lumea) am avut gânduri suicidale dar crede-mă c-atunci nu-mi ardea de site-uri, de "chat-uială" şi de alte vrăjeli.
2. Presupunând că povestea e reală, tu la 17 ani crezi că deja ai văzut şi pătimit totul în viaţă? Hai să fim serioşi!
3. Şi eu m-am trezit într-o situaţie oarecum similară cu a ta, după 2 ani de zile, când aveam 16 ani şi... deşi mi-a fost greu (asta nu mi-e ruşine s-o recunosc) am mers mai departe şi mi-am văzut de viaţă. Ah, că mi-au luat 3 ani ca să găsesc o altă fată care să-mi merite deranjul, asta e.
Salut!

| Flav a răspuns:

Bine, fie-ti tarana usoara. Amin.

| Floreenofficial a răspuns:

rolling on the floor
e si de ras si de plans.cum sa te sinucizi pentru un baiat ca ala, care te trateaza ca pe un gunoi?straight face
cum sa iti iei viata pentru ala?
du-te la majorat poate poate gasesti pe candva si il uiti pe ala! bafta! :*

| elasexygagica a răspuns:

Exact ce ti-am zis ieri. Vezi daca tot vrei sal controlezi cum teo lasat na acum stai si plangi si sa iti fie invatatura de mine. mai bine cautati un baiat bunoc din orasul tau si lasa naibi relatiile la distanta. viata e abssolut minunatalove struck bucurate de ea in fiecare secunda

| Visecolorate a răspuns:

Nu'l mai suna. Lasa'l.La un moment dat toti se intorc. Nu merita. De ce sa te distrugi tu pentru un distrus? E normal sa plangi, e nomal sa fii suparata, e normal sa te simti singura. Tu chiar vrei sa te omori pentru un baiat care te trateaza "ca pe un gunoi"? Asculta.si eu trec acum printr'o perioada proasta si incerc sa ma refac. M'am despartit iar de el. Dar acum definitiv. Pentru ca nu merita. I'am suportat ft multe chestii. Am trecut cu vederea multe lucruri care m'au deranjat. L'am iertat pentru multe si am trecut peste bataia lui de joc. Si totu' a fost bine un timp, dar apoi a inceput iar. Acum nu mai pot sa accept si mi-am dat seama ca am iubit un mare fraier. Care nu merita. Eu am pus suflet, el si'a batut joc. Stiu nu a fost corect. Si nici la tine nu e. Dar d'aia zic.nu are rost sa ii treci cu vederea comportamentul asta. Nu te mai milogi de el. Lasa'l... Abtine'te. In timp o sa reusestiwinking Putin cate putin o sa te obisnuiesti. O sa vezi. Si daca te'a inselat si te'a lasat pentru alta e cel mai mare prost. Se pare ca si in cazul meu a fost la fel. Desi ne'am despartit inainte de a fi cu alta. Si crede'ma.chiar nu stiu acum daca e cu altcineva sau nu, dar stiu ca nu mai e treaba mea. Chiar daca ma doare. Dar il evit. Fac tot posibilul sa'l evit. Si asta pentru ca mi'as face tot mie rau. Ai grija de tine si nu face cine stie ce gest doar pentru ca ai iubit pe cine nu trebuia. :*

| Graphee a răspuns:

Sal.

Deci eu zic să te resemnezi, nu mai merită atenţie deloc. Uită-l, aşa a făcut şi el cu tine. Eu zic să mergi la majorat. De ce nu? Dacă el a fost. tu nu ai voie? happy

Baftă!

| Blondamea a răspuns:

Bah lasa-l pumnul ala de pastile jos te face gunoi dai papucii nu te merita

| AndutzaAndu a răspuns:

Hei, bună kiss.
Uite ce zic eu: Nu merită să te sinucizi pentru un băiat, sunt nşpe mii de alţii pe lumea asta, viaţa e frumoasă, bucură-te de ea cât mai poţi, nu lăsa pe nimeni să-şi rănească inima şi sufletul [stiu că sună cam siropos...]. A, şi încă ceva chestii: Dumnezeu ţi-a dat o viaţă pe lumea asta, n-o irosi pentru un băiat pentru care chiar nu merită osteneala. Şi gândeşte-te la familia ta, vor fi sfâşiaţi de durere dacă tu faci asta. Gândeşte-te bine ce vrei să faci, eu zic să pui înapoi medicamentele la locul lor, să te îmbraci în ce ai tu mai frumos şi să te distrezi la majoratul tău. love struck
Multă, multă baftă şi să sperăm că o să asculţi de sfaturile celor de mai sus. kiss

| DEBrown a răspuns:

Ba tu esti nebuna la cap? Cred ca da, de ce mai intreb oare.
Cum sa te sinucizi pentru un baiat? Mai exista o multime de alti baieti, doar nu o fi ala vreun printz?happy

| viatadecacatt a răspuns:

Doaamne nu esti normala nu te sinucide pentru un baiat fara minte care vrea sa te faca sa suferi! Dal dracu cu masa si cu taso ca sunt destui baieti in lumea asta stiu ca doare pe moment dar o sa il uiti si o sa fii din nou fericita, lasa-l in pace pe ala nu ii mai da niciun semn de viata.Gandeste-te bine ca e vorba de viata ta nu de alt lucru minuscul!

| Silviu591 a răspuns:

Bai fetitzo! atat de tampita esti? aici sa zicem.suferi putin. dar cine stie ce`ti rezerva viata de apoi? nu ca as fi eu mare religios spunand asta. dar totusi.nu merita sa te sinucizi pentru NIMENI! fie el iubit.mama.tata.alte rude.prieteni ***. daca esti atat de egoista sa te gandesti numai la tine n`am ce sa-ti fac.macar gandeste`te si la familia ta. tu iti dai seama ca o sa-i nenorocesti? dupa iti vedem unul din parinti la Tv ca s`a sinucis ca nu a mai putut sta cu gandul ca TAMPITA de fiica`sa s`a sinucis.

si nu`ti vorbesc dur deloc.trezeste`te la realitate.pe mine m`ar durea in cot daca m`ar parasi iubitha dupa 3 ani de zile si s`ar purta aiurea cu mine dupa.sufar un timp dar dupa gata.nu ma sinucid pentru nimeni.viata e un dar. tu il dai inapoi numai dupa 18 ani?

| AmateurJerk a răspuns:

În primul rând te întreb, ești cu toți acasă?batting eyelashes
Și acum, dacă el nu te mai dorește, dă-l in p**ă. Ce-ți pasă? Uită-l. Nu-l mai suna. Arată-i că nu-ți pasă. Nici să nu-l mai bagi în seamă. Găsește-ți alinarea, vorbește / întâlnește-te foarte mult cu prietenii, and everything will be okay. Te va căuta el într-un final laughing.
Și dacă ești destul de proastă să te sinucizi, go ahead >big grin

| cristianorudi7 a răspuns:

Prostii dracu

| MidnightLady a răspuns:

Acuma ce faci, iti bati joc de noi? "Ajutati-ma cu metode de sinucidere, ca pe mine ma doare in cot de ele si o sa incerc maine". Pai ce, tu ai impresia ca in fiecare seara stam sa-ti spunem tie cum s-o faci?

| hackey a răspuns:

Bun! Te sinucizi! Ce rezolvi? Un baiat care nu-i mai pasa de tine si parintii care isi plang copilul! Gandeste-te ca s-ar sinucide mama ta! TU CUM TE-AI SIMTI?
O sa treci peste el. Timpul vindeca orice rana happy

| Nightfall a răspuns:

Chiar daca acum iti e foarte greu si ceva care sa-ti stearga suferinta instantaneu poate ca nu exista, nu te lasa invinsa de durere, nu merita niciodata. Suport-o acum si mai tarziu, cand te vei regasi pe tine si vei fi fericita, te vei bucura gandindu-te ca acum ai luat decizia sa suporti greul, sperand la un viitor bine. Deciziile gresite sunt intotdeauna mai usor de luat!

Sper sa reusesti sa treci peste cat mai curand si sa gasesti sprijinul de care ai nevoie. Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva si nu ai pe nimeni, ma ofer eu. Ai grija de tine!

| Morphine21 a răspuns:

Doamne, să'ţi iei viaţa pentru un băiat? rolling on the floor))
In primul rand ca o sa rada ca "o proasta" s-a sinucis din iubire pentru el.
Si apoi mai sunt milioane ca el.
Ce rezolvi daca mori? Ajungi in iad sau ce?
Chiar crezi ca ii va pasa lui de asta?
Stai fato cuminte niciunul nu merita asta.
Ce daca se duce la majorat? Du'te si tu si distreaza'te.winking
Pana la urma doar o viata ai si pe aia sa ti-o iei?
Lasa'mi id tau si mai vb.:*

| Andandut a răspuns:

Linisteste-te, nu-i un capat de lume! Poate spune la nervi ca nu-i mai pasa si ca-l stresezi. Incearca sa nu-l mai cauti cateva zile, da-i putina libertate. Trei ani nu se uita asa usor, n-are cum sa nu mai simta nimic pentru tine. Mai lasa-l si pe el sa se linisteasca si ai sa vezi ca peste ceva timp o sa te caute. Nu dispera, nu rezolvi nimic cu sinuciderea.Mai bine mergi la biserica si vorbeste cu un preot, spune-i ce probleme ai si o sa te ajute.
In legatura cu majoratul, eu te-as sfatui sa mergi si sa te distrezi, ai sa vezi ca o sa mai uiti de faza care ti s-a intamplat cu baiatul asta si o sa vezi lucrurile altfel, o sa devii mai optimista cand o sa vezi atata lume care se distreaza in jurul tau.

| MANDY_2679 a răspuns:

Daca chiar ai vrea sa te sinucizi n-ai mai avea chef sa intri pe TPUoh go on

deci.plictiseste-te altcumvawinking lasa vrajealakiss

| MalynaMagdalena a răspuns:

Asta deja nu e iubire. e o obsesie.inainte sa te sinucizi gandeste-te de 2 ori daca merita efortul.viata e prea scurta si prea frumoasa ca sa stai sa suferi pentru unu care nu te merita.gaseste unu sa te iubeasca sa vezi atunci ce bine e cand iubesti si esti iubita.nu-ti mai pierde vremea asa ca daca ti-a vorbit in halul ala e clar ca nu va ve-ti impaca si nici macar nu merita.so.revino-ti ca nu s-au terminat baietii la el. pune-ti orgoliul si ambitia inaintea sentimentelor.gandeste cu capul nu cu inima. cel putin nu acum.bafta! funda?:p

| michaelj a răspuns:

Oileoooooo unde am fost cand ai postat mesajul ala? Fata mea sinucide-teeeeeeee nu-i ascultaaaaaa. Sunt numai oameni rai aici. Toti iti vor raul. Asculta-ti instincteleeeeeee. Era si o melodie: instinctul meu de fata mare nu ma inseala. Du-te dupa Madalina.

PS: how you doin'?

| Sconcsiş a răspuns:

Femeie esti proasta rau!

Scuze daca esti moarta!

| eubahhh explică:

Voi astia care spune-ti ca e vrajeala.

as vrea din totul sufletul sa fie vrajeala.

dar nu e. e realitate. crying.

si intru pe TPU pentru sunteti singurii pe care ii ascult.

si parintii mei mi-au zis ca nu are rost ca nu ma merita. dar nu ii bag in seama.

si prietenii mei ma suna.sa-mi spuna ca e un prost.

va intreb pe voi pentru ca stiu ca aveti experienta.

pentru ca daca ati fi in fata mea nu as putea vb cu voi. as plange.

pentru ca scriu si parca imi golesc sufletul

si pentru ca ma ajutati enorm(unii).

si nu m-am sinucis inca pentru ca v-am ascultat. dar credeti-ma ca nu mai rezist.

am pus prea mult suflet pe un baiat ca el crying

| DjReal a răspuns:

:O si crezi ca rezolvi ceva asa? viata e cel mai frumos lucru lasat de la Dumnezeu, nimic pe lumea asta nu merita sa faci chestia astahappychiar daca suferi, timpul le rezolva pe toate, si chiar daca suferi prea mult si simti ca nici din pat nu mai ai chef sa te ridici, e o chestiune de timphappyse intampla si la case mai mari sa se desparta dupa 40 ani de casniciestraight faceviata merita traita, gandeste-te ca nu te-a meritat niciodata si traieste-ti viata, ca esti abia la inceputhappyia fa-te indiferenta de tot si nu il mai stresa cu telefoane sa vezi cum se va simtihappy
poate pur si simplu nu a fost baiatul potrivit pentru tine, nu privi asta ca pe o tragedie, nu exageratonguee vorba de viata ta, macar gandeste-te la ce vei lasa in urma, la parintii tai, la familia ta...si apoi vezi daca baietasul ala merita toate asteawinking

| LittleandLiars a răspuns:

O intrebare tu crezi in Dumnezeu?
Doamne Sfinte sa te omori pentru unu care te trateaza cu cea mai mare lipsa de respect?
El nu merita dragostea respectul si toate senitmentele pozitive pe care tu i le oferi el merita indiferenta pe care ti-o da si el tie.

Oricum sunt 99% sigura ca poveste asta e inventata straight face
acel 1% e raspunsul pe care ti l-am dat si ma rog daca tot te gandesti as te omori definitiv fieti tarana usoara vorba lui @flav happy

| LittleandLiars a răspuns:

Si pumnul ala de pastile sunt bomboane? am mai auzit ca sunt pastile denastea straight face

| Hirockers a răspuns:

Si eu am trecut prin despartiri, am crezut ca daca mor nu o sa ma mai doara asa, dar am auzit de la fiecare: mai sunt si altii nu are rost.si chestii de-astea.In nici-un caz sa nu te sinucizi.Pentru ca dupa cum vezi tipului nu-i pasa de tine.stiu ca e greu sa-l uiti si ca nu poti sa nu-l iubesti daca el nu o mai face. dar incearca.gaseste autocontrolul.De asta exista prietenii.cand te gandesti la el nu asculta muzica trista.asculta ceva vesel.cand iti vine sa plangi suna un prieten vorbiti. du-te la cineva acasa.joaca ceva amuzant. fa sport. de exemplu eu ca sa ma descarc alerg.si cu cat imi vine sa plang mai tare cu cat alerg mai tare si alung toata energia negativa din mine.ma epuizez si a doua zi o iau de la capat. Tipul nu merita. si dupa cum vorbeste nici sa nu te mai gandesti sa mai fii cu el.interzice-ti. cand iti vine sa te gandesti la el fa repede altceva.si sunt sigura ca mai sunt si alti baieti care te plac.in incercarea de al uita, uita-te si dupa alti baieti. poate gasesti atragator un tip la care nu te-ai gandit niciodata ca ai putea sa-l placi.sunt multe solutii.asculta aici : niciodata sa nu te sinucizi pentru un baiat. te vei duce in iad iar acolo vei suferi mult mai mult decat suferi aici. aici durerea te lasa in pace repede dar acolo poate dura o eternitate...renunta la gandurile negre.gaseste-le pe cele pasnice(hai lasa lacrimile si eu plang din orice dar ma regasesc la timp)

| RainDrop a răspuns:

1. Daca chiar este adevarat ce zici, exista si alti baieti pe lumea asta, Doamne! Si chiar crezi ca merita stresatul care il ai?
2. Daca esti plictisita: chatroullete.com

| Nimeni_2549 a răspuns:

Buna!

Nu merita delooc atentia si dragostea ta. In nici un caz sa nu iti faci rau din cauza lui. Inteleg, il iubesti, dar NU MERITA! Poate cel mai bine e sa incerci sa uiti, sau daca nu poti macar sa ii arati ca nu iti mai pasa. Incearca happy
Pa pa :*

| katrin7727 a răspuns:

Ba e un idiot dal in colo e clar ca el vrea sa te faca geloasa lol nul asculta prefate ca nu-ti pasa si sa nu te gandesti