| BabyGirl06 a întrebat:

Am nevoie din nou de ajutorul vostru... acum cave timp i-am zis baiatului pe care il plac ceea ce simt si dupa o saptamana cand m-a ignorat a zis ca el nu ma place. Normal am suferit foarte mult pentru ca am tinut foarte mult la el si am incercat sa il uit apropiindu-ma de cel mai bun prieten al meu, pana am ajuns sa fim impreuna. Acum problema cea mare este ca nu imi place prea mult de el, adica il vad ca pe un simplu amic, nu mai mult. Nu pot sa il uit pe baiatul acela si atunci cand il vad ma simt foarte rau, iar colegele imi spun sa il uit odata ca sunt cu cineva acum, ma tot intreaba ce treaba mai am cu el daca nu ma place si eu tot le spun ca l-am uitat si ca nu imi mai pasa chiar daca nu e adevarat. Baiatul asta cu care sunt acum ma place foarte mult si sufera cand ma vede ca ma gandesc la altceva sau sunt suparata etc. El cand s-a despartit de ultima lui prietena a suferit foarte mult a incercat sa se sinucida si acum daca ma despart de el imi e teama sa nu faca acelasi lucru. Acum sa nu spuneti ca ma folosesc de el sau alte prostii ca nu am vrut sa se ajunga atat de departe am vrut doar sa ma apropii de el dupa cand am vazut cat tine la mine i-am dat o sansa dar totusi nu simt asta. ce as putea sa fac sa fie totul bine? Cum sa il uit pe primul si cum sa ma comport cu celalalt?sadsad (scuzati-ma ca am scris atat de mult)

Răspuns Câştigător
| SweetSecrets a răspuns:

Bunahappy! Pe primul nu ai cum sa-l uiti, daca nu ii place de tine asta e, nu te mai gandi la el. El e o persoana neimportanta din viata ta, il vei uita cu timpul, vei cunoaste multi alti baieti mult mai draguti care chiar tin la tine.Totusi pe mine ma ingrijoreaza actualul tau prieten, a vrut sa se sinucida pentru. o fatathinking El chiar are probleme, si mie mi-ar fi frica sa ma despart de el pentru ca cine stie ce ar face.Ar fi bine sa vorbesti cu el cand nu iti va mai placea de el sau te vei indragosti de altcineva pentru ca nu poti sa stai cu el doar din mila sau teamahappy.

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Draga trebuie sa apreciezi iubirea care ti se ofera(actualul). Cand o sa ajungi sa o apreciezi o sa-l iubesti si tuhappy

| Dul a răspuns:

Consider că dacă tu nu îl placi pe actualul tău iubit nu trebuie să mai ai o relaţie cu el, pentru că la un moment dat veţi ajunge la despărţire, dacă tu consideri că vei simţii ceva pentru el mai tarziu nu renunţa la el, dar dacă îl vezi ca un simplu amic şi vrei mereu să fugi de el mai bine termină acum şi nu prea târziu. nu îţi bate joc de dragostea lui. Ar trebui să porţi o discuţie matură cu el şi să-i spui adevărul şi fă-l să înţealagă că ceea ce vă leagă pe voi 2 este doar o simplă prietenie.