| cristynacris a întrebat:

Buna tpu...am nevoie de ajutorul vostru, deci acum 2 sapt m-am despartit de iubitul meu dar a fost o neintelegere pentru ca eram foarte suparata pe el si cand am decis sa ma despart de el a fost la nervi Am incercat sa ii spun ca imi pare rau si ca vreau sa ne impacam dar el nu a vrut si mi-a zis ca nu mai are incredere in mine, aveam o relatie de 6 luni si eu chiar il iubesc pe baiatul asta.Cum pot sa ma impac cu el? sau cum pot sa ii recastig inima?

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Ii poti explica, ca te-ai despartit de el la nervi. Ca sa inteleaga, intreaba-l daca el n-a gresit niciodata, spunand sau facand ceva la nervi. Nu-l constrange sa iti raspunda imediat. Ai rabdare si lasa-l sa se gandeasca. Nu trebuie sa te rogi de el sa va impacati si nici sa-i explici de n ori ca a fost o greseala. Daca vrea sa inteleaga, bine, daca nu, asta e problema lui. Totusi, ai si tu grija ce decizii iei la nervi si nu mai fii imprudenta. Gandeste de 10 ori inainte sa faci ceva. Bafta, sper sa va impacati!

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se pare ca el era decis oricum sa se desparta de tine si drum inapoi nu mai exista.
Lui i-a lipsit curajul sa iti spuna ca vrea sa va despartiti,iar tu i-ai usurat chinul.
Acum,incearca sa realizezi ca il rogi degeaba.
Plangi sa-ti usurezi sufletul si lasa-l in pace,nu mai bate la usi inchise.
Pentru ca,fie ca-l rogi,fie nu,el nu se va mai intoarce.
Si cu toate astea,ziua de maine tot va veni si viata va continua!
Un nou flirt,un nou baiat langa tine si vei zambi din nou.
Sa insisti acum,doar faci rana si mai adanca si faci rau atat amintirii fostei voastre relatii, cat si tie, pentru ca te incapatanezi sa nu inaintezi.
Nu intotdeauna renuntarea e o infrangere.
Continua-ti viata, cu cat mai repede intri in normal, cu atat mai aproape esti de sansa sa fii fericita din nou!

| elvisel a răspuns (pentru greece12):

Si asta ca el vrea sa se desparta de ea de unde ai mai scos-o, ca au zis colegii ca bla bla bla? din cate stiu o relatie e in 2 nu in 6, nu in 10.in ziua de azi daca ti se zice sa te arunci in fantana chiar te duci si te arunci in fantana, ca de ti-au zis colegii.cel mai bine e sa incerce sa vorbeasca intre ei 2 si sa-si clarifice problemele, credeam ca intr-o relatie e vorba de incredere din ambele parti, dar azi rar mai vezi asa ceva

| greece12 a răspuns (pentru elvisel):

Uite de aici am "scos-o" :
"Pai am fost intr-o excursie cu clasa si ne comportam ca doi staini nici nu ne vorbeam si eram in parti diferite ale locului unde am fost si toti colegii ziceau ca el vrea sa se desparta de mine si asta m-a enervat",postat mai sus!
Daca observi,nici nu-si vorbeau in excursie,oare de ce? Stateau in parti diferite,nici macar nu se apropiau unul de celalat,el o ocolea clar, ce concluzie tragi de aici?
In plus, un limbaj putin mai civilizat nu cred ca m-ar fi deranjat, nu de altceva, dar nu-mi amintesc cand ne-am tras noi doi de sosete vreodata!

| elvisel a răspuns (pentru greece12):

"toti colegii ziceau" un limbaj mai putin civilizat, hmm imi pare rau dar nu vad unde v-am jignit cu ceva, doar ma dispera faptul cand vad ca dati sfaturi ca din... din moment ce cunoastem doar o mica parte din poveste

| greece12 a răspuns (pentru elvisel):

M-am referit la inceputul raspunsului tau:
"Si asta ca el vrea sa se desparta de ea de unde ai mai scos-o, ca au zis colegii ca bla bla bla?"
In rest, sunt vorbele fetei, nu ma deranjeaza.
Oricum, esti iertat, imi pare rau ca m-am burzuluit!happy

| elvisel a răspuns (pentru greece12):

Probabil am sarit si eu putin calul (cum s-ar spune) ^^ ma bucur ca ne putem intelege ^^

| greece12 a răspuns (pentru elvisel):

Nu-i nimic si eu am exagerat un pic, na!happy

| neutrino a răspuns:

Nervii nu au ce cauta in dragoste, dar tu il poti iubi in continuare, dar fara a avea pretentii. Relatiile trec, cu bune si cu cele mai putin bune, important este sa invatam pentru viitor, din greselile ambelor parti. Multa bafta in relatia urmatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda, care a fost acel motiv al supararii pe el?

| cristynacris explică (pentru anonim_4396):

Pai am fost intr-o excursie cu clasa si ne comportam ca doi staini nici nu ne vorbeam si eram in parti diferite ale locului unde am fost si toti colegii ziceau ca el vrea sa se desparta de mine si asta m-a enervat

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristynacris):

Tu ai gresit aici, trebuia sa vorbesti si cu el, ca el era prietenul tau nu colegii, mai lasa-l sa se linisteasca, nu-l mai presa ca s-ar putea sa il enervezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a reusit sa se desparta de tine.deci colegii aveau dreptate.

| cristynacris explică (pentru anonim_4396):

Eu m-am desp de el

| AlecsandraAle a răspuns:

Du-te și spune-i fix asta! Spune-i că îl iubești și că îți pare foarte rău. Umileștete pentru el ca să îi arăți că îl iubești. Iar dacă se poate uita în ochi tăi și să îți spună că nu te iubește înseamnă că și-a bătut joc de tine de la început.