| Melena73 a întrebat:

Am niște întrebări foarte ciudate și nu știu dacă o sa primesc vreun răspuns concret, ieri am fost acasă la prietenul meu și inițial trebuia sa ne uitam la un film însă ne-a luat puțin valul și ne-am dezbrăcat, el și a introdus degetul in vaginul meu evident după ce ma excitase deja, la un moment dat a început sa curgă foarte mult sânge și ne-am speriat amândoi.
Întrebările mele sunt:
Mai sunt virgina?
Când voi avea un act sexual va mai curge sânge cum se întâmpla de obicei?
Exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intreaga joaca sexuala a constat doar in acea masturbare a ''pasaricii'' cu degetul/degetele in urma caruia cel mai probabil a fost rupta membrana/pielita numita HIMEN si din acest motiv s-a produs sangerarea, reiese urmatoarea constatare sigura si certa si anume ca :
-- prin ruperea himenului ''pasarica'' ta este DEFLORATA,
-- chiar daca ''pasarica'' ta este deflorata, TU ca femeie esti in continuare VIRGINA, fiindca NU ai intretinut un act sexual real,
-- datorita faptului ca deflorarea a provocat o sangerare atat de abundenta se poate aprecia ca in astfel de situatii himenul a fost rupt definitiv si din acest motiv in momentul in care vei intretine primul act sexual real, ''pasarica'' ta NU va mai sangera chiar daca a mai ramas un rest de HIMEN, fiindca acesta este foarte deteriorat si practic ''incapabil'' sa mai poata sangera data viitoare. Multa sanatate!

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In primul rand trebuia sa te asiguri ca s-a spalat foarte bine pe maini, ca iti poate da cornavirusul, asa, in loc de placere si orgasm!
Apoi, da, se pare ca ti-a rupt himenul, daca a curs sange!
Pune-te in fund, desfa picioarele si ia o oglinda si uita-e, daca mai e himenul intact.
Poti gasi pe you tube imagini cu vaginul si himenul intact.
Da, s-ar putea sa mai curga sange si data viitoare!
Mare atentie la igiena manuala si generala, ca nu e de gluma, mai ales acum!

| Emilian65 a răspuns:

Ceeace spui tu ca s-a intamplat se numeste deflorare(ruperea fortata a himenului). Mai esti inca virgina. Dezvirginarea se produce in urma introducerii in vaginul tau a unui penis natural. La primul contact sexual este posibil sa nu iti mai curga sange.

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai?

| alina2k18 a răspuns:

''trebuia sa ne uitam la un film ''
Riiightwinking
Daca ti-a rupt himenu aia ewinking i-ai dat virginitateawinking
Posibil sa curga si la actul sexual daca nu e rupt de tot.
Oricum o sa te doara rau cand ti-o baga, beti o sampanie inaintewinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

S-ar putea ca sa mai curga sange si cand vei avea un act sexual, daca himenul s-a rupt doar partial.
Daca mentii o igiena perfecta (femeile pot sa-ti spuna mai mult in acest sens) nu exista nici un risc. Si nici din alt punct de vedere.
Recomand fetelor si baietilor virgini fizic sa nu fie atat de preocupati de aspectul virginitatii fizice. Important este sa respecte cateva conditii etice si morale zic eu: sa nu faca sex daca nu sunt pregatiti (esecul primului act sexual se va resimtii mult timp, mai ales la fete), sa accepte ca exista o varsta sub care nu ar trebui sa inceapa aceste relatii fizice. Specialistii sexologi americani recomanda masturbarea sau actul sexual de 2-3 ori pe saptamana la elevii de liceu. Spun ca se reduce mersul la medic de 2-3 ori.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Numai ești virgină și nici nu va mai curge sânge...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ely1234567):

Dar cele carora li se rupe himenul la o saritura sau din alte motive, fara sa fie ainsa "nici macar cu degetul" cum se zicea intr-un film, mai sunt virgine sau nu?

| Ely1234567 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu mai sunt virgine

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ely1234567):

A sustine ca prin ruperea himenului la fata sau a frenului la baiat se pierde virginitatea este o gandire empirica, ce vine din lipsa cunostintelor (lipsa care predomina, in special la tara, acum 100-150 de ani.
Dezvirginarea este un fenomen psiho-fizic. Dar pana nu ai o relatie sexuala cu o alta persoana nu poti sustine ca nu mai esti virgin(a).
Daca ruperea himnului este considerata dezvirginare, ce se intampla cu fetele care au himenul elastic si nu se rupe la primul contact sau cu cele a caror himen este doar ca o rochita in jurul peretilor vaginului si nu se rupe decat la nastere? Raman fecioare, chiar daca fac sex?
Ruperea himenului reprezinta dezvirginarea fizica, dar nu la toate fetele si nu in urma actului sexual, asa cum la baieti ruperea frenului – care in cele mai multe cazuri nu se intampla la primul act sexual (uneori se intampla la masturbare) – reprezinta acelasi lucru.
O fata sau un baiat nu mai este virgin(a) atunci cand a avut loc un act sexual.

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Virgină în niciun caz nu mai ești dacă a curs sânge... Data viitoare excită-te mai mult pentru un act sexual mai puțin dureros... sânge nu va mai curge dar dureri e posibil să mai ai