| Melena73 a întrebat:

O întrebare cam ciudata, stiu.
Am fost acasă la prietenul meu, cu o zi in urma îmi trecuse menstruația, când am ajuns la el, m-am dezbrăcat și a introdus un deget in vaginul meu. Menționez ca nu am avut niciodată un contact sexual, adică sunt virgina. După ce a făcut asta, la un moment dat a curs destul de mult sânge, m-am speriat foarte tare și am plecat.
Este posibil sa nu mai fiu virgina sau ce s-a întâmplat de a curs sânge?
Menționez ca a introdus un singur deget și ca mi-a mai curs sânge 1-2 zile după ca și cum ar fi ultimele zile de menstruație.

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Ceilalti ce sunt asa siguri de aici ca te-o dezvirginat si sunt asa vehementi cu raspunsul lor probabil niciodată in viata lor nu au atins o femeie sau sa fi experimentat cateva lucruri.
Dragilor daca vedeti filme pentru adulți nu e de ajuns, sincer, nu nu estrle posibil. De exemplu, eu cu prietena mea am practicat pettingul. Si am penetrat o fiind virgina cu un deget, apoi am vrut sa incerc cu doua fiind mai usor sa o penetrez la final făcând sex intr-un mod in sensul real al cuvântului. Si cand sa incerc cu doua nu merge deloc si nu am mai forțat plus ca si o durea si nu voiam sa o dezvirginez cu degetele normal.
Prietenul tau cum a facut-o? Daca a facut-o usor si erai si umeda, e posibil sa nu ti-l fi rupt (himenul). Acum daca faci dus si te speli in zona intima si introduci un deget inauntru inseamna ca si gata te-ai dezvirginat?
Stai linistită inca esti virgina si cu scurgerea de sange nu i acorda atentie.
Plus si ceilalți utilizatori nu au mai citit a ti-a curs sange inca 1-2 zile. E imposibil sa sangerezi asa mult de la o simpla dezvirginare, nu te taie doar rupe acea piele.
Imi cer scuze in numele lor, raspunsuri de genul,, e fuckboy,, sau te abuzeaza si te lasă. Nu asculta astfel de lucruri ce sa te influențeze, o zi buna si dezvirginarea in sensul ei propriu este atunci cand esti penetrata de un penis. Atat am avut de spus.

| Melena73 explică (pentru MValentin):

Este posibil la actul sexual sa mai curgă sânge? Pentru ca din câte am înțeles eu asta iți dovedește virginitatea...

| Melena73 explică (pentru MValentin):

Și da eram umeda și din punctul meu de vedere a făcut o destul de ușor, adică nu a fost nici foarte abuziv dar nici foarte lent

| anonim_4396 a răspuns (pentru Melena73):

Da, nu e suficient un deget, eu nu cred că te-a dezvirginat, probabil era ciclu rolling on the floor

| MValentin a răspuns (pentru Melena73):

Nu te-a dezvirginat stai linsitita.
E posibil si sa iti curga si sa nu. Deoarece nu in toate cazurile de dezvirginare se intampla sa iti curga sange. Nu uite, virginitatea este pana cand cineva te penetrează cu... stii tu ce anume. Tu hotărăști in general aceste bariere, si universala ar fi asta. Stai calma totul e bine si nu e bai de dezvirginare. Apropo e foarte bine inainte de actul sexual in sine sa practicati fingeringul, acest lucru te ajuta sa suporți mai usor senzația de a avea ceva înăuntru sau ceva sa... largeasca acei muschi, practicat pana la pragul sa nu rupa ceva acolo. Sa ai o zi faina si sa va tina

| Melena73 explică (pentru MValentin):

Mulțumesc din suflet

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai 12 ani?! Nu v-ati spalat pe maini, nu v-at mangaiat, nu sarutat, direct cu degetul in vagin, iar tu virgina?! Tu daca citeai asta undeva, ce parere iti faceai de ambii?!
E criza, e carantina si tu ii cedezi fecioria asa de aiurea?!
Du-te imediat la medic sa te consulte si sa iti dea un tratament preventic, antiinfectios!
Si daca atata consideratie si "respect" ti-a dovedit insul, in loc sa te inebuneasca de placere la clitoris, dupa ce s-a spalat foarte bine pe maini, mai bine scapa de el, pana nu te lasa si gravida!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un bădăran prietenul ăsta al tau, un cioban, tu ce varsta ai? Stai acasa nu te mai expune aiurea pentru un fraier ca el care nu stie sa se poarte cu o fată.

| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 7 ore | Melena73 explică (pentru mariancercel):
Este posibil la actul sexual sa mai curgă sânge? Pentru ca din câte am înțeles eu asta iți dovedește virginitatea...

Este posibil ca actuala sangerare menstruala sa fi fost de fapt asa numita menstruatie ''fractionata'', adica acea menstruatie in care sangerarea se opreste/termina doar aparent si reporneste dupa cateva ore/1 zi si continua sa se produca inca cateva zile. Astfel ca este foarte posibil ca HIMENUL sa existe in continuare si sa fie intreg si intact si astfel ''pasarica'' ta sa nu fie nici macar DEFLORATA, fiindca in privinta posibilitatii sa-ti fi disparut virginitatea nici nu poate fi vorba, intr-o asemenea situatie.
De asemenea trebuie sa stii/sa cunosti si intelegi ca sangerarea NU se produce intotdeauna, in toate cazurile de dezvirginare :
Conditia necesara si obligatorie pentru a se produce/a putea exista o sangerare in momentul in care ''pasarica'' iti va fi penetrata in mod real de catre un penis adevarat, este aceea ca HIMENUL sa existe, sa fi ramas intreg si intact si de asemenea ca partenerul sa fie suficient de bine dotat, pentru ca un penis gros nu poate sa treaca prin perforatia/gaurica existenta pe suprafata himenului. Doar in aceste conditii exista posibilitatea si probabilitatea ca in circa 40-45% din cazuri sa se produca sangerarea.
In fragmentul urmator, extras din revista stiintifica Descopera.ro este descris in mod profesional/medical urmatoare informatie : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi fetei care urma sa se marite si in baza acestui aspect ''obligatoriu'' s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Au existat situaţii care au produs mai ales in trecut dar chiar si in zilele noastre numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale recente a reiesit ca :
--doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- in cazul a circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample de desfacere a picioarelor in timp ce practica : baletul, spagatul, gimnastica, la cele care practica excalada, alpinismul, ciclismul, sau în urma unui efort intens depus la sport sau în urcarea unui munte."
Tu te afli oarecum printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta, care de fapt NU s-a produs in mod real, in cazul in care nu vei sangera, fiindca multora le lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Din aceste motive este indicat ca fiecare mai intai sa citeasca, sa se informeze corect si doar pe urma si numai daca au argmente certe, clare, concrete si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai fost, acum, nu mai ești.

| Emilian65 a răspuns:

Prietenul tau a fost dur cu himenul tau. A actionat atat de dur incat a rupt himenul. Deci te-a deflorat(ti-a rupt himenul), dezvirginarea nu s-a produs pentru ca nu a introdus penisul in vaginul tau.

| Sofer a răspuns:

Teoretic încă ești virgina. Când o sa între micul junior în tine atunci te-ai dezvirginat.

Răspuns utilizator avertizat
| GouDidodino a răspuns:

E posibil sa-ti fi rupt himenul

| 90210 a răspuns:

Dar tu nu stai acasa? Este carantina!

| Bozgi200 a răspuns:

Felicitări, tocmai ți-ai pierdut virginitatea in cel mai josnic mod. Îți zic o chestie, nu vreau sa te influențez negativ sau ceva. Dar atunci cand un băiat te dezvirginează (in modul corect), fiind si iubitul tau te atasezi de el extrem de mult. Odata ce a făcut-o in modul ăsta, imi e sa nu fie genul ala de fu*kboy. Te **** si te lasă.
nu stiu ce sa zic... :/

| MValentin a răspuns (pentru Bozgi200):

Scuze frate dar esti un om foarte incult si imi este mila deoarece iti chinui relativ cei 4 neuroni sa scrii aici in astfel de maniere ironice

| xilef123 a răspuns:

Da, te-a dezvirginat cel mai probabil,
ia o lanterna, o oglinda, desfa-ti buzele si verifica-te daca mai esti sau nu virgina;-)