| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o alta curiozitatea...

ai ramas gravida, ok? dupa cat timp iti apar greturile? ameteliile?

fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Mikka_1023 a răspuns:

Salut! deci greturile, ametelile nu apar la toti... iar chiar si daca se fac prezente, atunci la unele pot fi chiar a doua zi, la altele putin mai tirziu...nu este ceva concret, in orice caz simti schimbari! de unde iti faci concluzia ca esti insarcinata!

foonditza?kiss

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pot sa nu apara niciodata, mai bine de 50% din femei nu au greturi sau ameteli in timpul sarcinii. Daca apar, apar cam la 4-5 saptamani de la conceptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! E posibil ca aceste semne sa nu apara, numa dupa prima luna de sarcina tongue Se spune ca o femeie simte atunci cand e insarcinata.big grin Dar sunt multe alte semne, mituri si adevaruri. cum ar fi sanii durerosi si intariti, schimbari de stare emotionala, etc.tongue
Intelegerea semnelor si simptomelor sarcinii este foarte importanta pentru ca fiecare dintre ele poate fi legata si de altceva in afara de sarcina. pup:*:*:* [funda?batting eyelashes]

| JamalCelMai a răspuns:

Dupa 69 de ani