| DeeaDelirata a întrebat:

Stie cineva care sunt semnele ca esti gravida? Si cam dupa cat timp apar dupa ce ai facut sex, dar in afara de testul cu barza sau greturile alea...mai sunt? De exemplu daca te "pisi" si iti curge un lichid rozaliu e tot semn ca esti gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Primele semne ar fi intarzierea ciclului si starile de voma, sau ameteli!
Sunt fete care au greturi si ameteli numai din a doua luna sau mai tarziu, dar sunt care au si din prima luna! iar cat despre ciclu, poate sa iti vina 1-2 luni si peste sarcina!
Lichidul rozaliu nu e neaparat de la sarcina, poate sa fie de la o raceala sau o infectie netratata! poti totusi sa iti faci un test ca sa scapi de banuieli!

| Deiuuu a răspuns:

Primul semn ar fi sa nu iti vina stopul. Greturile apar dupa ceva timp. Dureri la fel ca la menstruatie, ameteli si cam atat. Oricum fa-ti un test sa fi sigura.