| monica_8816 a întrebat:

Am o curiozitate...atunci cand faci dragoste e diferit fata de atunci cand faci sex, nu? Adica si cand faci dragoste trebuie iti bage penisul in vagin?
funda + vot...(ps. cei cu experienta )

Răspuns Câştigător
| SperanteSpulberate a răspuns:

Dragoste se face din iubire, cu persoana iubita, atunci te simti cel mai bine pentru ca sti ca ai langa tine persoana iubita.
Sexul se face doar din placere, nu conteaza cu cine, si de ce, nu e legat de sentimente.
Sper ca te-am ajutat!
Sarbatori Fericite!

5 răspunsuri:
| ana_2556 a răspuns:

A face dragoste si a face sex este acelasi lucru din punct de vedere fizic. Singura diferenta este din punct de vedere psihologic. Spui ca faci sex cand faci cu o persoana pe care nu o iubesti, in care simti numai placerea. Spui ca faci dragoste atunci cand esti indragostita de persoana cu care ai contact sexual, pe langa placere simti o implinire speciala. ca te-ai daruit iubirii tale, ca apartii unui barbat care te apreciaza, te rasfata, te respecta. E mult mai frumos sa faci dragoste (sex in care sa fie implicat sentimentul de iubire ) happy Din punct de vedere fizic, ti-am zis... tot act sexual e, anatomic vorbind e aceeasi mancare de peste tongue

Răspuns utilizator avertizat
| FoarteLetargic a răspuns:

Dragostea se face din iubire, iar sexul din placere.

| danibv28 a răspuns:

Dragoste este APROAPE la fel ca sexu, desii ambele se bazeaza pe ambele miscari, dar dragostea se face cu pasiunea in schimb sexu doar cu fantezii!