| Loredana_4793 a întrebat:

Am o curiozitate si vreau sa stiu parerea voastra si daca o aprobati sau o dezaprobati pe a mea.
Voi credeti ca exista iubire dupa inselare? Credeti ca relatia mai poate fi asa cum a fost la inceput?
Care e parerea voastra?
[Parerea mea este ca nu mai poate exista acea"chimie"intre cei doi, cred ca mereu in relatie va exista un "dar", cred ca partenerul nu va mai avea incredere in celalalt]

Multumesc de raspunsuri.Va pupacesckiss

Răspuns Câştigător
| clawdya_8655 a răspuns:

Nu, dupa inselare nu mai exista iubire. daca te iubeste asa de mult cum zice de ce ar face asta? de ce te ar insela? eu nu l as mai ierta pentru nimic in lume. odata ce a facut o o data, o face si a2a si a 3a etc.am trecut prin chestia cu iertatul.nu sunt de acord:de ce gresesti daca iubesti atat de mult? bun, gresesti din iubire, insa chestia cu inselatul nu e in iubire. e cea mai jignitoare.nu as mai putea fii cu el cand stiu ca a tinut o pe alta in brate, a sarutat o, a alintat o etc.intotdeauna o sa existe reprosuri.si mai bine renunta.nu e nici primul, nici ultimul.mergi mai departe deoarece sigur exista cineva care te iubeste cu adevarat si care te va face sa l iubesti. iubeste l pe cel ce merita.nu te oprii.mai ai de cautat.nu ierta asa ceva nikiodata oricat de mult ai suferi.NIKIODATA.pooooooooop

14 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Daca cel inselat are puterea sa treaca peste faptul ca i-a fost tradata increderea, si ca a fost inselat, daca da totul uitarii si merge mai departe ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, dar cu conditia ca cel care a savarsit fapta sa nu mai repete, se poate merge mai departe, relatia poate continua, iubirea va exista in continuare, totul va merge bine.

| nobody_9468 a răspuns:

Eu zic ca exista, dar nu va mai fi la fel.Ve-ti sti amandoi ce s-a intamplat si la certuri ii vei "scoate ochii" partenerului/ei cu inselatul.
Oamenii inseala doar fiindca este ceva ''interzis" si tocmai asta ii atragesmug.

Bafta.

| shtephie a răspuns:

Intrebarea asta mi-o pun si eu happy
Yo n'as ierta asa ceva si toata dragostea va disparea si normal ca m'as despartii!
N'as putea sa iert aceasta infidelitatate! Pt ca o data daca a calcat stramb garantat o va mai face si a2-a, 3-a oarawinking
cand iubesti nu inseli!
Se zice ca daca iubesti trebuie sa ierti!
Yo, personal n'as putea sa trec peste asa ceva!

| Just a kid a răspuns:

Exista iubire, nu se stie insa daca relatia ar mai putea fi la fel.increderea se pierde, dar daca cel care greseste este constient de greseala si o regreta eu cred ca exista o sansa de reusita... oricine are dreptul la a doua sansabig grin

| mihaela_7412 a răspuns:

Eu nu cred pentru ca dati seama te insela si cand va fi cu tine stai si te gandesti ca o fost cu alta si o sarutato pe ea si o fost cu ea si akuam e din nou cu tine daca te iubea nu te insela daca eu ii ofer de toate dc se duce si la alta ca vr ceva nou, si fostul meu pr m-a inselat stiu ca a fost cu altele si ma gand la asta cand ma saruta dar am trecut cu vederea dar acum nu as mai face la fel dupa ce am patit nah depinde de ce esti in stare sa faci pentru el ea

| Musiclove18 a răspuns:

Draga Loredana:*, dupa mine cand apare inselatul relatia e moarta.Ar trebui sa fii sedomasochista sa te mai impaci cu el. oh go on Nu are rost, pentru ca mereu pata greselii lui va fi tatuata pe iubirea ta, ca nu o poti numi a lui din moment ce face asa cevastraight face. Eu nu iert asa ceva.Nu imi pasa cat sufar.nu iert. Daca eu dedic totul si fac totul pentru binele nostru vreau sa faca si el la fel, altfel pur si simplu nu merita.Sa dai, sa dai, sa dai si sa primesti ce?!oh go onNu, dupa inselare nu exista iubire.Parerea mea:* Succes

| Dramaa a răspuns:

Aici pot spune doar : Increderea se castiga foarte foarte greu, dar in schimb se pierde intr-o secunda... Adica vreau sa spun ca probabil va exista atunci cand inselatorul isi va castiga din nou increderea happy

| greenmile00 a răspuns:

Relatia dintre doua persoane, pe cat de complexa pare, pe atat de simpla este. Toata aceasta chimie se bazeaza strict pe incredere. De aici pornesc toate celelalte insusiri ale unei relatii, cum ar fi spre exemplu respectul.
Atat timp cat increderea este deteriorata si relatia in sine se deterioreaza. Daca din punctul in care a aparut ruptura, se folosesc petice pentru a incerca o continuare, sentimentul se degradeaza in timp. Nu va mai fi niciodata ca la inceptu, totul se va axa in jurul unei minciun (eu am incredere in el/ea) si intr-un final se va produce inevitabil ruptura finala, care va fi intr-un fel sau altul mai dureroasa ca ruptura initiala.
Intotdeauna va exista un "ce" in aceasta relatie, acea incredere oarba nu va mai fi niciodata. Si de aici toate celelalte evenimente nefaste ce definesc ruptura. Certuri, gelozii si altele.
Cel mai bine, si asta e parerea mea personala, e sa mearga fiecare pe drumul lui, viata e plina de surprize, si de ce sa te chinui cu o persoana in care nu mai poti avea incredere, cand poti pur si simplu sa beneficiezi de experienta pe care ti-a oferit-o, experienta pe care sa o exploatezi in relatiile urmatoare, si astfel sa descoperi fericirea adevarata, sau cel putin ceva asemanator, pentru ca asa cum nimic nu e perfect, nici feiricirea nu poate fi perfecta.

| adrianaa a răspuns:

E cam greu cu intrebarea asta
ca in primul rand se merge pe principiul daca m a inselat o data o v a face si a 2a oara straight face si stai mereu cu gandu

dar... daca iubireaa e mare ierti...( chiar daca primul gand e iar ca atunci cand iubesti nu inseli, dar suntem oameni si gresim poate fara sa vrem )

| Sarpedan a răspuns:

Oricum, o iubire eterna nu exista.

| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Depinde:-pCand o prietena de-a mea si-a inselat prietenul, a vazut ce are langa ea...sh acest lucru ia apropriat mai tare:-p...Depinde acum si de persoane
Bafta>big grin

| DaianaDC a răspuns:

Eo zic ca poate fi ce a fost dupa ce t inseala.incearca sa vorbiti sa discutati.Intreaba`l de ce a facut asta, daca i`a lipsit ceva, daca l`ai nemultumit cu ceva.Asa as proceda eu. Mie mi se pare ceva normal ca cei doi parteneri sa discute, fara sa se certe, fara sa vb urat, fara ura.Nu vi se pare corect:S Daca chiar pune`ti putin suflet sh va iubiti mult inseamna ca tot o sa fie ca la inceput:*

| andreeacontesa a răspuns:

Eu cred ca ar putea sa mai existe iubire dupa inselare... dar fara incredere si pana cand ii castigi iar increderea partenerului s-ar putea sa se distruga tot!

| Rares_1833 a răspuns:

Pai, eu cred ca ar putea fii. Dar depinde de cei doi.Inca o sansa acordata nu strica.Inca o iertare nici pe atat!