| piticdulce a întrebat:

Bunahappy
Vreau sa stiu si eu daca ar rezista o relatie la distanta! Chiar daca exista incredere si sinceritate. dar si cu toate astea as crede ca nu prea ar merge. Vreau sa stiu si parerea voastra!happy

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

O relatie la distanta merge daca exista iubire adevarata. Nu un crush, nu o "iubire " infantila, ci iubire ADEVARATA. Daca iubesti o persoana atat de mult incat ai fi in stare sa renunti la orice ca sa fie fericita. Daca ai fi in stare maine sa itnrii in operatie sa ii donezi un rinichi sau o parte din ficat daca ar avea nevoie. Iubirea care iti face inima sa sara peste o bataie cand vezi persoana iubita. Persoana a carui sanatate si fericire e mai presus de a ta.
Daca ai parte de o asemenea relatie, de o asemenea iubire, atunci rezistati la orice.
Am o relatie de 4 ani, dintre care 2 ani suntem la distanta. E foarte greu, dar ne-a adus mai aproape ca oricand, ne-a facut relatia mai puternica decat oricand, si avem planuri mari pentru viitor.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e s-ar destrama relatia in timp deoarece apar suspiciuni.

| Anet a răspuns:

Buna.
Am fost implicata nu de foarte mult timp intr-o astfel de relatie si am fost impreuna aproape 8 luni.Am dat totul in aceasta relatie,credeam mai presus de orice ca dragostea dintre noi e atat de puternica incat un impediment ca distanta parea in majoritatea timpului nesemnificativ,pana la urma am aflat ca de fapt cel pe care il iubeam si pentru care as fi facut orice nu e decat cel mai mare las,si a renuntat pana la urma, cu toate astea inca mai cred in dragoste la distanta, ba chiar din contra as prefera o astfel de relatie in defavoarea uneia normale :s

| tyana a răspuns:

Depinde de persoanele implicate in acea relatie, de cat de mult se iubesc si mai ales de cata incredere au unul in celalalt.
O relatie la distanta poate rezista! Bineinteles ca nu e usor dar asa cum ti-am zis depinde foarte mult de persoanele implicate.

| Aylee a răspuns:

Dupa parerea mea... nu rezista.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Am incercat, e super naspa pentru amandoi, nu prea merge (acum depinde care e distanta si cat de rar va vedeti). Dar in mare parte totul e cam de cacao si in final o sa se duca naiba. happy

| niki a răspuns:

E fff greu,eu trec prin asa ceva acum,suntem departe de mult timp unul de altul dar e greu,cu toata increderea si sinceritatea o sa ai o surpriza dupa cateva luni,un an ca persoana pe care o iubesti nu mai e aceeasi, ca s-a schimbat ff mult. o relatie la distanta presupune multa rabdare si efort! e greu, dar... de! bafta!

| Anablondyi a răspuns:

Si eu de multe ori m`am intrebat acest lucru:0 din punctul meu de vedere nu exista relatie la distanta pentru ca pur si simplu daca iubesti o persoana ai nevoie de ea in unelel momente...adica mai tot timpul laughing ai vrea sa o simti aproape de tine si langa tine, iar daca relatia este la distanta se raceste in timp deoarece cunosti oamnei noi iar partenerul poate sa te insele si nu are cum sati sdovedeasca ca nu a facut-o... daca stiai ca relatia va fi la distanta trebuia sa renunti pana nu iubesti cu adevarat happy

| liviu89 a răspuns:

MERGE!
uite un exemplu peste aprox o luna 4 ani de cand merge pentru mine, ne vedem de pasti craciun si vara

| IonutGosa a răspuns:

Buna.:*E foarte greu...Dar eu am fost cu o fata, am inceput relatia inainte cu o luna ca ea sa plece, a plecat si a stat 5luni,inainte a parca era mai linistita,mai nu stiu cum sa-ti spunlaughingnu prea am vorbit,decat la telefon o data pe saptamana si atunci prin sms,pana a venit acasastraight face. parca era alt om fite,fite...oh go onam mai dat o sansa relatiei noastre si dupa o saptamana.m-a inselat cu un prietenstraight face
Pt mine relatia aia la distanta era frumoasa, aveam incredere si sinceritate, cand a venitstraight face...