| nekmario a întrebat:

Vreau sa stiu si eu parerea voastra despre iluminati si daca credeti ca exista!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca ceva e adevarat dar nu ce stim noi. Daca chiar ar fi asa, noi nu ar trebui sa stim nici macar denumirea big grin

| Doub a răspuns:

Suntem controlaţi, minţiţi, spălaţi pe creier şi prostiţi, deci da, cred.

| MistretulPufos a răspuns:

Da dar nu in porcariile cu cantareti si triunghiuri, ci in niste familii bogate cum ar fi Rothschild, care controleaza lumea de cateva sute de ani, iar noi suntem splati pe creier si suntem ca turma de oi

| 熊Panda熊 a răspuns:

Cred ca exista. Sunt cam multe "coincidente ". Piramida illuminati apare si pe dolarul american. Chiar si in desene precum "Tom si Jerry" si "Spongebob" apar scene de genu ca personajele se inchina la maestrul illuminati, etc... Dar totusi, uneori se exagereaza pe tema asta. Nu cred ca chiar toti artistii ce se speculeaza ca sunt illuminati chiar sunt. Probabil organizarea asta illuminati nu-i chiar asa cum o stim noi.