| lauracraciun a întrebat:

Am o dilema ff marestraight face...acum un an si ceva un baiat din clasa a inceput sa ma placa.problema este ca el era smecher(cel putin asa m-i se parea mie). si a inceput sa se tina dupa mine. m-i se parea dragut insa nu am cedat pentru ca ma gandeam ca vrea doar sa fie de vrajeala cu mine.de mai multe ori a incercat insa eu nu am vrut si am negat ca l-as placea.insa dupa un an a inceput sa ma intrebe ce nu-miplace la el.si eu i-am spus comportamentul. iar el s-a schimbat ff mult pentru mine.adica vreau sa spun ca nici un baiat nu a mai facut asta.eu nu am avu6t nici un prieten.deci nu am experianta foarte mare daca se preface sau nu.este ff dragut cu mine.la banchet m-a dat pe spate cand vroiam sa ma duc sa-i spun ceva unui coleg in ringul de dans si el m-a prins, m-a apropiat de el si nu mi-a dat drumul pana nu am dansat cu el. a fost un dulcehee hee. si de mult mi-a cerut o intalnire. iar intr-un final am stabilit sa ne plimbam wekeendul astahee hee. insa intrebarea ar fi:oare chiar merita sa fiu cu el? adica poate ma gandesc ca dupa ce o sa fiu cu el nu o sa-si mai dea asa de mult interesul.si poate el ma vede ca pe un trofeu.cu toate sa repet s-a tinut 1 an jum dupa mine si s-a schimbat foarte mult pentru mine.chiar nu stiu ce sa facstraight face...multumesc foarte mult celor care au citit.si profit funda si voturi:*. si scuzati greselile facute.am scris repedestraight face

Răspuns Câştigător
| UPT a răspuns:

Da, se merita sa fii cu el. Daca s-a schimbat pentru tine, inseamna ca el chiar te place, si chiar foarte mult.
Nu-l scapa. Greu mai gasesti pe cineva care sa se schimbe ca sa iti fie pe plac.
Eu te sfatuiesc sa accepti sa fii cu el, dar in acelasi timp, sa mai pastrezi putin din distanta, in sensul sa nu te oferi pe tava, sa nu ii spui totul depre tine, si sa mai pastrezi putin mister pentru care sa lupte in continuare. Astfel il vei tine langa tine.

Multa iubre si fericire impreuna.

5 răspunsuri:
| lauracraciun explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri.si cred ca voi incerca ceva cu elhappy

| Miley a răspuns:

Daca iti place de el si esti sigura ca si el pe tine ar trebui sa accepti dar numai daca vrei tu.

| Alecsutzaa a răspuns:

Poi depinde uneori merita:Xincearca si tu si zii sa faceti o incercare si apoi vezi cum iesewinkingDovedeste multe dc s`a schimbat pentru tine.

| ancutzyka a răspuns:

Eu cred ca ar merita deoarece la banchet asa mi-a facut si mie un baiat si am fost tot in week-end la plimbare cu el si acum ma place il plac deci merita si ai incredere in el daca face vreun pas gresit ajutal sa se indrepte sper sati fi fost de ajutor funda?

| pisicas a răspuns:

Cred ca nu ai ce pierde. Parerea mea este sa incerci,avand in vedere ca s-a schimbat pentru tine si ca dupa atata timp nu a renuntat inca. Si mie in gimnaziu mi s-a intamplat ceva asemanator,insa diferenta la mine a fost ca nu am putut trece peste aspectul sau fizic(era cam urecheat). L-am refuzat cu toate ca mi-a demonstrat ca ma place si ca vrea sa fie intr-adevar cu mine. In unele momente am regretat ca nu am facut acel pas, insa mie asa mi-a spus inima sigh Incearca! Nu poti sti niciodata ce se poate intampla, si daca o sa procedezi la fel cu toti baietii nu va fi tocmai ok. Nu ai nimic de pierdut. E un super tip daca a facut tot ce ai spus tu. Succes!