| HaHaHaXD a întrebat:

Am o problema. cum ii spun unui baiat ca NU imi place de el? Adica la inceput mi se parea dragut. dar acum vreau doar sa fim prieteni. Si ne intelegem bine, dar el crede acum ca vreau sa fim impreuna. si nu stiu cum sa ii zic ca nu vreau.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii zici adevarul pentru ca asa e mai bine, in viitor afla ca l-ai mintit si o sa-ti para rau ca nu va mentine legatura cu tine ori va fi dusmanul tau cautand razbunare daca va suferi pe urma ta.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,chestia asta se intampla tot mai des.Mi s-a intamplat si mie si iti dai seama,daca nici macar tu nu stii ce vrei,baiatul respectiv ce sa mai zica? Parerea mea este ca in astfel de cazuri,cel mai bine este sa spui adevarul,daca ii spui ceea ce simti nu inseamna neaparat ca il jignesti,din contra,ii faci o favoare si nu il lasi sa traiasca in minciuna. Daca preferi sa nu ii spui, ignora-l o perioada, o sa isi dea seama singur si probabil va veni sa vorbeasca cu tine sau in cel mai rau caz, se va supara si nu va mai dori sa fiti prieteni in continuare. Oricum, fa cum consideri tu ca este mai bine!happy

| Claudys a răspuns:

Spune-i ca ai cunoscut un baiat care iti place. Inventeaza pe cinevahee hee nu il lasa sa creada ca e el. D-ai date diferite si spune-i ca oricum ai vrea sa ramai singura in peroada asta. happy

| UnBaietelMare a răspuns:

Combinate cu altcineva sau intreaba-l daca te place si zii ca vrei sa fiti doar preteni