| Anica76 a întrebat:

Am o dilema si as vrea sa aud opinii si pareri. Acum 1 saptamana sotul meu s-a intors din Belgia fiind trimis la munca de la firma la care lucreaza. Toate bune si frumoasa fara reprosuri de nici o parte, doar cateva atentionari (chestii normale intr-o casnicie de 20 ani). Revenind acasa a doua zi il surprind scriind unei femei felicitari, felicitari felicitaaaaari de ziua ei de nastere pe Facebook. Ciudat a fost ca intrand EU in camera a incercat sa iasa repede din Facebook lucru care nu s-a mai intamplat niciodata fiind foarte deschisi unul cu altul. Am intrebat cine e persoana respectiva careia i-a scris un asa mesaj a zis ca nu stie de cine vorbesc, pe urma a zis ca e o femeie pe care o are in lista din 2016 dar cu care nu a vorbit niciodata. Clar ca ne-am certat nefiind convinsa de explicatia luí si de reactiile luí. Am decís sa trec peste, dar am cerut sa imi dea parola de la Facebook si messenger sa ma conving de nevinovatia luí. Au trecut cateva zile pana am intrat in contul luí (specific cu acordul luí), iar in messenger am gasit o conversatie cu o alta femeie care mi s-a parut nelalocul ei cel putin ce s-a vazut din conversatie, aici aparand doar ce a zis el. Au fost si alte femei care au intrat sa vorbeasca cu el, dar cu toate a fost scurt si la obiect. Normal ca iarasi a inceput cearta, iar el a zis ca e satul si ca va baga la divort. Totul pentru ca EU am insistat sa imi spuna adevarul chiar daca doare. Clar ca nu mai am incredere in el, am avut un episod acum 13 ani cu niste telefoane date unei femei timp de o luna pana am descoperit dintr-o intamplare(daca doriti am sa va povestesc si acea intamplare), iar increderea mea a fost distrusa din nou. Fiind mai tanara cu 2 copii mici de 4, respectiv 1 an am trecut peste. De atunci nu am mai aflat nimic care sa ma puna in garda pana acum. Care este parerea dumneavoastra? M-a inselat chiar daca doar virtual (am uitat sa specific ca am vazut in emailul, apeluri video pierdute fiind cu el cand si-a deschis emailul) pentru ca nu cred ca au ajuns la ceva fizic. Femeia respectiva fiind din Franta dar vorbea spaniola ca si sotul meu. Multumesc ca ati avut timp sa cititi si astept pareri.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu ai respect de sine nu din cauza ca te înșală, ci din cauza ca accepti.
Pentru mine, ce spui acum e de domeniul fantasticului, inca nu-mi vine sa cred ce vad. Cineva imi spune ca e ok si normal sa fii inselat.
Sunt intr-atat de indignat incat nu gasesc cuvinte sa descriu absurditatea asta. E halucinant, aberant, infiorator.

Inselatul nu e o greseala, e o alegere. A ales sa nu-i pese de tine, sa mearga cu alta.
Nu exista sa inseli cand iubesti, e absolut imposibil. Pur si simplu nu te-ar lasa sufletul.

Chiar nu am cuvinte, inca refuz sa cred ca ai zis asa ceva. O sa incerc sa uit.

38 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te-a inselat pe viu cand a fost plecat din tara sau chiar in tara

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă a scris unei femei asta înseamnă că te-a înșelat?
Aduce banii acasă? Are grijă de tine? Se poartă frumos cu tine?
Merită două vorbe de pe Internet un divorț după 20 de ani de căsnicie când sunt și doi copii la mijloc?

| Plato a răspuns (pentru sadrian46):

Nu e animal de companie, sa aiba doar grija de ea.
Trebuie s-o iubeasca, respecte, sa-i fie 100% devotat.

| sadrian46 a răspuns (pentru Plato):

Când spui trebui, când spui 100% impui o normă morală la oricine, oricui, oriunde, așa concepu dta lumea, ea trebuie să fie perfectă, iar dacă nu este perfectă este rău.
Oamenii sunt oameni și viața este viață așa cum este, iar nu cum crezi tu că trebuie.

| Anica76 explică (pentru sadrian46):

Iti aduc aminte ca nu eu am zis ca bag la divort, ci el. Si daca aduce banii acasa ce?, Si eu aduc banii acasa, dar nu vb cu alti barbati. Nu ma intelege gresit nu sunt inchisa la minte. Dar am specificat ca fata de alte conversatii avute cu alte femei necunoscute a reactionat normal. Acum a fost altceva (o spun pentru ca intuitia nu m-a inselat niciodata) si asta am dedus o din reactiile si raspunsurile luí. Avem 20 ani de casnicie si il cunosc zic eu destul de bine. Multumesc oricum pentru parerea ta.

| Anica76 explică (pentru sadrian46):

Cred ca nu ai inteles ce am scris. Da, vreau ca oricine, o viata de familie normala, nu caut perfectiune, caut liniste. In momentul in care vin acasa sa ma lovesc de probleme normale, camera copiilor cu fundul in sus sau cestile de cafea in ghiuveta etc. Oricum, multumesc ca ti.ai facut timp sa iti spui parerea.

| mihai69 a răspuns:

Așa îți trebuie dacă intri cu picioarele în viața lui privată.
Și da, mie mi se pare normal ca și într-o căsnicie să existe un mic colț de intimitate a fiecăruia dintre parteneri.

| Anica76 explică (pentru mihai69):

Te rog sa citesti cu atentie ce am scris. Nu am intrat in viata luí privata fara consimtamantul luí. Si mie mi se pare normal sa aiba fiecare un colt de intimitate atata timp cat nu ranesti persoana cu care convietuiesti. Multumesc de parerea ta.

| mihai69 a răspuns (pentru Anica76):

Nu e vorba despre consimțământ, ci de trecerea unui „prag".
Oricum, deși cineva spunea că n uînțelege de ce el vorbește despre divorț, eu găsesc asta chiar OK. Dacă omul vede că nu mai e bine în relația actuală, chiar dacă are 20 de ani vechime, e mai corect să o întrerupă decât să facă ambii parteneri nefericiți încercând să reînnoade ceva rupt... Probabil chiar ceva mai de mult timp, dar abia acum a realizat, când a fost tras de un capăt și celălalt nu s-a mai mișcat odată cu el.

| Anica76 explică (pentru mihai69):

Ai deviat putin de la subiect, dar am sa iti raspund. E OK daca vezi ca relatia numai merge sa bagi divort chiar daca sunt 20 de ani. Ce nu mi se pare corect e sa nu spui motivul real al divortului. Adica eu te acuz de ce ai scris tu cu mana ta si tu dupa cateva intrebari care nu iti convin si la care nu dai un raspuns care sa calmeze spiritele spui ca bagi divort. Intrebarea mea asta ti se pare OK?

| mihai69 a răspuns (pentru Anica76):

Da, mi se pare ok. Omul nu mai vrea să dea răspunsuri, ce e așa greu de înțeles. Așadar, alege să iasă dintr-o relație care în mod cert nu îl mai satisface.
Acum, sincer - chiar ar mai conta răspunsurile alea?!?

| Anica76 explică (pentru mihai69):

Nu ai inteles cred eu problema. Da pentru mine conteaza raspunsurile chiar daca e asa cum zici tu ca vrea sa iasa din relatie. Tu vezi totul in alb si negru. Nu stiu ce varsta ai si daca esti intr-o relatie. Nu zic ca nu e important sexul intr-o relatie. Dar zic eu ca ai timp de la inceputul casniciei sa iti dai seama ce vrei, daca esti multumit de viata sexuala si nu astepti 20 ani sa pleci. Pentru ca lucrurile nu se schimba mai ales daca perechea ta nu are habar ca tu nu esti satisficut din acest punct de vedere. Sunt multe lucruri de pus in balanta inainte de a lua decizia de a divorta. Oricum daca el a luat aceasta decizie nu il voi oprii. E absurd sa zici divortez doar pentru ca iti pun intrebari care te deranjeaza.

| Anica76 explică (pentru Anica76):

Aici doar pot raspunde. In cazul tau ai discutat problema ta si nu ai ajuns la nici in rezultat. Dupa cum am zis cu mine nu s-a discutat si nu am avut habar de alte pretenti, din punct de vedere sexual decat ce stiu. Cum am mai spus sunt o femeie deschisa la minte si am incercat de toate in afara de sado si tot ce implica asta. Multumesc pentru povestea impartasita si pot spune ca m.a ajutat putin in a vedea lucrurile. O zi buna.

| Anica76 explică (pentru Anica76):

Aici doar pot raspunde. In cazul tau ai discutat problema ta si nu ai ajuns la nici in rezultat. Dupa cum am zis cu mine nu s-a discutat si nu am avut habar de alte pretenti, din punct de vedere sexual decat ce stiu. Cum am mai spus sunt o femeie deschisa la minte si am incercat de toate in afara de sado si tot ce implica asta. Multumesc pentru povestea impartasita si pot spune ca m.a ajutat putin in a vedea lucrurile.

| relativsausigur a răspuns (pentru mihai69):

Sincer, nu consider ca gandesti ok, nici ca barbat, nici daca erai femeie.
Cand ai de-a face cu oamenii, mai ales intr-o relatie in care ti-ai ales partenerul / partenera, inseamna ca are niste calitati care au contat pentru tine, te atasezi de persoana si iti intra in suflet.
Nu vad cum ar putea sa-i fie cuiva asa usor, mai ales de la niste inconveniente stupide, sa ajunga sa divorteze.
Barbatul asta din discutie, ori a zis la nervi, ca si santaj emotional, voia sa o raneasca pe moment, desi nu a fost corect, ca e dureros sa-i faci asta unui om, ori are probleme emotionale, si nu are habar ce e aia iubire, el nu simte asa ceva, si nici nu gandeste prea mult.
Iubirea inseamna sa vezi specialul din omul ala, sa-l pastrezi in suflet, sa il vrei langa tine, si inseamna si responsabilitate fata de omul ala, indiferent de problemele mari sau chiar uriase care apar, cu atat mai mult cand e vorba de rahaturi.
Sinceritatea e o chestiune sanatoasa pentru un om, si sanatoasa pentru o relatie, mentine un anumit echilibru, domnul a stricat acel echilibru, nu numai prin ce a facut, ci si prin / sau chiar mai mult prin faptul ca s-a fofilit cand a fost vorba sa isi asume, si chiar a dat dovada de egoism, nepasare, si lipsa de empatie fata de femeia de langa el care il iubeste.
Putea sa o vindece de angoasele astea doar vorbind ca un om normal, si aratandu-i ca-i pasa de ea, in ciuda "greselilor" pe care le face.
Problema e ca fie e un om mai prost de fel sau cu probleme emotionale, fie n-o iubeste deloc pe femeia asta, chiar si asa, de iresponsabil e clar iresponsabil, sa te comporti asa cu un om care e langa tine de ani de zile.
Nici eu nu cred ca trebuie sa taiem si sa spanzuram pentru "greseli", si in mare parte nu toate sunt greseli, suntem oameni si trebuie sa mai si gandim, da, nu toata lumea e monogama, unii putem fii cazuri speciale, sa traim ceva frumos si unic, sa simtim ca vrem sa fim doar cu o persoana si atat, asta e un tip anume de chimie pe care nu toti il intalnim, iar altii iubim, dar tot simtim atractii si pentru alte persoane, si nu e capat de lume.
E pur si simplu vorba de sufletul tau, de cum esti tu, aia conteaza mai mult, ca poti sa ai un one night stand, sa te culci cu unu / una dar sa fii chiar sincer asupra acestui aspect, si sa nu-ti doresti nici in ruptul capului ca persoana de langa sa se simta neglijata pentru acest aspect sau mai putin iubita, sau sa o pierzi pentru asa o stupiditate, dar poti sa fii si o zdreanta de om, al carui caracter e mai imputit decat faptele pe care le faci.
In toate cazurile, si ceea ce faci, si cum o faci, si motivul, si considerenta pe care o ai fata de persoana iubita, spune despre tine ca om, ce fel de om esti, iar asta e ceea ce conteaza.
Pentru doamna, imi pare rau ca ti s-a intamplat asta, inteleg ca te doare, si din ce spui, din cele relatate, clar nu meritai asta, nimeni n-ar fi meritat.
Nu i-as face asa ceva partenerului meu vreodata, sa il tratez asa, iar daca as face-o din prostie, ca mi-au luat-o nervii razna, sigur mi-ar parea rau si mi-as cere iertare, dar sa o fac la modul serios si sa raman asumata pe asta... n-as putea fii asa.
De asta in ziua de azi nu prea mai tin relatiile si ne schimbam intre noi ca si cupluri, cum ne schimbam ciorapii, inainte, strabunicii nostri, bunicii nostri, aveau cazuri foarte rare de divort, pentru ca luand casatoria in serios (nu trebuie neaparat un act ca sa fii casatorit cu un om, sau o traditie bisericeasca, din punctul meu de vedere o relatie serioasa poate fii considerata casnicie, actul e doar oficializarea ), chiar daca asa era pe la vremea respectiva ca si mentalitate, invatau si sa ramana devotati in iubirea pe care o au, nu li se parea deloc simplu sa dai asa ceva la o parte, in zilele noastre a devenit ceva chiar destul de usor si mecanic, incepem sa ne apropiem mai mult de animale, desi de multe ori si acestea dau exemple de iubire si loialitate mai mari decat da omul.
Din pacate noi oamenii suntem la niveluri diferite.

| Manuelaelena a răspuns (pentru relativsausigur):

Sincera sa fiu nici numai stiu ce sa cred ce sa zic. Situaría e putin mai detensionata pentru ca eu am renuntat sa ma lupt singura. Raspunsurile au fost sau ironice cand am intrebat de ce a reluat el discutía, dupa ce mi-a explicat ca a fost "o gluma intre colegí", adica a cerut o reteta sau nu zice nimic gen sa nu ne mai certam. Ceea ce e clar e ca mi-a distrus increderea in mine ca femeie. Pentru ca daca cauti altceva in alta parte e pentru ca nu ai acasa. Sunt dezamagita de toti si de toate. Din femeia fericita ce eram m-a transformat sa zic asa intr-o umbra. Chiar daca a fost vorba de ceva virtual, faptul ca el a continuat discutía da de gandit. Au urmat si alte discutii, care sunt sterse, cu aceeasi persoana, apare doar numele ei si data in care a scris. Daca a fost altceva mai mult telefoane videochat sau. nu stiu doar ca datele de roaming uzate sunt foarte mari plus cost suplimentar. Viata mea e un haos emotional si cum ziceai daca a facut-o odata o va repeta.

| sofisis a răspuns:

Sincer, dupa 20 de ani de casnicie nu inteleg sa te certi de la Facebook si de la niste mesaje. Normal ca probabil s-a chatuit cu aia, cu alta sau altele.dar merita atata scandal? Si mai mult decat atat, merita sa divortezi? Daca da si daca toleranta ta fata de lucruri de genul asta este 0, atunci nici nu mai conteaza foarte mult daca te-a inselat sau nu virtual. Increderea oricum deja e distrusa, el deja a declarat ca nu mai vrea casnicia asa ca las-o cum a picat. Nu cred ca exista femeie neinselata de-a lungul vietii. Alea care au casnicii de zeci de ani sunt cele care nu s-au implicat atat de tare in cautarea dovezilor sau alea care au iertat.

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

"Nu cred ca exista femeie neinselata de-a lungul vietii"
Ce trist gandesti. Deci accepti ca si tu esti sau vei fi inselata? Asta e incredibil de trist si gresit.

Te asigur ca sunt, iti fac cunostinta cu una, daca vrei.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Nu cred ca exista asa ceva. Si daca o face fara sa l prind, jos palaria. Eu nu cunosc absolut nici o femeie care sa zica "timp de 20-30-40 de ani mi-a fost complet fidel".

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Imi pare rau de tine, ca gandesti asa. Inseamna ca nu te respecti.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Inseamna ca stiu realitatea laughing) Nu are nici o legatura cu respectul pentru ca un barbat nu inseala din cauza ca are sau nu nevasta-sa respect...adica greseala asta a lui ii apartine, e o actiune gandita si infaptuita de el asa ca nu vad de ce ar trebui sa mi-o asum eu!
Eu stiu ca tu traiesti intr-o lume ideala unde totul este asa cum a oranduit Dumnezeu si biblia.dar mai iesi din ea si o sa vezi realitatea happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Iti dai seama ca tu proiectezi gândirea feminina asupra barbatilor?
Realitatea este ca trebuie sa-ti faci putine griji in legatura cu asta.
Ca Dacã ar fi un biblic ca Plato 100% Fidel. Ai simti asta, n-ar mai sta vreuna cu el.

| Anica76 explică (pentru sofisis):

Dupa parerea mea da, mi se pare normal sa intreb cine, de ce, pentru ce. Poti avea 1 an, 20 ani sau 50 ani de casnicie daca iubesti persoana de langa tine atunci da intrebi si vrei raspunsuri. Despre divort nu am zis eu a zis sotul meu si asta pentru ca am intrebat si am asteptat un raspuns care sa imi alunge indoi ala. Toleranta mea fata de inselat partenerul e zero cum zici. Multumesc pentru opinia ta.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Refuza. Nu ma supar. Nu o sa stau acum sa mi cer scuze sau sa mi apar punctul de vedere. Daca sunt si barbati care nu inseala deloc timp de zeci de ani...bravo lor. Eu nu am intalnit cazuri. So...

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu proiectez nimic asupra nimanui. Asta e ce cred eu. Nu am stat niciodata si nici nu voi sta paznic de veghe sa nu ma insele barbatu. Dupa cum am zis, daca o face fara sa ma prind, jos palaria.

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Nu ai respect de sine nu din cauza ca te înșală, ci din cauza ca accepti.
Pentru mine, ce spui acum e de domeniul fantasticului, inca nu-mi vine sa cred ce vad. Cineva imi spune ca e ok si normal sa fii inselat.
Sunt intr-atat de indignat incat nu gasesc cuvinte sa descriu absurditatea asta. E halucinant, aberant, infiorator.

Inselatul nu e o greseala, e o alegere. A ales sa nu-i pese de tine, sa mearga cu alta.
Nu exista sa inseli cand iubesti, e absolut imposibil. Pur si simplu nu te-ar lasa sufletul.

Chiar nu am cuvinte, inca refuz sa cred ca ai zis asa ceva. O sa incerc sa uit.

| Plato a răspuns:

Hmm... e destul de complexa situatia.
Faptul ca ti-a dat acces la cont e un lucru bun, insa poate s-a asigurat inainte ca nu ai ce vedea.

Cat timp a fost plecat?
Da, spune si intamplarea aia.

| Anica76 explică (pentru Plato):

Am sa iti povestesc intampla rea de acum 13 ani. Am inceput sa renovam baia. In ziua respectiva cand am inceput sa am baniueli, sotul meu a ajuns acasa mai repede in jur de ora 17, pentru a ajuta la lucrari in baie ora luí de a ajunge acasa era 20.30 - 21. I.a sunat telefonul si a zis sa raspund. Am raspuns dar persoana respectiva a inchis. I.am spus si a zis sa sun inapoi pentru ca s.ar putea sa fie un client. Am uitat sa specific ca aveam la timpul acela o mica firma de termopane. Am sunat daca a zis si raspunsul primit a fost ca ea nu a sunat (era o femeie la teléfon). Am scris nr respectiv pe o foaie,( nu stiu de ce am simtit probabil ca ceva nu e bine) iar cand a ajuns factura de teléfon acasa am cautat numarul in desfasurator. Am descoperit intr.un final cine e cum se numeste, de unde era si abia atunci am expus problema sotului meu. Reactiile au fost aceleasi ca si acum si raspunsurile la intrebarile mele se schimbau de fiecare data. El este un om cu o memorie foarte buna si isi aduce aminte o discutie avuta in urma cu ani fara sa omita ceva. De aici si o parte din indoielile mele care au alimentat neincrederea.
A stat plecat de acasa in Belgia 4 luni.
Multumesc pentru opina dumneavoastra.

| Plato a răspuns (pentru Anica76):

Mda...
E dificil, mai ales cu copii, in astfel de situatii.
Avand in vedere circumstantele, cred ca ar trebui sa-l privesti in ochi si sa ii ceri sa-ti răspundă sincer, fara ocolișuri, daca te-a inselat sau a avut vreodata intentia de a o face.
Dpmdv, nu doar sexul inseamna inselat. Flirtul e tot inselat, privile sugestive la fel etc.
In urma raspunsului, ia o decizie, insa ar fi bine sa fie una hotărâtă, asumata, pe care sa n-o regreti si care sa nu te urmareasca.
Tot dpmdv, si copiii trebuie luati in calcul, binele lor.

| Anica76 explică (pentru Plato):

Nu, dupa mintea mea un flirt sau priviri lascive nu mi se par ca e inselat. Dar sa initieze el o alta conversatie (dupa ce am vazut si alte conversatii cu femei care i.au intrat in lista si pe care Le.a refuzat elegant), mi se pare ca da este mai mult decat flirt si priviri lascive. Scuza.ma ca intreb dar ce cauta femeile care intra in lista unui barbat necunoscut? Daca nu vrea sex, vrea videochat erotic de unde scoate un ban sau cauta un barbat pentru o relatie. El zice ca nu a participat la nici un videochat... atunci ce? I.a dat sperante de o relatie sentimentala zic eu. O zi buna.

| Plato a răspuns (pentru Anica76):

Flirtul si privirile lascive sunt 100% inselat, nu cred ca tine de opinie.

Normal ca are intentii cand face asta.

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca gresesti cerandu i parolele. Prea mult control. Chiar daca a gresit el mai bine sa afli adevarul incercand sa fii discreta. Si daca afli ceva ce vrei sa faci? Asta e intrebarea! Daca iese doar cearta nu are rost. Nu stiu ce sfat sa ti dau, nu sunt in situatia ta, eu personal nu cred in monogamie pe viata decat in cazuri rare. Depinde cum se poarta cu tine, daca simti ceva schimbat in comportamentul lui, nu doar niste mesaje pe Facebook.

| GirlOnline81 a răspuns:

Anica, ca te-a inselat sau nu, n-ai decat doua variante: take it or leave it. Decizia iti apartine.

| Lizuca1234 a răspuns:

Haideti fratilor ce tot atata ii luati apararea tipului? dar unde scrie ca daca ii da bani si mancare si o tine are dreptul sa vorbeasca,chiar si virtual cu altele? Orice e virtual se poate transforma in realitate! Doamna draga,de regula instinctul unei femei nu inseala aproape niciodata. Renunta sa mai insisti asupra acestui subiect,chiar daca esti geloasa si cauti adevarul. Minciuna are picioare scurte intotdeauna. Si un barbat rar va recunoaste ca a inselat. Ciudat insa faptul ca tot el a zis ca divorteaza! Pare a fi un om cu care nu prea poti comunica. Poate ca tu ai stat acasa cu copiii si el si-a facut nitel de cap, fiind plecat a avut libertate berechet. Daca consideri ca poti trece peste...e ok daca nu, nu. Dae fi sigura ca daca ai fi fost tu in locul lui, erai in strada de mult cu actele de divort in brate. Nu vreau sa fiu rea dar cam asta e gandirea barbatilor cand isi banuiesc nevasta de inselat. Deci, cantareste bine lucrurile fara a dramatiza si ia o decizie BUNA pentru tine si copii. Imi poti scrie in privat oricand.

| Anica76 explică (pentru Lizuca1234):

Multumesc mult pentru opinia dumneavoastra. Aveti dreptate cand spuneti ca daca era invers eram deja in drum pentru ca stiu cum gandeste. Intotdeauna am cantarit lucrurile si am facut cum am crezut ca e bine pentru familie si in special pentru copiii. O zi buna.

| andiceasu95 a răspuns:

In fiecare relatie trebuie sa fie putina intimitate

| Anica76 explică (pentru andiceasu95):

Sunt de acord. De aceea nu am stiut parola de la contul luí de Facebook si nu am intrat in teléfon sa caut cine stie ce in whassap. Nu ma feresc de el cand scriu mesaje nici el de mine, recunosc. De aceea a fost ciudata reactia luí de a iesi din Facebook atat de repede ceea ce mi.a dat de banuit si normal ca am intrebat si am cerut explicatii. O zi buna.

| relativsausigur a răspuns:

Pentru ca asta se intampla cand ai de-a face cu persoane narcisiste, egocentriste, sunt persoane care au empatie aproape 0, de aici si actiunile stupide pe care le fac, si maniera in care o fac, si continuitatea, cat si felul cum te trateaza si cum te iau pe tine ca atare.