| Iamnimeni2912 a întrebat:

Am o dilema, vreau sa aud cateva sfaturi de la voi! Deci am 18 ani si am avut o relatie cu un baiat mai mic. La inceput totul a fost foarte frumos si chiar il iubeam si de odata s-a schimbat radical, pentru ca si-a adus aminte de fosta lui iubita si s-a despartit de mine. Asta a durat o luna, in care a vorbit cu ea si el incercat sa fie impreuna. Dar m-a cautat din nou pentru ca fata aia nu il prea voia si a spus lucruri urate despre el. Mi-a spus ca ii pare rau pentru ce a facut si am vorbit 2 zile, oarecum si-a dat seama ca ea nu e potrivita dar tot nu era sigur daca sa mai fie cu mine. Tin foarte mult la el, as vrea sa fim din nou impreuna dar nu stiu ce e in capul lui... oare mai exista sanse? Nu m-a mai sunat acum de 2 zile, cred ca vorbeste iar cu ea. Ce ma sfatuiti sa fac? Exista sanse sa nu se mai gandeasca la ea?
Multumesc anticipat! incercati sa nu fiti rai

Răspuns Câştigător
| Spartacus12345 a răspuns:

Nu te respecți, nu ai încredere în tine - astea sunt probleme de care trebuie să te interesezi și la care să lucrezi spre a le rezolva.
Dacă te respectai și aveai încredere în tine nu stăteai cu o persoana care nu te vrea doar pe tine.
Nu cred că te simți bine când ăla e cu tine doar pentru că aia i-a dat jet.
Stai liniștită, o să mai simți și pentru altul ce simți pentru el, tu până atunci vezi cum îți rezolvi problema cu încrederea în tine, interesează-te happy O să ai o viață mult mai frumoasă după aia.

13 răspunsuri:
| Deepk a răspuns:

Să fiu sinceră, eu la fel am la moment relație cu un baiat care e mai mic decât mine cu un anișor. Și intr-o oarecare măsură mă simt clar că mai mare ca el, uneori mă enervează mintalitelul lui, dar țin la el. Știi care-i problema la tine? Că tu ești în stare să-l ierți în orice situație pentru orice nu ar face el. Asta e rău, crede-mă. Faptul că "Nu și-a uitat fosta" aduce foarte multe probleme. El deci s-a hotărât să se întoarcă la ea, și nu i-a mers acolo.
Eu cred că tu trebuie să fii cu capul sus, ești fată! Trebuie să fii fidelă mereu, indiferent de orice situație! De ce pari atât de slabă în fața lui?
Dacă persoana a renunțat odată la tine, și tu ai iertat-o, atunci el o să profite de tine și de bunătatea ta. Nu uita asta! Dacă el te iubea cu adevărat el nu făcea așa prostie niciodată ca să te lepede, iar apoi fosta.
Ce cu voi lumeee?
Nu te lăsa așa călcată în picioare! Arată-i că poți și fără el, atu ci poate că o să apară frică în el că o să rămâie singur ca un prost.
Chiar și dacă o să vă despărțiți nu merită să suferi pentru el dragă. El te-a trădat chiar în cazul acesta. Eu idei nu am cum încă poți ierta așa nebunie
Crede-mă că există o persoană în parte pentru tine! Dar totul vine la timpul său. Sunt singură că Dumnezeu păstrează pe cineva mai bun, mult mai bravo care o să te iubească cu adevărat și niciodată nu te va înșela cu toate "Căprițele"
Ție succes!
Totuși gândește-te bine dacă vreai să fii așa folosită de el și în continuare. Am așa impresie că ești pentru el o păpușă. Că dacă s-a săturat de tine se va întoarce la fosta lui, dacă fosta îl ignoră atunci el iară va veni la tine.
Tu ai cap pe umeri, cel mai bine în cazul acesta este să renunți
Nu-ți fie frică să pierzi!
Oricum cei mai bun încă te așteaptă în viață!

| Adry05 a răspuns:

Ai fi chiar proastă să-i mai dai ăluia o șansă, sincer.
Mai roată de rezervă de atât nu cred că ai putea fi

| Clytia a răspuns:

Hei! Sincer, cred că nu mai merită să te mai gândești la o relație cu el. S-a despărțit de tine cu ușurință, după ce a crezut că mai are o șansă cu fosta. Dacă te iubea, nu făcea în niciun caz asta. Găsește-ți pe cineva care să te prețuiască și să te iubească cu adevărat.
Mult noroc!

| KnifeMihaitZaaaa a răspuns (pentru Adry05):

Mai scurt si la obiect de atat nu se putea, bravo.

| Iamnimeni2912 explică (pentru Deepk):

Multumesc mult de sfat! Mi-e destul de greu pentru ca tin foarte mult la el, cand m-a sunat si am vorbit parea ca si cum nu s-a intamplat nimic, eram amandoi fericiti, se vede ca ii place sa discute cu mine si stie ca tin la el, dar totusi e nehotarat. Nu stiu ce sa fac mi-e asa de greu pentru ca este si primul meu iubit, si a fost mai mult, am avut si relatii intime crying(

| mihai69 a răspuns:

Dacă el nu e hotărât, mai bine să fii tu: îi dai frumușel papucii.
Fără drept de apel.

| Roelly202 a răspuns:

Da ce esti tu? Rezerva lui? Te-a parasit sa se duca la fosta si acum vine ca mieluselu la tine?
Nu esti normala daca nu il lasi.

| mgtow a răspuns:

Lasal ca e indecis nu e pentru tine ala mic

| Crackman a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Si laughing) eu nu am inteles de ce este asa de wow sa faci sex cu unu si dupa devine sotul. Sa sti ca in viata reala prima relatie se sparge repede

| Iamnimeni2912 explică (pentru Spartacus12345):

Ai dreptate, am de mult probleme cu increderea in mine, sunt si o persoana foarte anxioasa, imi este foarte greu! Nua stiu cum sa rezolv aceasta problema!

| Andreeush a răspuns:

Cum poți să te mai gândești să fii cu el dacă el nu a uitat-o pe fosta?
Chiar nu ai demnitate?
Băieți mai sunt, caută pe cineva care să te respecte, să te iubească.

| Jus7t a răspuns (pentru Iamnimeni2912):

Uite o carte bună în limba engleză :

http://www.google.ro/......http?/url

E format PDF.
Dacă nu, mai caută alte cărți în română despre asta, unele bune, ori vezi pe YouTube, articole și aplica doar ce te ajută.
Și o discuție cu un psiholog bun te-ar putea ajuta - nu trebuie să ai probleme de alea grave să mergi acolo, e ok, o să te facă să vezi lucrurile altfel.
Caută pe YouTube : Levi Elekes - e un tip ce dă sfaturi pe diverse teme, o să ai ce să înveți și de acolo.
Un clip random :
http://m.youtube.com/watch?v=wu8XThr-G_M

În rest, depinde de tine, stai liniștită, după ce o să te schimbi astea nu o să mai conteze ( experientele astea proaste de acum, o să le uiți și o să ramai doar cu lecțiile ).

| Spartacus12345 a răspuns:

Renunta la el pentru ca el o place pe ea si pe tine te considera un fel de roata de rezerva. Fii tu cea care ii da cu flit. Pentru ce sa il lasi sa isi bata joc de tine? Da-l in plata Domnului si cauta unul mai matur care sa te merite!