| Grausor7777 a întrebat:

Hei TPU, acum aproape un an am fost cu un baiat si dupa doar 3 luni de relatie m-am culcat cu el, peste doua zile du pa ce am facut-o el s-a despartit de mine, mi-a spus ca are niste probleme grave cu o fata si cu familia ei si nu a mai putut sa continue relatia cu mine. Dupa o luna am inceput liceul noi fiind in aceeasi clasa si el a incercat sa se impace cu mine, vreau sa va spun ca inainte de asta nu voia sa mai auda de mine si sa mai vb de loc, cu toate ca eu il iubeam.
El a fost cu o fata impreuna si dupa ce s au despartit a vrut sa se intoarca la mine, si ru chiar m-am impacat cu el, dupa ceva timp ne am certat din lucruri banale si ne am despartit din nou, el a inceput o relatie cu o alta fata, si dupa 3 luni s-a despartit de ea, si acum vrea sa se intoarca din nou la mine spunandu-mi ca s-a gandit de ceva vreme la amintirile noastre si ca eu sunt cea potrivita pentru el, si ca ma iubeste, noi acum suntem foarte foarte buni prieteni si daca e sa ne despartim din nou imi este frica ca nu o sa mai fim nici prieteni. Eu cred ca el crede ca de fiecare data cand se desparte de vreo fata eu sunt a doua optiune pentru el.
Voi ce credeti despre el? Nu stiu ce sa fac.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai stii de cat de multe ori am avertizat aici in peste 7 ani, despre exact ceea ce ai patit tu. E o realitate trista, e plin de baieti fara caracter, si singurele solutii sunt sa faceti DOAR Petting, daca sunteti sub 18 ani si nu ati luat bacul, si sa nu cedati santajului lor emotional!
Nimeni, dar absolut nimeni nu va poate "garanta" ca va ramane cu voi si mult timp dupa ce ati facut sex, din indiferent ce motive.
Trebuie sa fiti ferme si sa invatati sa ii detensionati manual, si daca chiar tin la voi, va vor astepta pana dupa bac, daca nu, inseamna ca vor doar inca un trofeu, din pacate. Sau ii trimiteti sa se rezolve singuri la baie.
E clar ca nu mai ai de ce sa il primesti iar langa tine, nu ai suferit destul?! El va face la fel si in continuare, pentru ca se va baza pe tine.
Fi demna si ignora-l, invata bine si fa sport, pana va aparea un baiat care sa te merite!
Success!

| mihai69 a răspuns:

Faci ce vrei. Dar mai bine i-ai spune că deocamdată de culci cu altul. Și pe deasupra, ăla ți-a dat și blenoragie.
O să vezi ce repede scapi de el!

| Emilian65 a răspuns:

Este ca un "fluture" caruia ii place sa umble din floare in floare. Sfatul meu este sa-l lasi si sa gasesti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat.

| kandaraki a răspuns:

Daca te respecti si nu vrei sa fii folosita ca pe o carpa de acest baiat ii zici ca nu vrei sa ai de a face nimic cu el si punct. Te vrajeste el ca asa si asa, nu avea incredere in el

| Ecaterina2016 a răspuns:

Foarte simplu, îi spui ca nu esti rezerva nimănui și ca nu mai simti nimic pentru el. Asta dacă ai respect fata de tine.

| kavasaki99 a răspuns:

Fătălau, nici nu mai vorbi cu el a profitat de tine nu te merita. ai grija in continuare te pup

| viperra a răspuns:

Daca iltr-adevar il iubesti atat de mult si ai incredere in el, baga-te inapoi cu el.Dar chestia e ca daca chiar te-ar fi iubit, nu ar fi putut sa fie cu alta(mai exact altele). Faza e ca daca chiar iubesti pe cineva, nu inteleg de ce te ai baga cu altcineva.Adica daca chiar iubesti o persoana, nu te bagi cu alta.Succes!

| BibiMilano a răspuns:

Te tine de rezerva cum incearca cu una si nu i merge se intoarce la tine, daca te vroia pe tine nu te lasa deloc si te lua din prima...
daca te iubea da din ceea ce ai spus tu doar te a incercat si atat!

| NicoleIsabella a răspuns:

Te foloseste ca a doua optinune, vrea sa se impace cu tine doar ca sa nu isi piarda timpul si camd va ds de alta fata va veti desparti din nou. Asa ca mai bine nu, meriti pe cineva mai bun de atat.