| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare atat pentru fete cat si pentru baieti.

Imi place de un baiat de la mine din cartier, dar cu care nu vorbesc deci niciodata nu am fost impreuna pe undeva.

Ne-am intalnit doar intamplator la un magazin din cartier si ma fixat cu privirea. Eu m-am mai uitat in stanga in dreapta( ma rusinasem putin pentru ca efectiv se uita fix, el fiind la casa, iar eu printre rafturi). In fine, apoi el a plecat, eu am plecat.

In alta seara, tot asa mergeam la magazin, iar el era in fata magazinului se pregatea sa intre in masina si cand sa deschida portiera, a ramas langa masina si se uita fix inspre mine(eram cu mama mea) si s-a uitat tot asa fix si apoi s-a suit in masina si a plecat. M-am gandit ca poate nu a vazut cine e fiind intuneric, dar mi s-a parut cam ciudat, adica normal ca m-am gandit ca se uita asa pentru ca eram eu

Alta data, eram la el pe strada si a trecut cu masina pe langa mine si s-a uitat, iar la vreo 30 de metri a oprit, pentru ca ajunsese acasa. A mai durat ceva pana am ajuns eu in dreptul lui si am vazut ca a vrut sa iasa, iar eu tot vorbeam cu mama mea( asa s-a nimerit, sa fiu cu ea) si el nu a mai isit din masina, a asteptat sa trecem si dupa ce am trecut noi de el vreo 4 metri abia atunci a iesit din masina. Nu stiu daca s-a uitat la mine cand am trecut pe langa el pentru ca nu m-am uitat

O alta intamplare a fost prin august, am traversat strada, iar el abia se suise in masina si in timp ce traversam a plecat foarte repede cu masina de pe loc, la inceput ma cam speriat, dar nu am luat-o la fuga Apoi m-am gandit ca vrea sa impresioneze(stiti voi cum sunt unii baietii, care atunci cand au masina se dau putin cam tari cand vad o fata, chestie pe care o fac si fetele )

S-a mai intamplat sa-l mai vad de cateva ori, tot asa in masina si sa se uite, dar pe de o parte stau si ma gandesc ca poate asa e felul lui...dar unele intamplari parca nu sunt doar simple chestii.zic eu

Acum o luna eram in statie, asteptam autobuzul si a trecut cu mama lui cu masina si cand a ajuns in dreptul meu s-a intors brusc si iar se uita foarte fix.

El si daca ar fi vrut sa se bage in seama cu mine nu ar fi avut cum pentru ca de multe ori eram cu mama mea sau cand eram singura el era cu masina.

As vrea sa-mi spuneti parerea voastra sincera si va rog sa-mi spuneti daca sunteti fete sau baieti(pentru ca unii au nickname-uri din care nu imi dau seama ).

Am decis sa scriu toate astea pentru ca va intreba daca credeti ca ma place. Mie imi e putin greu sa-mi dau seama pentru ca stiti si voi cum e cand placi pe cineva, ai impresia ca sentimentul e reciproc si daca se uita si din intamplare tu zici ca se uita pentru ca te place.

Deci, credeti ca ma place sau nu? happy

10 răspunsuri:
| xBiiaM a răspuns:

Buna.
Pai stii, daca te-ar placea ar venii la tine sa conversati si chestii din astea. Te-ar fi invitat la o plimbare prin cartier (ca nu cred ca te-ar chema la suc chiar din prima zi).
In alta ordine de idei, iti spun sincer ce cred eu: El se tot uita la tine pentru ca erai "buna" eu stiu cum erai laughing. Stii ca baietii din ziua de azi se uita dupa fete "bune" si la fiecare fata care trece pe langa ei se uita la fund, etc... Banuiesc ca esti constienta. Si daca el are masina banuiesc ca e mai mare decat tine daca tu mai mult erai si cu maicata si chestii din astea. Daca ar fi sa fiti impreuna, ar fi pentru el doar din batjocura pentru ca baietii mai mari de ex de vreo 18 care se baga cu fete de 12 le frang inimioarele alea firave oh go on. Nu iti pot spune concret daca te place sau nu, pentru ca nu stiu ce fel de persoana e si nu stiu ce fel de persoana esti tu, si poate ma voi insela.

| deN1saRp a răspuns:

Hmm..fii mai tupeista si ce daca esti cu mama, du-te la el si spune-i.te uiti la mine sau mi se pare ..ma urmaresti cumva...in loc sa stai sa pierzi timpul ala pretios...astepti sa vina el la tine? fii dura. Multa bafta! banuiesc ca iti dai seama ce suntlaughing

| AylinS a răspuns (pentru xBiiaM):

E diferenta de 2 ani intre noi. Faza cu mama mea e ca mergeam seara la magazin cu ea pentru ca atunci vine de la serviciu si mai mergem uneori sa luam una alta happy
Eu m-am gandit ca i-ar fi aiurea sa se bage in seama cu mine cand eu eram cu mama mea. Pare putin mai timid.big grin
Mersi pentru opinie.

| xBiiaM a răspuns (pentru AylinS):

Aa, pai scuze big grin.
Poate e timid... Nu stiu, nu il cunosc big grin
Dar poate si varianta mea e buna, pentru ca eu cunosc in general baietii si am trecut prin chestii de genul :*.
Dar si varianta ta e buna, o fi timid pentru ca si prietenul meu e tot asa big grin.
Acum, veti vedea pe parcurs si sper sa va mearga, imi pare rau ca nu te-am prea putut ajuta.

| lexzor a răspuns:

Crezi ca daca te vei duce decat la magazin, sa te duci cu mama ta, el cu masina, veti mai avea o sansa sa va bagati in seama? NU! Iesi afara din casa sa te intalnesti cu el. Purtati conversatii. Denisa, daca se va duce la el, va parea ca cedeaza usor.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Poate te place la aspect.Ar trebui sa vorbesti cu el.
O zi buna!

| xBiiaM a răspuns (pentru lexzor):

Bine zis!
El sta toata ziua in masina si tu mergi toata ziua la magazin. Asa nu mai puteti conversa straight face.
Macar odata sa fiti face to face happy. Poate ar merge mai binewinking!

| AylinS a răspuns (pentru xBiiaM):

laughing O sa incerc cumva. Ai fost haioasa la faza cu "El sta toata ziua in masina si tu mergi toata ziua la magazin." laughing >big grin

| xBiiaM a răspuns (pentru AylinS):

laughing. Hihi, multumesc blushing. Am momentele mele laughing.
Bafta! :*:*
Apropo, sa imi spui neaparat cum a fost prima voastra conversatie! laughing :*.

| AylinS a răspuns (pentru xBiiaM):

Sper sa fie cat mai curand happy