| iustina_6916 a întrebat:

Am o intrebare este un baiat in clasa cu mine nu cai foarte frumos dar cred cam place de el.glumim tot timpul si rad o gramada cu el.si rad de el pentru ca sta cu o fata si toti din clasa glumesc pe seama asta.cum sa-l fac fara sasi sea seama ca-mi place de el sa ma bage in seama intr-un alt mod? si am 14 ani. funda promit

2 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai cucereste-l! Gandeste-te ca acea fata nu e mai frumoasa ca tine.Si tu poti. Uita de principii si lupta pentru el. Poate si el te place.Asa ca nu ai nimic de pierdut.Ai incredere in tine si te asigur ca vei reusi.Aranjeaza-te si vorbeste cat mai mult cu el.

| Steev_9724 a răspuns:

E riscant sa ii spui, si in general, barbatii sunt deosebit de prosti si nu se prind de faptul ca tu vrei sa ii arati indirect ca il placi.Incearca sa "te joci cu el" ex: Il imbrancesti, il imbratisezi, etc. Incearca sa mentii un fel de contact fizic nevinovat in permanenta si roaga-te sa nu fie atat de prost incat sa nu isi dea seama ca il placi.In rest... continui cu glumele dar bagi si asta pe langa si poate(zic doar POATE) o sa ai noroc.
PS: Sfatul asta nu vine de la o fata(oi fi eu baiat dar sunt un pic mai inteligent...si prea modest dupa cate observi).