| Arcidiacono_Marco_1998 a întrebat:

Am o intrebare, fetele virgine, pot sa isi bage degetica in vagin? Ca gaura e mica :/

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, pentru ca risca sa-si rupa singura himenul!
Degetica se poate practica doar pe clitoris, daca fata este virgina!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

La inceput/pentru prima data s-ar putea sa nu reuseasca sa-si introduca in vagin nici macar degetelul lor subtirel din cauza durerii care de regula este foarte intensa. Durere apare si este si intensa fiindca de obicei in cazul primelor incercari, nu exista umerzirea necesara a lumenului vaginal si in plus initial canalul este extrem de stramt avand largimea de maxim 6-8 mm in diametru. De obicei numai dupa cateva incercari este posibil ca efortul sa merite si sa permita ca incet incet degetul sa fie bagat tot mai adanc pana intra in intregime in vagin si disconfortul sa se diminueze si la un moment dat sa dispara in totalitate si in loc sa apara placerea si satisfactia. Doamna ''atoatestiutoare'' a reusit sa scoata o noua ''perla'' demna de renumele ei. Sanatate!

| Reginaciobanu a răspuns:

Da se poate, am incercat eu, exista riscul ca sa iti rupi himenul, dar se poate si fara sa te dezvirginezi

| darrio2007 a răspuns:

Pot face asta. Dar cu unghiile taiate.

| Arcidiacono_Marco_1998 explică:

Pai. Eu am aproapen 16 ani, si i-am introdus chiar cu 2 degete, mari, mana in vagin. Dar asta inseamna ca nu mai este virgina, nu?