| gabrieeeelaaaa a întrebat:

intrebare pentru fete.
De exemplu o fata sau mai bine zis fetele care sunt inca virgine si au himenul intact, atunci cand sunt la menstruatie pe unde iese ciclul din vagin?

(# Himenul este o membrana subtire care se afla la nivelul orificiului vaginal. Himenul acopera intrarea in vagin )

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Himenul are, in general, un orificiu, cam de diametrul degetului mijlociu de la mana (e o aproximare). rareori, himenul poate avea multe orificii mici.

| Kettolix a răspuns:

Oh gosh, himenurile sunt diferite. Unele mai mici, altele mai mari, mai flefibile, difera laughing. Foarte rar acopera tot orificiul. Stiu fete carora le este frica sa faca sex cu partenerul pentru ca ele au un himen mai. Amm larg si nu vor ca el sa creada ca ea nu mai e virgina laughing

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Depinde, deoarece himenul difera de la o persoana la alta happy Himenul are tot felul de forme, depinde de al tau in acest cazbig grin Ciclul iese prin orificii, mici sau mari big grin

| SuspendatInPark a răspuns:

Asta nu e intrebare, e doar curiozitatea unuia care nu stie anatomie ginecologica...