| miranda16 a întrebat:

Femeile care nu mai sunt virgine au o gaura mai mare in vagin? Eu nu am, inseamna ca mai am himen, adica am himenul intreg, intact?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, nici tu nu mai esti virgina, odata ce ti-ai introdus vibratorul in pasarica.

| corbulalbrosu a răspuns:

In urma intretinerii de acte sexuale, gaura existenta in membrana himen se poate largi incat diametrul gaurii sa creasca foarte mult. Insa gaura initiala poate sa-si mentina diametrul si sa ramana multa vreme aparent ""intacta'' in cazul in care pielita himen are o constitutie foarte elastica, ceea ce permite penisului sa treaca prin ea fara sa se rupa si fara sa se produca procesul de deflorare a ''pasaricii''. Este imposibil ca himenul ''pasaricii'' tale sa NU aiba o gaurica chiar si minuscula fiindca nu ar avea pe unde sa se produca scurgerea sangelui in timpul menstruatiei. Daca vei accesa link-ul urmator vei gasi informatiile necesare de a fi cunoscute in privinta himenului : https://www.i-medic.ro/......-himenului
In concluzie se poate aprecia/afirma/considera ca cel putin d.p.d.v. teoretic gaura existenta in himen devine mai mult sau mai putin largita dupa inceperea vietii sexuale in cazul femeilor care din nastere au himenul foarte elastic. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Femeile nu au „o gaură în vagin"; nici mai mare, nici mai mică. Vaginul însuși este o cavitate - o „gaură" (chiar așa e numit de către mulți / multe).
După dezvirginare (deflorare, dacă e prin masturbare cu intromisiune) începe să se lărgească, într-adevăr. În funcție de ce anume intră în el. Că și „jucăriile", și penisurile, pot avea diferite forme și dimensiuni.
La tine cred că e vorba doar despre un himen care nu e total deflorat. Iar resturile lui cam acoperă intrarea în vagin, dar fără să împiedice introducerea unor „chestii" acolo.

| minrest a răspuns:

Miranda, tu esti virgina, dar introducand obiecte in vagin, esti deflorata, himenul s-a dus. De ce ai vrea sa fi mai larga? Nu are rost! Nu simti placere mai multa daca esti mai larga, ci daca esti mai stramta. Vezi ca ti=am explicat in alt raspuns cum sa simti placere cand te masturbezi; in nici un caz bagand obiecte groase. Succes!

| Crackman a răspuns:

Sunt unele fete, care nu au partenerii capabili sa le perforeze.
Sau esti foarte elastica, felicitari happy poti sa minti mai departe ca esti virgi

| Fata1234 a răspuns:

Virgină nu mai ești când a întrat organul reproducător masculin în vagin dar dacă tu te-ai jucat* tot ești virgină dar nimeni nu o sa te mai creda decât dacă gaura e ff mica fundă? (poți verifica cu oglinda)