| criss_9886 a întrebat:

am si eu o intrebare. de ce feresc baietii de fetele virgine?

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Am mai scris într-o întrebare de ce am fugit eu ani buni de virgine. Urmează copy/paste de-acolo:
1. Virginele (unele) sunt de obicei destul de frustrate (în special cele peste 18 ani)
2. Unele virgine au senzaţia că merită nu-ştiu-ce respect în plus doar pentru că sunt virgine şi consideră că e o mare virtute bucata aia de carne - ceea ce este în mod evident stupid!
3. Foarte multe virgine refuză petting-ul pentru a fi pregătite fiziologic pentru actul sexual şi dau crezare "prietenelor" care au procedat la fel şi, mai mereu, au avut dureri mari la deflorare şi astfel cred că şi ele vor păţi asta şi dau în patima fricii de durere.
4. Destul de multe fete virgine au pretenţii exagerate de la prietenii lor doar pentru că "s-au dăruit lui" de parcă virginitatea ar însemna vreo fundiţă pe care-ar purta-o ele şi ele însele fiind ceva "cadou".
5. Multe virgine au pretenţia nefondată şi total stupidă "să le aştepţi până când se simt ele pregătite" traducându-se asta uneori în ani de zile (în realitate, dacă refuză petting-ul şi-l forţează pe el să aştepte peste un an el este îndreptăţit să meargă la alta).
6. După ce le spui cele spuse la punctul 5, vor începe cu texte enervante de tipul "dacă mă iubeşti mă aştepţi oricât" de parcă s-ar trezi ele zilnic cu dureri de testicole căci nu de alta dar abstinenţa la bărbaţi atunci când ai o relaţie cu o fată de-ţi place de ea măcar cât de cât e mult mai dificilă decât abstinenţa atunci când nu ai o relaţie stabilă.
7. Virginele, având prejudecata asta că vezi-doamne sunt aşa speciale, au tendinţa, mai ales după deflorare, să aibă pretenţii din ce în ce mai ridicate pe sistemul "m-am dăruit ţie, acum dansează cum spun eu că doar am făcut un mare sacrificiu pentru tine".
E drept, că o mare parte din cele spuse mai sus se datorează, cu părere de rău o spun, tot din cauza stupizeniei masculine dar şi a religiei care au ridicat în slăvi mai mult decât era justificat virginitatea feminină creându-se astfel mentalitatea foarte permisivă când vine vorba de bărbaţi dar extrem de dură şi rău-voitoare când vine vorba de femei.
Prin urmare, este extrem de complicat cu virginele şi o relaţie cu o virgină, în mare parte dintre cazuri (recunosc că nu în toate şi felicitări fetelor care nu sunt aşa!) este sursă de frustrări şi, ca bonus, ajunge să-ţi placă fata dar să fii nevoit să faci abstinenţă îndelungată şi nemeritată iar, o dată ce-şi începe viaţa sexuală cu tine, sunt destul de puţine şanse ca aceasta să fie satisfăcătoare la început, atât pentru el cât şi pentru ea.
Astea sunt motivele pentru care eu am refuzat multă vreme să am de a face cu virgine.
Menţionez la final că nu încurajez sexul iresponsabil sau la vârste sub 16 ani la fete (reprezintă risc medical) dar, pe de altă parte, condamn categoric păstrarea virginităţii doar ca să "nu cedezi" în ciuda unei relaţii cu un bărbat/băiat iubitor.
Ah... şi era să uit: Multe virgine se tem să nu fie părăsite la scurt timp după începerea vieţii sexuale. Ei bine, nimic în viaţă nu e 100% sigur, prin urmare nici asta şi ţine puţin şi de noroc, indiferent cât de bine cunoşti omul.
Şi-n plus, unii mai zic că e bine să stai cât mai mult cu un tip până să-ţi începi viaţa sexuală cu el atât pentru ca "să vezi cât te aşteaptă" (aspect care dacă durează cum spuneam, peste 1 an va duce la prima certitudine din relaţie: părăsirea pentru alta) dar şi pentru "a-l cunoaşte mai bine căci un an nu e suficient".
Pentru asta eu spun doar că nici o viaţă uneori nu e suficient să cunoşti un om aşa că, viaţa trebuie trăită!
Cu cât aştepţi mai mult şi cu cât te încadrezi mai mult în punctele de-acolo, cu atât mai mult vor fugi bărbaţii de tine!
Încheind copy/paste-ul, am să-ţi mai povestesc un caz real:
O cunoştinţă, la 16 ani, a început o relaţie cu o fată de 15 ani.
Când aceasta a împlinit 17 ani, a încercat în nenumărate rânduri să înceapă cu petting-ul, uşor-uşor, pentru a-şi începe viaţa sexuală cu ea. Aceasta a refuzat şi a umblat cu veşnicele texte penale "dacă mă iubeşti mă aştepţi oricât".
După alţi 2 ani, în care acesta ajunsese (ca un veritabil prost, asta-i clar) să se roge de ea, aceasta s-a despărţit de el tocmai pe motivul că nu o mai aştepta. Săracul om era deja dereglat hormonal. 4 ani de inactivitate sexuală este enorm!
Aceasta, virgină şi pură, la 10 zile a intrat într-o relaţie cu altul şi la numai o săptămână, aceasta s-a culcat cu el.
Cine a picat de prost?!
E şi normal să fugim de virgine pentru că majoritatea au mentalităţi închise. Mai rar virgine dornice şi mai rar virgine deschise la minte şi înţelegătoare.
Câteva luni până la un an mi se pare corect, vă cunoaşteţi, etc. etc. dar peste un an mie unul mi se pare înjositor şi batjocoritor la adresa bărbatului. Dar ce? La urma urmei se termină lumea cu o femeie? Este cumva ultima femeie din lume?!
Sănătate!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pentru ca, daca baiatul nu e smecher,hee hee o sa astepte ceva timp dupa o virgina!

| SweetCandy a răspuns:

Eu nu cred treaba asta. Baietii cu capul pe umeri nu se feresc, si sunt dispusi sa astepte o fata daca chiar o iubesc, se ferec doar cei lipsiti de bun simt si care urmaresc doar placeri big grin

| Dizzydizz a răspuns:

NU stiu de ce spui asta, pentru ca mie nu mi se pare.
poate se feresc pentru ca nu vor sa astepte atat de mult pana se culca cu ea.Nu ai sa vezi o fata virgina care se daruieste dupa prima noapte.sau daca o face ori e beata ori drogata.probabil asta e motivulhappy

| VodkaCoca a răspuns:

Nu neaparat, de fapt in ziua de azi cam asa e, ca zice ca trebuie sa astepte ca nu stiu ce, eu cu fostul meu care am stat 2 ani si 6 luni am facut-o pentru prima data cu el dupa un an si 4 luni, cine tine cu adevarat la a avea o relatie cu o fata virgina asteapta. Am o prietena care sotul ei a stat dupa ea 4 ani si jumate.
Numai ca in ziua de azi majoritatea baietilor vor totul imediat nu sa astepte ani de zile.
Si intr'un fel e si vina la fete, pentru ca multe fete nici nu trece cateva zile s'au chiar din prima seara o face si ei s'au obisnuit asa! De ce sa astepte pe una cativa ani cand poate sa mearga la alta care ii da din prima seara ce vrea, s'au poate faptul ca nu vor bataie de cap cauta aventuri ecc.

| VodkaCoca a răspuns:

@vlaaddd
In primul rand aici trebuie sa raspunzi la intrebare nu sa critici pe alti cum si ce scrie, in al 2'lea rand sunt plecata din tara de la varsta de 8 ani jumate si acum am 19, si crede'ma ca important ca nu sunt ca altele care dupa 3 luni le auzi ca vorbeste jumate romaneste jumate alta limbawinking.

| vlaaddd a răspuns:

@pinky

Mai bine ai face-o un an si ceva cu un dex, ca oricum te bate grav gramatica limbii romane.

| lays a răspuns:

Pentru ca trebuie sa astepte foarte mult pana vor ceda...merg pe sistemul, n-a facut-o cu ala dinaintea mea, n-o va face nici cu mine, deci de ce sa-mi pierd vremea?raised eyebrowsce urat nu? un baiat care e intr-adevar indragostit, asteapta si 3 ani(am prieteni)...

| Tigrilă a răspuns:

Intrebare e buna. Da nu cred ca ne ferim de ele, din contra poate voi aveti conceptia asta.Intereseante raspunsuri thinking ma baga in ceatastraight face adica bun stai cu o fata ea e virgina si tu baiat bun o astepti pana cand spune ea ...si pe parcurs tot asteptand iti spune p@! atunci nu e era mai bine daca erai mai "smekeras" si o faceai cand vroiai tu si nu mai ramaneai cu ochii in soare? tind sa cred ca fetelor cuminti le plac baieti rai!

| alexandru_4652 a răspuns:

Pentru ca sunt incapatanate si vad sexul ca pe un lucru rau

| alexalex_4797 a răspuns:

Are mare dreptate kongeriket

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii se feresc de fetele virgine deoarece atunci cand ar dezvirginao cel putin 2 zile l-ar ustura instrumentul daca pot sa-i zic asa.winking

| yulia_1981 a răspuns:

La intrebare asta chiar nu stiu cum ti-as putea raspunde avand in vedere ca am o nelamurire si mai mare legata de chestia asta cu virginele si baietii.o prietena de-a mea care are acum 22 ani si ink e virgina, a cunoscut un tip de care s-a indragostit si cu care a iesit de cateva ori.pana la urma tipul i-a spus ca el nu cauta o relatie serioasa la care ea a acceptat sa aiba o relatie pur sexuala cu el pentru ca si ea oricum dorea sa scape d virginitate. au stabilit deci sa se vada la ea acasa si sa se intalneasca doar pentru sex.ea i-a spus lui ca e ink virgina la care el a zis ca din partea lui nu-i absolut nicio problema.s-au intalnit deci pentru sex doar ca fix inainte ca el sa intre in ea el s-a panicat si n-a reusit s-o patrunda.tin sa precizez ca el a avut o problema si nu ea.imediat dupa el a plecat jenat de la ea si a zis ca ii trebuie timp sa s gandeasca ca ii e greu sa o faca cu o virgina pentru ca n-a mai facut-o cu o virgina pana acum. nelamurirea mea este urmatoarea: dc ii trebuie timp unui baiat sa se gandeasca si dc e asa d frustrat de faptul ca trebuie sa dezvirgineze o fata cand ea accepta doar o relatie pur sexuala si nimic mai mult straight face