| idkitsmemario a întrebat:

Am o intrebare. Isi face efectul pastila de a doua zi, Escapelle, daca a fost luat la 25-26 de ore de la contactul sexual neprotejat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreiaionela26 a răspuns:

Da isi face efectul, pana la 5 zile o poti lua linistita, cu cat mai repede cu atat mai bine

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sanse sa functioneze destul de mici, sub 50%

| idkitsmemario explică (pentru Violleta2022):

Asa mica sansa de functionare?
Intreb, deoarece am cunostinte care au luat dupa 48 de ore si nu au ramas.
Mai ales, in cazul meu, nu si a dat drumul inauntru, dar a facut o in afara si cand m-a curatat, a impins putin de tot cu servetelul. Dar am fost rapida si am fugit la baie sa ma spal si inauntru si in afara.
De aceea intreb, test de sarcina, inca nu pot face.

| Violleta2022 a răspuns (pentru idkitsmemario):

Cunostintele tale care au luat pastila dupa 48 de ore NU erau in perioada fertila, deci nu aveau cum s aramana gravida oricum, pastila aia fiind luata inutil, fiindca dupa 48 de ore nu mai are nici un fel de eficacitate.

| idkitsmemario explică (pentru Violleta2022):

Nici eu nu eram in perioda fertila, dar mai aveam cateva zile pana atunci. ( in jur de 4-5 zile)

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu ramai gravida