| StaRmAgiC a întrebat:

Am o intrebare nedumerita.

Daca doua persoane care au fost impreuna si se mai plac dupa un an desii amandoi stiu ca se plac desii fostul tine orgoliul in el si nu mai vrea sa se impace cu ea si vrea ca fosta prietena sa ii fie amica(ca fratii)."Deoarece el zice ca fosta este prea copilaroasa si geloasa).

Iar fosta il place si s-a tinut dupa el de nenumarate ori iar el a refuzat sa mai stea cu ea desii le-a zis si la altii ca o mai place si a refuzat o fata din club pentru ea(fosta).

Daca fosta ar fi indiferenta cu el, credeti ca asa s-ar reintoarce fostul ei iubit la ea? Voi cum ati proceda in locul ei, daca ati vrea sa recastigati iubirea din trecut si sa va impacati cu fostul/fosta?

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna. m-as gandi bine daca ar mai avea rost sa reluam relatia, mi-as pune in ordine gandurile, ideile si sentimentele... un an e o perioada lunga de timp si daca in acest timp nu s-a initiat impacarea, atunci e mai greu, totusi daca e iubire orice se poate intampla.Sa sti ca indiferenta are efecte de multe ori, indiferenta doare si daca as vrea sa il recastig pe fostul daca ar fi cazul, as fi indiferenta sa vad cum reactioneaza, daca chiar ii pasa, apoi daca vad ca isi da interesul si ii pasa, atunci as face un pas spre impacare, mi-as marturisi sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai scumpici? iubirea nu e ceva ce tine oleaca, o intrerupi, o reiei, iar te duci, dar te razgandesti. tu si altii care faceti asa credeti ca iubirea e o carpa? nu e. iubirea tine toata viata, si daca nu a-ti intalnito inca mai cautati. poate va intalneste ea.