| Lukasssz a întrebat:

Ati putea sa va impacati cu fostul/fosta?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Depinde de mai multe variabile. Daca m-am simtit umilit atunci cand ne-am despartit, daca ea e cea care s-a despartit de mine, nu m-as impaca niciodata. Daca eu sunt cel care s-a despartit de ea, conteaza motivul pentru care am facut-o. Daca de exemplu i-am dat papucii pentru ca nu ma mai simteam atras de ea, e putin probabil sa-mi fi schimbat parerea intre timp, deci nu as dori-o inapoi. In alta ordine de idei, in acest caz, corect se scrie "Ati". Cratima se foloseste intr-o formulare de genul: "a-ti da cu tesla in co@ie, e dureros".winking

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar pentru distractie si sex

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! O relatie care nu functionat la inceput, nu va functiona niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de ce nu? Am aici o prietena care s-a casatorit cu fostul dupa ce ala se despartise de ea si se mutase la alta in casa...da ala cand s-a intors la prietena asta a mea...a venit cu inelul de logodna ...nu asa cu mana goala ca sa se impace... Acum sunt casatoriti si au si un baietel impreuna de 8 anisori!
Deci merge treaba...cand se vrea!

| dragodana a răspuns:

Salut!
M-am impacat de multe ori cu fostul. Poate ca de 3-4 ori e ok, dar, dupa asta, e obisnuinta, frica de a o lua de la capat cu altcineva sau cu tine insuti.
Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust.

| Green66 a răspuns:

Nu aș putea... in schimb pot să-mi bag cratima fix acolo unde trebuie, în locul potrivit.

| JustStitch a răspuns:

Da, i-aș mai da o șansă fiindcă îmi este dor de ea...

| Saiko10 a răspuns:

Am avut ocazia sa ma impac dar am zis nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Byb2001 a răspuns:

Nu nici nu as vrea, nu mi-a placut la el ca am auzit lucruri urate de exemplu cum ca il cauta politi ba dupa un coleg de clasa mi-a spus ca il cunoaste si ca ma lasa un timo sa prind incredere in el si cand nu ma astept imi da cu ceva in cap, si mi-a trimis si niste mesaje in care ma ameninta ca ne bate pe toti doar pentru ca am zis ca nu voiam sa mai stau cu el deci nu m as impaca niciodata cu el. abia am scapat de el dupa 1 an care nu am avut libertate ca ma supravegheau parintii

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Din fericire inca nu am avut o relatie happy

| Lukasssz explică (pentru nuspuncinesunt2):

Si nu e mai bine asa? sa te bucuri de burlacie?