| Anxiousy a întrebat:

Am o intrebare si daca nu ar merge, spuneti-mi voi cum sa fac, sau daca sunt fete care citesc asta, spuneti-mi voi cum vi se face dor de iubitul vostru.

Problema este ca cel mai mult care suna sunt EU, mereu cand vrea sa ne intalnim o fac si ne vedem des cateodata si stam mult, si din cauza asta nu cred ca ii mai este asa "dor" de mine si are siguranta... o iubesc mult dar daca

La telefon >- vorbim mai putin
Intalnirile >- mai putine
Cand stam impreuna >- mai putin timp (fata de cat stateam normal, etc.) daca fac asta, ii va fi mai dor de mine? Ma va suna ea mai mult?

Si pentru cei care au mai trecut prin relatii, ca baiat, cum sa ma comport sa o fac pe ea sa fie cea care ma iubeste mai mult (dragostea nu se masoara, dar din fapte se vede ca eu tin mai mult la ea.), sa o fac sa ii fie dor de mine, sa fie mai "grijulie" cu mine? Cateodata ma simt aiurea cand vad ca ea este indiferenta si cand ii spun isi cere scuze si zice ca se revanseaza, dar nu mai suport sa aud incontinuu scuze. trebuie sa fac ceva si nu stiu ce happy

2 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Salut, eu sunt fata, si stiu prin ce treci, deci, nu prea stiu, dar nu cred ca daca o vei lasa in pace ( nu o vei suna sau nu veti vb ) va schimba ceva, va fi mai rau, propune-i o intilnire si vorbeste cu ea

ce parere are despre relatia voasta, cum i se pare, si intreab-o de ce este asa de indiferenta, care este problema etc.

scuza-ma, dar nu trebuie sa te stresezi ca numai tu faci totul, daca ea nu este indiferenta, atunci comportate ca un baiat, fii romantic si fa tu primul pas, DOAR IN CEEA CE DETINE DE TINE, succes, ai grija de tine...

| crina_1119 a răspuns:

Sunt fata si crede-ma pe cuvant ca daca o vei suna mai rar vei sta mai putin timp cu ea si intalnirile vor scade nu i se va face dor de tine ci doar va crede ca ai pe altcineva sau ca vrei sa te desparti de ea si din asta se va ivi o maaare cearta. Dar stii ca intr-un fel baiatul e cel care face primul pas ...adica daca tu vrei sa o faci pe ea sa te iubeasca mai mult observ ca esti un pic orgolios. Oricum totusi incearca sa o lasi pe ea sa iti trimita prima mesaj sau sa te sune, dar sa nu scurtezi timpul pe care il stati impreuna pentru ca am mai zis odata va crede ca o inseli. Te poti gandi de asemenea la un mic test de incredere (nu stiu sa iti dau exemplu acum)...dar acel test sa dovedeasca daca poti avea sau nu incredere in ea gen : o intrebi ceva si astepti sa vezi ce spune [dar totusi tu sa stii raspunsul] si sa vezi daca te minte sau nu. happy oricum bafta si sper sa mearga. happy fundapuppy dog eyes?