| oAnonim a întrebat:

Scuzati dar mai pun odata intrebarea sa citesc mai multe sfaturi si de la utilizatorii care sunt online seara si nu dimineata

As avea nevoie de niste sfaturi cum sa ma comport

Timp de 6 luni(de cand avem relatia) ne iubim foarte mult, si eu mereu am fost tipul tandru, romantic, intelegator, ceream iertare chiar daca nu greseam, ii scriam mereu poezii lungi sa se simta placuta si adorata, ii compuneam cantece prin care imi exprimam sentimentele care poate nu le puteam spune fara un cantec sau o poezie din cauza timiditatii, pur si simplu o divinizam, dar am ajuns la concluzia(cel putin asa cred) ca sunt luat ca un catelus(iar asta NU imi convine sub NICIO forma, nu cred ca exista cineva care sa fie catelus oricat de mult ar iubi)

Prin catelus ma refer la faptul : cand suntem la scoala, ma ia ca pe un nimeni, ma simt ca un nimeni in preajma ei pentru ca este indiferenta si vrea cat mai mult timp cu prietenele ei chiar daca noi ne putem vedea doar la scoala(daca nu ne vedem la scoala doar sambata/duminica ne vedem) si ea tot pe prietenele ei le alege sa petreaca timpul cu ele si daca vreau sa ne intalnim simt ca imi face un program gen(ne intalnim in ultima pauza daca vrei, daca nu, nu ne intalnim deloc, pic ca un catelus si ne intalnim in ultima pauza cum vrea)

Cand vorbim la telefon si primeste un sms/apel de la o fata, ii raspunde si cateodata uita sa ma sune pe mine iar cand ma suna eu sunt mereu disponibil sa vorbesc cu ea(iar pic ca un catelus)

Cand ne intalnim(s-a intamplat ieri asta, a fost la protv lalaband sau ceva de genul) si aveam timp sa stam impreuna dar se pare ca am fost la ea sa ma uit la TV.(si am plecat acasa inainte sa se termine emisiunea, iar dupa ce s-a terminat tot ea a fost suparata ca nu am mai stat, ca nu am pupat-o, etc, dar am tacut din gura nu i-am spus asta si iar am picat ca un catelus si mi-am cerut iertare)

Ea uita sa ma sune, adica daca nu o sun toata ziua, ea ma suna seara si ma intreaba"de ce nu m-ai sunat, ce s-a intamplat?" iar eu ma simt aiurea ca o iubesc si imi cer iertare si zic ca asteptam sa ma sune ea sa ma simt si eu cautat, iar ea incearca sa se scoata si iar pic eu de catelus

Ieri seara mi-a promis ca ma suna dimineata cand se trezeste si a vorbit cu o fata o ora la telefon de cand s-a trezit si de mine a uitat sa ma sune si am sunat-o eu de curand si i-am zis ca mi-a promis ca ma suna si ea nu avea nicio treaba, daca nu o sunam nici ca ma suna, si iar s-a scos ea spunea ca a uitat, ca se intampla, ce dramatizez atat etc..doar ca sa se scoata.

Sunt mai multe. dar ce pot face? Cum sa ma comport? Ma gandesc ca daca ma comport la fel ca ea, sa nu o indepartez de mine si sa nu mai ma iubeasca, pentru ca e viata mea si nu pot fara ea, nu vreau sa ne despartim

4 răspunsuri:
| Andraasdfg a răspuns:

Eu zic sa discuti cu ea despre asta, sa ii spui exact ce nu iti convine. Daca ea va continua cu acelasi comportament, tu schimba putin rolurile, adica nu o mai suna, daca te suna ea raspunde'i spune-i ca ai uitat, ca nu ai avut timp sau ceva de genul asta. Daca ea chiar te iubeste ar trebui sa se schimbe, daca nu va fi cazul sa va despartiti.Succes

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna..nu vreau sa te amagesc dar fata asta te prosteste rau ca pe un caine... tu ai pus suflet ii faci poftele si ea n uti arata nimic si e indiferenta dar stiu ca tie iti e greu daca te desparti de ea dar nu poti trai asa in chinuri adica tu sa fi prostu ea desteapta... cel putin daca te ar iubi si ea si ar simti cv pentru tine ar lasa acele fite si ce mai are ea in cap si te ar suna si-ar ocupa mai mult de tine decat d pr ei ..parerea mea este ca pe tine te manipuleaza si mai ales nu ii pasa mai ales ca prefer a cu preitenele nu cu iubitu si se supara degeaba cand tu ai plecatd si nu et ai uitat al film sau altceva ca tot ea gresest dar mai bine ar trebui sa rupi totu adica sa va despartiti ca nu se merita asa relatie..defapt asta nu o pot numi relatie ci batjocora..fii indiferent si uita de ea si gasestetti o fata calumeahappy

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Acum si tu... fa-o sa inteleaga ca pana si un caine moare daca nu este hranit, fa-o sa inteleaga ca daca tu esti cainele si ea stapana, atunci are o datorie fata de tine sau pur si simplu pune-o in postura ta : ignot-o pentru o vreme. cum ea din cate am inteles este obisnuita cu atentia ta, va sesiza rapid ca aceasta nu mai este, iar daca te suna sa iti spuna ca ai uitat sa o suni, sa spui"imi cer scuze, am uitat", las-o sa i se faca putin dor de tine si nu o mai rasfata atata, crede-ma, o sa meargawinking

| asterixobelix a răspuns:

Da-i papucii tata! Cel mai bun sfat pe care poti sa il primesti.