| Saiko2502 a întrebat:

Am o mare, mare problema. Nu stiu sa sarut, mereu cand e sa ma sarut...ma blochez, am mari emotii si mi-e frica ca o sa iasa prost... S-a mai intamplat asta, un baiat a dat sa ma sarute si cand m-a sarutat, totul a iesit foarte prost, nu i-a placut si acu ma evita, va rog sa ma ajutati si sa nu radeti, stiu ca toti trecem prin asta, am inteles ca sarutul vine de la sine dar sunt foarte timida si nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma cu ceva sfaturi sad

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Practica subiectul cu cineva cu care nu ai emotii. BTW, si mie mi-ar folosi, ca practica asta nu-i niciodata destula. laughing

| Zenithf a răspuns:

No, raspunsul meu anterior o fost cam superficial, ma gandesc cum pot sa te ajut mai bine.
In primul rand, angoasa. Iti faci frica degeaba, si "nu stii" sa saruti din cauza ca ti-e frica ca "nu stii". Nu este o stiinta a sarutului, asa ca nu ai cum sa dai chix, decat din frica de a da chix.
In al doilea rand, orice s-ar fi intamplat, trebuie sa lamuresti lucrurile. Nu cred ca ti-a spus el in fata ca nu i-a placut si nu cred ca te evita pentru ca nu i-a placut. Mai degraba a simtit ca a iesit prost si se teme ca tie nu ti-a placut si ca nu cumva sa-l invinuiesti pe el pentru asta. Te-ar ajuta mult daca ai pune lucrurile pe fata cu el, si poate gasesti un partener pentru practica.
In al treilea rand, te ajuta daca gasesti pe cineva care sa te sfatuiasca si sa te incurajeze, tu ne-ai gasit pe noi si eu cred ca asta este un lucru bun.winking

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Trebuie sa te relaxezi, sa inchizi ochii si totul vine de la sine, nu exista un anume fel de a saruta ca un fel de ''reteta''. Baiatul ia intotdeuna initiativa, incet o sa inceti sa saruti si o sa iti placa la nebunie.winking

| CuteAsFuck a răspuns:

Uite. Când o să găsești „acel băiat" o să vezi că o să te simți mai bine :3

| Andreytta981317 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi,sa nu te gindesti la nimic,si sa nu te gindesti ceva de genul,, cum o sa sarut, oare o sa iasa bine..., simte-te relaxata si atunci ai sa vezi ca totul vine de la sine, si tot va fi ok!

| Pandix a răspuns:

Pai sarutul cum ai zis e natural si firesc,e un lucru frumos,nu trebuie sa te gandesti 'cum va fi? ii va placea" te lasi dusa de val il iei in brate si-l saruti incet,si nu incepi din prima cu tare,o luati incet cu pupici, apoi saruturi lungi, si poate ar trebui sa-i spui si lui ca nu prea te descurci si sa te invete el, sa te incurajeze, toti invatam odata si odata sa sarutam! happy