| anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o mare problema, mi-am inceput viata sexuala acum 2 ani, dar nu am avut o viata sexuala foarte activa.Si simt mereu nevoia:-s Ma masturbez destul de des.Am momente cand ma masturbez o data la 2 zile, si momente cand dureaza doua saptamanai pana sa simt nevoia iar. Dar nu stiu ce se intampla cu mine, de simt in permanenta nevoia de sex. Uneori cred ca asta e o problema cu sanatatea mea sau e doar dependenta.Va rog spuneti-mi ce sa fac.Si vreau raspunsuri sincere si gandite, nu batai d ejoc si raspunsuri gen ""cautati unu care sa te satisfaca"". Acum sunt singura, nu am un iubit, si nu vreau sa fac asta doar din cauza hormonilor mei, cu o persoana nepotrivita.Am 19ani.

Răspuns Câştigător
| florinmsp a răspuns:

Nu este nimic anormal le ceea ce ti se intampla.Sa te masturbezi odata la 2 zile sau la 2 saptamani e normal.Sunt unele persoane care se masturbeaza in fiecare zi si nu au nimic.Nu te mai ingrijora pentru sanatatea ta. Odata ce iti incepi viata sexuala este mai greu sa te satifaca doar masturbatul si avand in vedere ca nu ai mai facut de mult sex/dragoste, corpul iti cere si mi se pare normal sa ceara("de simt in permanenta nevoia de sex") doar este extrem de placut.In councluzie:nu te mai gandi ai vreo problema, nimfomania se exclude aici, nu te afecteaza din punct de vedere medical si este placut tongue. Sper ca te-am ajutat si mult noroc in a gasi un prieten. Take care.

7 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Si de ce nu vrei totusi un iubit, care-i logica? mr. right now ftw!

| anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru NickiMinaj):

Nu am spus ca nu vreau un iubit.cred ca m-am exprimat gresit.am vrut sa zic ca nu vreau sa o fac cu cineva cu care sunt la inceput de relatie.Pentru ca am facut-o doar cu un baiat pana acum si nu as vrea s atrec la al doilea fara sa simt ceva.(ma refer la sentimente)

| anaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru NickiMinaj):

Nu am zis ca nu vreau iubit.cred ca m-am exprimat gresit.Am vrut sa zic ca nu vreau pe cineva doar pentru sex.Pentru ca eu am facut-o decat cu un singur baiat cu care am si avut o relatie in ultimii 2 ani, si acum nu vreau sa trec la al doilea doar pentru ca hormonii mei n-au stare.

| heinekeen94 a răspuns:

Sincer exista o boala ce creaza dependenza de sex...se numente ninfomanie ceva de genu... poti cauta ceva pe net si gasesti mai multe raspunsuri :D citeste aici http://revistapresei.hotnews.ro/......gasmul.htm

| neolin a răspuns:

Buna,cam asta este perioada hormonala nu este ceva grav, este normal toti facem asta.insa daca vrei sa o mai raresti, tine-ti timpul ocupat filme asculta muzizca iesi cu fetele, etc. sper ca te-am ajutat.Bafta!:*

| madayourbarbie a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai avut o viata sexuala foarte activa e normal sa ti se intample asta, incearca sa eviti gaseste.ti alta ocupatie in momentele alea...si sa nu face greseala sa te culci cu cineva din motivul asta pentru ca dupa te poate afecta moral.

| vladuttt a răspuns:

Buna de unde esti ca poate pot ajuta cu cv