| Luckan110 a întrebat:

Am o mica/mare neliniste,eu si iubita mea am facut dragoste pentru prima oara,neprotejat,cu gandul ca nu exista risc de sarcina atata timp cat nu termin in ea,problema e ca am citit mai apoi pe internet ca acel lichid pre-ejaculator poate sa contina spermatozoizi,intrebarea mea este daca e adevarat sau nu,pentru ca am gasit doar pareri impartite,unii spun ca da altii spun ca nu,si ma intreb cat de mare ar fi riscul chiar daca ar contine, avand in vedere ca ar fi o cantitate considerabil mai mica fata de o ejaculare.
De mentionat ca am retras cu cateva minute inainte sa ejaculez.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate sa ramana insarcinata imediat fata, daca este in perioada fertila si daca ati avut mai multe partide sexuale consecutive, chiar si fara sa ejaculezi in interiorul vaginului.

| Luckan110 explică (pentru Violleta2022):

Nu am facut mai multe consecutive, eram constient ca daca faceam de mai multe ori ar fi putut fi preluata de la ejacularea anterioara, deci nu ar exista probleme din punctul asta de vedere, cat despre perioada fertila, ea are stopul neregulat si nu stiu cum se calculeaza

| Violleta2022 a răspuns (pentru Luckan110):

Daca ciclul este neregulat, folositi intotdeauna prezervativul ca nu va musca, nu va doare si nu va da batai de cap, sau sarcini nedorite. In plus costa enorm de putin, pe langa beneficiile multiple.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Luckan110):

Tine minte:
In cazul cand fata are ciclu neregulat, testul de sarcina se face, DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| Luckan110 explică (pentru Violleta2022):

De acum incolo 100% o sa-l folosim, l-am fi folosit si acum dar nu s-a intamplat planificat si probabil acolo a fost si greseala noastra, sper totusi ca totul sa fie ok, de invatat minte ne-am invatat

| sierra1 a răspuns:

DA, acel lichid pre-ejaculator poate sa contina spermatozoizi!