| Andy40 a întrebat:

Salut ma numesc Andy si am 16 ani. Sa trec direct la subiect: am facut dragoste cu iubita mea de aproximativ 4 -5 luni neprotejat cu metoda coitus-intrerupt, i-a venit menstruatia mereu la aceeasi data si nu a avut niciun semn ca ar fi insarcinata. PS: mentionez ca daca ma luati cu lichidul pre-ejaculator nu cred aceasta teorie, deoarece am citit un studiu american si spune ca acel lichid nu contine spermatozoizi, el poate sa contina daca fac, sa zicem, dragoste cu ea 1 data si dupa continui, deci de la o ejaculare anterioara, ca sperma e produsa de altceva si ala de altceva, in fine. Luna trecuta i-a venit ciclul pe 7 si acum sunt pe 8 si nu i-a venit inca ciclul, dar a avut astazi dureri de burta si dureri de cap specifice care arata ca o sa-i vina. Si mi-e teama sa nu fie gravida, a fost foarte racita luna asta si probabil sa fie vreo legatura?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ar trebui sa crezi ca acel lichid pre-ejaculator mai insemina cateodata, mai ales daca ai avut sex cu 24 de ore inainte sau te-ai masturbat cu 24 de ore inainte.
Probabil ca trebuie sa ti se intample odata ca sa crezi!
Durerile de burta pot prevestii un ciclu menstrual dar pot prevestii si o sarcina, deci, asteptati pana pe 14 oct cand poate face un test de sarcina corect si vedeti atunci rezultatul.

| Andy40 explică (pentru Violleta2022):

Dac i intarzie. pana acum i-a intarziat 1 zi dac i inatarzie 2 -3 ea are 15 ani si nu are ciclul regulat trebuie sa intru la banuili s-au este normal?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, e posibil sa ii fi intarziat de la raceala. Mai asteptati cateva zile si apoi la o saptamana + de la ultimul contact poate sa faca un test de sarcina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pam pam... este o vorba care zice ca ulciorul nu merge de mai multe ori la apa.

Daca tu folosesti un studiu american pe post de contraceptie s ar putea sa nu functioneze mereu si la orice organism.

Test de sarcina si va lamuriti

| Printesa10TM a răspuns:

Daca ciclul e regulat, eu zic sa mai astepti 2 zile. Daca nu vine peste o saptamana faceti un test de sarcina. Eu cred si sper ca nu este insarcinata.

| Andy40 explică (pentru Printesa10TM):

Printesa laughing nu este regulat ca ea are 15 ani...

| Andy40 explică (pentru Andy40):

Luna trecuta i-a venit cu 3 zile mai devere acum 2 luni cu 5 mai devreme e aiurea asa. a durut-o burta putin si azi cred ca o sa i vina dac era gravida avea si alte semne sa zicem pofte greturi sti.

| Ipicelsmecher a răspuns:

Zi sa ia Paracetamol

| Andy40 explică (pentru Ipicelsmecher):

Si daca ia paracetamol?

| Delia_Liana_1994 a răspuns:

Pai azi suntem in 11 si daca nu i-a venit pana acum, ar mai trebui sa astepti maxim 2 zile dupa care sa faca um test de sarcina.

| Andy40 explică (pentru Delia_Liana_1994):

Ia venit fix in acea seara de 8 i-a intarziat 1 zi. si eu m-am speriathee hee)