| Ecks a întrebat:

Am o mica problemuta.
Imi place mult de tot de o fata de ceva timp ( 2 3 ani) dar imi este destul de rusine sa vorbesc cu ea fiindca nu o cunosc. Este in acelasi liceu si o vad destul de des, si de fiecare data cand o vad, innebunesc. As vrea sa'i vorbesc, s'o cunosc, dar nu pot fiindca sunt timid de fel. [ Ea este a 10a, eu a 9a ] As vrea sa ii spun intr'o zi ce simt pentru ea, numai ca mi'e cam frica, daca as putea spune, de reactia ei. Chiar nu stiu ce sa fac, orice sfat e binevenit.
Multumesc anticipat! [ Nu stiu cat de bine am ales categoria, dar are legatura cat de cat ]

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Da, multi suntem in postura in care esti tu acum. Eu pana acum totusi,cu toata timiditatea pe care o aveam, nu am ezitat sa ma bag in seama cu nici o fata pe care o plac. Adica,daca la inceput nu stiam de unde sa o iau,in sensul ca nu eram din aceeasi clasa,si nu vorbisem deloc inainte, o "urmaream" la magazin cu un prieten, il puneam pe ala sa se bage in fata sa intre primul, inaintea ei, iar eu ii spuneam "domnisoarele primele", sau "fetele frumoase au prioritate,nu tu". Sau, daca esti tu la rand sa cumperi, te faci ca nu esti hotarat,si ii cedezi ei randul,ma rog, sunt o multime de moduri in care te poti baga discret in seama. Ce tin sa-ti spun totusi, este ca a fi timid e una, a nu fi in stare sa pui in practica nici ce ti-am spus mai sus, e prostie happy, deci o poti face, trebuie sa fi creativ, solutii sunt intotdeauna!
Bafta, si sper s-o dai pe spate! happy

8 răspunsuri:
| oanaade a răspuns:

Pai fa-ti curaj... E timpu sa iti faci putin curaj. Cu rusinea mori de foamewinking Ce reactie poate sa aiba, daca nu e sa fie nu e. Nu mori daca incerci, nu crezi? Zi direct, cine stie ce se intampla smug.

| catalinaicg a răspuns:

Incearca sa te bagi in seama cu ea la scoala. Fa rost de numarul ei de telefon, iesiti mai intai in oras ca amici si apoi incepi sa flirtezi cu ea...si poate prinzi curaj si ii pui si ce simti pentru ea.

| Ecks explică (pentru catalinaicg):

Nu stiu daca s-a inteles bine, dar nu vorbim, doar stie ca exist si atat! laughing) Si mi se pare ca ceea ce mi'ai spus sa fac ma cam depaseste. Dupa mine, asta, ar face'o un tip de 20 + ani. Am doar 16 laughing

| Ecks explică (pentru catalinaicg):

Am 16 ani. Nu 20...

Răspuns utilizator avertizat
| Ecks explică (pentru ab7ra7xa7ss):

Coaie/Ovar, stii ce inseamna sa fii timid?

Răspuns utilizator avertizat
| Jojiza a răspuns:

Buna! lasa timiditatea la o parte, sau daca aveti prieteni comuni roaga pe unul dintre ei sa organizeze o iesire in grup la care desigur sa fie chemata si fata respectiva. Altfel... nu stiu, incearca sa vorbesti cu ea nu conteaza prin ce mod, fa rost de numarul'ei fie ca ii vorbesti pe mess/facebook doar fa-o desi ti-e greu sa o, incearca. Ai mai multe de castigat daca ii spui... daca zice nu, asta e! macar stii ce ai de facut de acum incolo. Sper ca te-am ajutat happy