| FLAViЯ a întrebat:

Mi'e foarte greu, am nevoie de un sfat! Sunt intr'o relatie de un an si 9 luni cu un baiat pe care il iubesc foarte mult.Totul a most minunat intre noi, ne iubeam, eram fericiti, evident ca ne mai si certam.In ultimul timp insa el a devenit mai distant, iar eu am simtit asta. Mereu il intrebam ce se intimpla cu el, el imi raspundea ca nu observa nici o schimbare. Acum ne'am despartit, mi-a spus ca nu mai are acele sentimente fata de mine si ca eu ii cer prea mult, ceea ce el nu poate sa'mi ofere si aici are dreptate...Nu l'am vazut si nici nu am luat legatura cu el de o saptamana. Intre timp am analizat totul si mi-am dat seama ca e doar vina mea. Eu nu il acceptam asa cum era el, mereu vroiam sa'l fac mai bun. Acum ma tem sa nu fie prea tirziu. Nu cred sa nu mai simta nimic pentru mine. Am avut o relatie deosebita. Vreau sa'l intorc inapoi, insa nu stiutiu daca mai pot, mi'e frica ca ma va refuza si se va termina totul. Vreau sa iau initiativa in miinile mele, dar mi'e rusine sa fac primul pas. Vreau sa'i skriu si sa'i spun ca vreau sa diskutam... Ce sa fac? Mai pot salva relatia? Va rog mult un sfat!

4 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

Draga mea, te inteleg...probabil ca esti intr-o situatie foarte dificila.In primul rand cati ani ai?hee hee
Daca ai peste 14, ar trebui sa iti faci curaj sa vorbesti TU cu el, la urma urmei il iubesti, nu? Ati avut o relatie, ceea ce inseamna ca nu sunteti niste straini, deci trebuie sa vorbesti deschis cu el.
Mna...ce pot sa spunthinking Nimeni dintre noi nu iti poate lua locul ca sa vorbeasca cu el. Asadar, tu trebuie sa faci acest pas.
Sper din suflet sa va impacati; o relatie asa de frumoasa merita sa continue.
Succes! Si sa imi spui cum a mers:*:*
Pupici:*:*

| arcan_7531 a răspuns:

Normal ca da, al cauti, va recunoaste-ti greselile unul fata de celalalt si daca sentimente inca exista din partea amandurora va ve-ti impaca evident schimband ceea ce a stricat relatia.

| yoLuKa99 a răspuns:

Buna. Eu cred ca l-ai innebunit prea mult pe acel baiat. Trebuia sa ii lasi putin spatiu.Incearca cumva sa il inviti undeva la o cafea si spune-i ca iti pare rau pentru ca l-ai criticat si tot felul. Dupa 2 3 zile ii spui cat mai fin cat mai tandru imi cer scuze mie inca imi mai place de tine etc etc(eu ti-am dat doar un sfat) daca vrei poti sa il folosesti.De aici cred ca te vei descurca.Noroc

| aleksa a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust! stiu ca sunt putin cam dura si nu e raspunsul pe care vrei sa il auzi, dar iti vb din experienta si cel mai bine ar fi sa iti vezi de viata ta in continuare,daca el chiar tine la tine, se va intoarce singur iar daca vei mai fi disponibila sa zic asa, il vei ierta. dar pana atunci nu iti tine respiratia! bafta multa si fi tare!