| prynt a întrebat:

Am o nedumerire, desi am avut menstruatie in fiecare luna, luna asta mi s-a terminat pe 16, iar azi p 23 ianuarie am avut o sangerare.am facut dragoste. dar ne-am protejat.si nici nu si-a dat drumul in me.am citit undeva ca atunci cand ramai insarcinata ai o mik sangerare. oare am ramas insarcinata sua poate fi din cauza unei raceli? racita sau insarcinatacrying:-ss?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fie sarcina, fiindca dupa cum stii nu exista metoda contraceptiva 100% sigura. Totusi, eu cred ca e mai probabil sa fie o sangerare la ovulatie, fiindca cam acum ar trebui sa se produca. Nu are legatura cu raceala ci cu o dereglare hormonala. Du-te sa te vada un ginecolog cat mai repede.

| emma_6707 a răspuns:

Daca a fost pentru primele dati cand ai facut sex, e normal sa-ti curga sange.
daca nu cel mai bine ar fi sa te duci la un medic ginecolog pentru ca noi nu suntem in masura sa iti dam un diagnostic
daca spui ca nu si-a dat drumu in tine poate a fost prea brutal sau ai o mica infectie[cistita sau anexita]. oricum du-te la ginecolog