| Andreiu68 a întrebat:

Am o nelamurire! Saptamana trecuta vorbeam cu o fata pe Facebook, i-am dat cerere si dupa am intrat in vorba, am vorbit 3zile intens,fata foarte sociabila,nu vorbea in sec si in sictir de genul: ok,bine,nu, poate, da; ba chiar mi-a placut ca punea si intrebari si erau discutii si subiecte intense.Ciudat e ca fata mi-a cerut nr de telefon( voiam sa il cer eu, dar nu dupa 2 zile cum a facut ea,ca poate ma refuza), iar dupa asta ea m-a intrebat daca nu ies in oras ca sa ne vedem. A doua zi am iesit in oras si o asteptam la scara de bloc unde locuia, iar atuncia a trecut un prieten si a intrat in vorba cu mine.Am vorbit cam 4 minute cu prietenul asta,dupa care a coborat fata,i-am zis buna ce faci,ea mi-a raspuns cu buna,dupa care baiatul asta a zis daca nu mergem cu el pana undeva ca sa cumpere ceva,i-am spus fetei daca vrea sa mearga ca si asa trebuia sa ne plimbam in directia aia si dupa il lasam pe baiatu asta la magazin si plecam,dupa care a spus bine, pe drum vorbeam si cu baiatul asta,il lasam sa povesteasca si eu vorbeam cu fata asta,dar problema era ca era foarte tacuta si cand o intrebam ceva,raspundea simplu si atata,i-am spus haide spune ceva ca pe Facebook erai vorbareata,dar ea a spus ce sa zic? Dupa am intrat eu in vorba si am adus un subiect. Dupa am merg la un magazin ca sa iau un suc ceva, fata rusinoasa, i-am luat si ei un suc, o ciocolata chiar daca spunea ca nu vrea. Seara am condus fata asta acasa, iar dupa ceva timp 3 zile i-am dat mesaj,, dar nu mai vrei sa vorbesti cu mine?" -ea in astea 3 zile nu mi-a dat nici un mesaj,eu dandu-i mesaj si a spus ca nu poate vorbi si vorbim dupa ca are niste treaba., dupa au inceput discutii si la final fata mi-a spus : ca daca erai altfel poate ca nu se ajungea la asta, adica eram tacut si timid" din contra ca eu am fost ala dragut si aduceam subiecte. Dupa care la sfarsitul discutiei am aflat ca fata asta vorbea cu prietenul meu, ala care a fost cu noi.( am aflat asta de la prietenul meu- ea i-a dat cerere si mesaj- si in acele 3 zile cand nu am mai vorbit fata asta vorbea cu el si o zi au iesit la o intalnire ei).In fine.La finalul conversatiei i-am dat de inteles ca o placeam, spunandu-i niste chestii mai siropoase.Acuma vreau sa imi dati niste sfaturi, ceva daca stiti de ce a reactionat asa.Au trecut de atuncia cam 8 zile si pe aceasta fata chiar o plac, as vrea sa mai vorbesc cu ea, dar nu cred ca mai are rostsa ii mai dau mesaj dupa atata timp. Ce spuneti sa fac si de ce oare a reactionat asa fata? Eu am 19 ani fata 16. Baiatul asta nu s-a,, cumplat" cu fata asta, chiar daca ea a spus ca vrea -baiatul mi-a aratat multe conversatii.

2 răspunsuri:
| YouandI a răspuns:

Tu chiar vrei o fata care are ochi pentru prietenii tai, în loc să ai pentru tine? Nu e ok să facă așa ceva

| Alesya27alesia27 a răspuns:

Bună! După ce am citit povestioara ta mi-am dat seama că fata aia ar fi avut alte asteptări de la fizicul tău, adică poate pe Facebook te-a vazut altfel si ea ar fi crezut ca arăti altfel, asta este o chestiune, a doua ar fi ca poate s-a plictisit. Dar tu nu o mai sâcâi pentru că la un moment dat o sa se plictisească aratăi ca poti si sa stai fara a vorbi cu ea. Daca ea dupa ceva timp iti da mesaj inseamna ca ii este dor de conversatiile alea ale voastre. Daca nu, poti sa ii lasi un dita mai mesaju de lung in care sa ii spui tot ce nu ai inteles tu, si mai vorbeste cu prietenul ăla a tau poate ar putea s-o traga de limbă! Sper că te-am ajutat. Baftă!