| NotYet a întrebat:

Am o prietena care a facut-o are doar 14 ani si este insarcinata acum daca face avort exista sanse sa moara?

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna!
Daca face avort, nu exista sanse sa moara, doar sa nu mai aiba un copil pe viitor. Nu inteleg de ce a facut-o la 14 ani? Partenerul ei nu stia ca nu trebuie sa ejaculeze in ea? Consider ca trebuia sa mai astepte pana cand ar fi fost pregatita.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, la varsta ei, in Romania, rata de deces este de 15-20%. Ar fi mai bine sa mearga in strainatate. Daca nu isi permite, sa faca avort numai intr-un centru universitar mare, internata in spital, cu analize complete si anestezie generala, fiindca asa riscul este mai mic. In nici un caz intr-un cabinet.

| mgtow a răspuns:

Depinde de metabolismul ei si daca e capabila sa suporte avortul.

| Crisu a răspuns:

De ce sa moara? Ca face avort? Din cate stiu eu nu. Dar exista riscul ca mai tarziu sa nu mai poata face copii. Oricum prietena ta a facut o mare greseala, si in afara de asta, e o prostie sa omori un copil, cu siguranta mama ei este mandra de ea. oh go on

| gigiro a răspuns:

Exista si aceasta posibilitate,pentru ca nimeni nu poate sti ce complicatii pot aparea. La aceasta varsta,e foarte complicat,si in afara de asta, o operatie(cum e chiuretajul), e o operatie.

| Castiel a răspuns:

Hmm ma intreb daca la varsta asta sunteti curve si va ****ti cu toti ce faceti pe la 20 ani +? orgie in centrul orasului?

| isiis a răspuns:

Nu dar ar trebui sa faca avortul ca daca lar tine la varsta ei ar fi cea mai mare prostie...

| NotYet explică:

Nu e o prietena e o cunostinta de la scoala dar nici nu i-a dat in cap sa foloseasca prezervativ

| gflorii a răspuns:

Cum mor copii nevinovati din cauza unor fete inconstiente si care nu discuta cu parintii.decat sa.l omori mai bine il dai spre adoptie dar si acolo exista mari sanse sa duca o viata grea.

| nimeni_6168 a răspuns:

Daca se duce la un doctor bun nu. Dar nu stiu cine o sa ii faca ei avort la 14 ani pentru ca trebuie sa fie cu un parinte cu ea asta este mai naspa s-ar putea sa nu se bage nimeni daca are 14 ani adica ma refer la un doctor bun.